Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Kam naudingi skandalai?


2006-ieji Lietuvos politikoje – žingsnis demokratijos brandumo link 
Portalas alfa.lt", 2006 12 29 
2006-ieji, kaip ir visi praėję metai, Lietuvos politikoje buvo spalvingi įvairiais įvykiais: laimėjimais ir pralaimėjimais, skandalais ir susitarimais. Kaip Alfa.lt sakė filosofas Bronius Genzelis, svarbiausi minėtų metų mūsų šalies politiniai įvykiai – Viktoro Uspaskicho pabėgimas į Rusiją, premjero Algirdo Brazausko atsistatydinimas, mažumos Vyriausybės suformavimas, Valstybės saugumo departamento krizė.
Pozityvūs įvykiai
„Vienas svarbiausių momentų Lietuvos vidaus politikoje 2006 m. – Darbo partijos įkūrėjo V. Uspaskicho grįžimas į savo tėvynę. Šis įvykis parodė, kas V. Uspaskichas yra iš tikrųjų“, – sakė B. Genzelis.
Pasak jo, prieš keletą metų kartu su dabartiniu Pilietinės visuomenės instituto direktoriumi Dariumi Kuoliu ir V. Uspaskichu dalyvaudamas vienoje televizijos laidoje įsidėmėjo D. Kuolio repliką V. Uspaskichui.
Kaip sakė filosofas, D. Kuolys tąkart tvirtino įsivaizduojąs, kaip netrukus V. Uspaskichas „atsidurs Maskvoje, žengs raudonu kilimu apsivilkęs generolo uniformą, o Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas suteiks jam Rusijos didvyrio vardą.“
„V. Uspaskichas tąkart nesutriko ir pasakė, kad į humoristines replikas nereaguoja. Manau, prieš keletą metų pasakytas D. Kuolio pastebėjimas buvo labai tikslus“, – kalbėjo B. Genzelis.
Jis taip pat pabrėžė, kad „visos kompanijos“ – Jurijaus Borisovo, V. Uspaskicho, Lenos Lolišvili ir kt. – atsiradimas Lietuvoje maždaug tuo pačiu metu – 1987 m. – jam buvo įdomus, nes jie mūsų šalyje atsirado būtent tada, kai Sovietų Sąjungos griūtis specialiosioms tarnyboms jau buvo beveik akivaizdi. „Manau, kad šie žmonės būtent todėl ir atsidūrė Lietuvoje“, – akcentavo B. Genzelis.
Kaip sakė filosofas, V. Uspaskicho išvykimas į Rusiją „kai kam atvėrė akis“ ir iš esmės nulėmė mažumos Vyriausybės suformavimą. „Šis įvykis buvo itin svarbus – brendo kritinis momentas, ir visos partijos, turinčios tautinių ir valstybingumo sentimentų, sugebėjo susitarti“, – pridūrė profesorius.
Taip pat labai pozityviai jis įvertino ir premjero A. Brazausko atsistatydinimą. Kaip sakė B. Genzelis, nors A. Brazauskas ir buvo stabilumo garantas, jis taip pat buvo „senųjų laikų priminimas“, su socialdemokratija neturėjęs nieko bendra. Bet profesorius atkreipė dėmesį į tai, kad A. Brazauskas buvo charizmatinė asmenybė, daugeliui socialdemokratų partija asocijavosi būtent su jo vardu.
Nesėkmės
Didžiausias neigiamas įvykis Lietuvos politikoje 2006 m., kaip sakė B. Genzelis – VSD skandalas, kuris, profesoriaus įsitikinimu, dar nepasibaigė.
„Nežinau, ar šis skandalas diriguojamas iš kažkur, ar ne. Bet buvau Balio Gajausko vadovautos komisijos KGB veiklai tirti narys ir žinau, kad jau 1989 m. Sovietų Sąjungos specialiosios tarnybos žinojo, jog Lietuva bus nepriklausoma ir kad tam reikia ruoštis“, – sakė B. Genzelis.
Jis tvirtino viename dokumente radęs tikslų skaičių asmenų, pasiruošusių dirbti agentais. „Nepamenu tikslaus skaičiaus, bet jis viršijo šešis tūkst. Kaip tik tada ir prasidėjo intensyvus žmonių verbavimas. Nežinau, ar Arvydas Pocius yra tikras rezervistas, ar jį spaudžia už uodegos“, – kalbėjo B. Genzelis.
Nesuprantama ir kelianti klausimą „Kodėl?“ filosofui pasirodė ir kai kurių politinių jėgų bei atskirų veikėjų parama A. Pociui.
„Juk A. Pocius šantažavo Seimą ir visus kitus. Tačiau prieš socialdemokratus jis galėjo turėti tik vienus įkalčius. Pagal to laikotarpio sampratą TSKP nariai negalėjo būti verbuojami į KGB, taigi informacijos apie šios partijos narių ryšį su KGB Saugumo departamentas neturėtų turėti. Bet greičiausiai turi kriminalinių dalykų, t. y. informacijos apie neskaidrų privatizavimą ir pan.“ – svarstė profesorius.
Anot jo, nors VSD turima informacija apie kai kuriuos Lietuvos politikus ir nesukeltų itin rimtų pasekmių tiems žmonėms, kai kurie asmenys bijo, nes nenori trauktis iš politikos.
„Gali būti, kad kai kurie politikai svarsto: „Aha, jis prieš mane turi kompromituojamos informacijos, kurią paviešinus būčiau priverstas trauktis iš politikos.“ Todėl šventumo vardan A. Pocių ir palaiko. Taigi palaikytojai iš esmės yra dviejų tipų: tie, kurie palaiko stabilumo vardan, ir tie, kurie palaiko kažko bijodami“, – tvirtino B. Genzelis.
Tačiau filosofas taip pat pažymėjo, kad nors VSD skandalas ir atskleidė silpnąsias Lietuvos vietas, t. y. tai, kad „negalime išsivaduoti iš tokių, kaip A. Pocius“, minėtas įvykis taip pat parodė, kad demokratija Lietuvoje stiprėja.
„Dar vienas mažas žingsnelis tikrosios demokratijos link – konservatorių bendradarbiavimas su socialdemokratais. Gebėjimas susitarti – politinės brandos ženklas“, – kalbėjo profesorius.
Palinkėjimas
Kalbėdamas apie 2007-uosius B. Genzelis Lietuvos politikams linkėjo pratęsti bendradarbiavimą. „Pirmiausia linkiu išsiryškinti ir kiekvienai partijai žinoti, ko jos nori. Linkiu, kad jos nebūtų charizmatinės partijos, bet būtų programinės. Taip pat noriu palinkėti kitais metais pratęsti gebėjimo susėsti prie vieno stalo ir susitarti“, – linkėjo filosofas.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas