Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


VSD intrigos ir Seimo pozicija


Vyriausiojo šamano klaida 
Valdas Vasiliauskas, Savaitraštis „Ekstra“", 2006 12 18 
Trečiadienis. Šiandien prezidentui V.Adamkui vėl sunki dilema, ką pasirinkti. Vienoje pusėje - galinga JAV lietuvių bendruomenė, kurios nuomonės V.Adamkus negali nepaisyti. Kitoje - devyni Konstitucijos žyniai, apsikarstę šamaniškais amuletais ir grandinėmis. V.Adamkus negali spjauti į barzdą vyriausiajam šamanui, kuris tarpininkauja jam bendraujant su Konstitucijos ir įstatymų dvasiomis. Tačiau ir vėl vyriausiasis šamanas priskaldė malkų visą vežimą. Švelniai tariant. Matyt, sau įprasta greitakalbe sumurmėjo ne tą burtažodį ir padarė nedovanotiną klaidą - išsikvietė NKVD dvasią. Toji viešnia nebuvėlė nudžiugo patekusi tarp savų - NKVD atžalų, sukurpusių disertacijas, liaupsinančias stribus, tautos genocido organizatorius ir vykdytojus (Konstitucinio teismo teisėja T.Birmontienė). Todėl Konstitucinio teismo nutarimas, nubraukęs beveik pusei milijono išeivijos lietuvių teisę į antrąją pilietybę, faktiškai tęsia lietuvių tautos genocidą. Nekalbant apie krašto apvogimą ir skurdinimą - užkertamas kelias grįžtančių tautiečių investicijoms. Gera Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos idėja rengti referendumą dėl dvigubos pilietybės, jai pritarė ir Seimo pirmininkas V.Muntianas. Referendumą siūlo Seimo ir JAV lietuvių bendruomenės komisijos rezoliucija (nepakenktų kartu paklausti tautos nuomonės, ar reikia jai tokio Konstitucinio teismo). O prezidentas? Jis siūlo surengti visuomenės diskusiją dėl dvigubos pilietybės. Diplomatas mūsų prezidentas. Švelniai tariant.
Ketvirtadienis. A.Pociaus atlaidai, trunkantys jau ilgiau nei tris mėnesius ir iki gyvo kaulo įgrisę visuomenei, Seimo valia pratęsti iki kito antradienio, kai bus galutinai patvirtintos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto išvados. Nors ne tokios baigmės A.Pocius tikėjosi, tačiau ar galėjo kada paprastas provincijos prokuroras svajoti, kad taps nelyg Lietuvos patronu, kurį vieni garbins, kiti - netikintieji - koneveiks? Kiek pasikeitė Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovų - niekam dėl to nebūdavo nei šilta, nei šalta, VSD generaliniai direktoriai nesuspėdavo pasitraukti, kai jų pavardes visuomenė bemat pamiršdavo. VSD vadovų kaita „visos parapijos“ (Lietuvos) įvykiu tapo tik antrąją M.Laurinkaus kadenciją, kai jį savo kandidatu įsigeidė pakeisti prezidentas R.Paksas ir šiuo neapdairiu žingsniu užsitraukė apkaltą. Mat antrąją M.Laurinkaus kadenciją VSD virto tuo, kuo yra dabar (skaitykite Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto išvadas, o ypač - jeigu turite teisę - jo surinktą slaptą medžiagą). Demoralizuota, vidujai supuvusi institucija: kas iš tikrųjų vyko VSD Klaipėdos apygardoje, kai buvęs VSD vadovas M.Laurinkus strimgalviais atšaukė pareigūnus ir nutraukė kontržvalgybos operaciją? Komiteto išvadose ir žiniasklaidoje užsimenama, neva M.Laurinkus išsigandęs šantažo: ką jis veikė tame fazanyne, su kuo jis ten buvo nufilmuotas? Bet nereikia nė dviprasmiškų užuominų ir net įslaptintų pažymų, kad suprastum, kokia atmosfera VSD susiformavo M.Laurinkaus laikais ir įsitvirtino vadovaujant A.Pociui. Pakanka viešų oficialių dokumentų, tarkim, Seimo laikinosios komisijos, tyrusios Turniškių skandalą, išvadų. Kodėl V.Račkio bendrovė galėjo įkeisti bankui prezidento rezidenciją Turniškėse - ir nė viena lapė (specialioji tarnyba) neviauktelėjo? Labai atsiprašau dėl juodojo humoro, bet kitas akiplėšiškumo laipsnis būtų užstatyti Jo Ekscelencijos kūną organų transplantacijai? Toks įžūlumas įmanomas tik valstybėje, kurios saugumo tarnybos vienas vadovų, VSD generalinio direktoriaus pavaduotojas D.Dabašinskas, pats iš tos pačios bendrovės, užstačiusios valstybės vadovo rezidenciją, įsigijo kotedžą Turniškėse. Seimo komisijai D.Dabašinskas tvirtino, kad kotedžą surado atsitiktinai, per interneto paiešką surinkęs žodžius „graži vieta - rami vieta“. Iš tikrųjų Lietuva yra „graži vieta - rami vieta“, jeigu parlamentui galima įžūliai meluoti ir gauti tik griežtą papeikimą. Gal dar nevėlu D.Dabašinsko paklausti: ar atsitiktinis gražus sutapimas, kad Turniškių kotedžo savininku jis tapo tuo metu, kai po R.Pakso skandalo jis perėmė VSD viešuosius pirkimus? Dabar VSD stato naujus rūmus, kurių sąmata jau padvigubėjo. Gal todėl ir A.Pociui taip sunku išeiti? Gal visų VSD negalių priežastis banaliausia - korupcija? Pats metas būtų liautis politikuoti ir į VSD kviestis Valstybės kontrolės auditorius, patyrusius finansų revizorius.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas