Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Interesų pinklės EBSW byoje


Kai kas dirbo ir valstybei, ir koncernui 
Dienraštis "Lietuvos rytas", 2006 02 03 
Skandalingojo EBSW veiklą tyrusi komisija rašo juoduosius sąrašus
Tik trys – artimai susiję
Būrys asmenų, dirbusių ar dirbančių valstybės tarnyboje, turėjo ryšių su skandalinguoju koncernu EBSW. Speciali Seimo komisija vakar derino tokias savo išvadas, kurias turėtų tvirtinti šiandien. Komisija nustatė, kad artimai su EBSW susiję trys buvę koncerno tarybos nariai – kaunietis verslininkas Sigitas Godelis, bendrovės „Linas“, kuri valdo tekstilės audinių gamybos įmonę „Linas Nordic“, valdybos pirmininkas Ramūnas Lenčiauskas ir buvęs EBSW pavaldžios įmonės „Tekstilės investicija“ vadovas Petras Česnulevičius. Artimai bendradarbiavusius su EBSW nutarta laikyti tuos asmenis, kurie koncernui vadovavo, buvo jo steigėjai ir tarybos nariai, devynių koncernui priklausiusių investicinių bendrovių steigėjai, tarybų arba valdybų nariai bei akcijų paketų turėtojai. Aštuonis turėjusius ryšių su EBSW arba jame dirbusius asmenis, kurie dirbo arba dirba valstybės tarnyboje, komisija pripažino artimai nesusijusius su koncernu. Tai – Teisingumo ministerijos valstybės sekretorius Paulius Koverovas, vidaus reikalų ministras Gintaras Furmanavičius, Vyriausybės kanceliarijos biudžeto ir finansų skyriaus vedėjas Jonas Čipkus, buvęs premjeras Adolfas Šleževičius, buvęs Lietuvos banko vadovas Kazys Ratkevičius, buvęs finansų ministras Eduardas Vilkelis, buvęs žemės ūkio ministras Rimantas Karazija, Žemės ūkio ministerijos Žuvininkystės departamento direktoriaus pavaduotojas Algirdas Rusakevičius.
Išvados – nepalankios
Parlamento komisijos vadovo pavaduotojas konservatorius Kazys Starkevičius mano, kad komisija gali pateikti per švelnias išvadas tik dėl atskirų asmenų: „Pavyzdžiui, dėl G.Furmanavičiaus, P.Koverovo. Bet viskas dar gali ir pasikeisti. O jeigu nepasikeis, opozicijai priklausantys komisijoje dirbantys trys parlamentarai pateiks savo atskirą nuomonę. Tada Seimas ją svarstys ir apsispręs“. Komisijos pirmininko socialdemokrato Algio Rimo teigimu, dabartinis Teisingumo ministerijos valstybės sekretorius P.Koverovas dirbo Lietuvos valstybinio komercinio banko (LVKB) teisės skyriaus vedėjo pavaduotoju ir vykdė kai kuriuos EBSW prezidento Gintaro Petriko, kuris tuo metu buvo banko tarybos pirmininkas, pavedimus, rengė įvairių sutarčių projektus. „Tai buvo jo darbas, bet jeigu matė, kad tos sutartys neigiamai gali atsiliepti bankui ir kartu vėliau Lietuvai, privalėjo atsisakyti rengti tokias sutartis“, – kalbėjo A.Rimas.
Ministras kuklinosi
Dabartinis vidaus reikalų ministras G.Furmanavičius tvirtino buvęs žemai EBSW piramidėje – tik ketvirtame lygyje“. K.Starkevičiaus tvirtinimu, tai pripažindamas ministras patvirtino savo sąsajas su EBSW. Seimo nariai nustatė, jog G.Furmanavičius turėjo akcijų keliose EBSW priklausiusiose įmonėse: „Šviesus rytojus“, „Žemprojektas“, „Umbras“, „Plaušo plokštė“, „Silbitas“. Dabartinio ministro pavardė figūruoja dar keliose su EBSW siejamose įmonėse. G.Furmanavičiaus vadovaujamas „Žemprojektas“ 1995 metų liepos 17-ąją kreipėsi į Kauno apygardos teismą su prašymu Kauno holdingo kompanijai (KHK), kuri iš gyventojų rinko indėlius, iškelti bankroto bylą, nes ši bendrovė su „Žemprojektu“ neatsiskaitė už patalpų nuomą. Tokia byla buvo iškelta, o 1998 metais teismas nustatė, kad KHK bankrotas buvo tyčinis.
Pavadino didele mokykla
Kai kurie asmenys, Seimo komisijos pripažinti artimai susiję su EBSW, nemato nieko bloga. Pavyzdžiui, S.Godelis BNS yra sakęs: „Niekada to ir neslėpiau. EBSW – didelė mokykla. Jei bent vienas Seimo narys ją būtų išėjęs, būtų daug ko išmokęs“. Dabartinį solidžiausio Kauno viešbučio „Takioji Neris“ generalinį direktorių S.Godelį 1993 metų gruodį tuometis prezidentas Algirdas Brazauskas, gavęs banko vadovo K.Ratkevičiaus teikimą, paskyrė centrinio banko valdybos nariu. S.Godelis Lietuvos banke dirbo iki 1996 metų vasario. Seimo komisijai S.Godelis yra teigęs iki šiol nesąs įsitikinęs, kad EBSW valdoma Kauno holdingo kompanija indėlius iš šalies gyventojų rinko neteisėtai. Nuo 1992 iki 1995 metų EBSW koncerno įmonei KHK santaupas patikėjo 15,6 tūkst. žmonių. Jie neatgavo apie 80 mln. litų.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas