Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


VSD intrigos ir Seimo pozicija


NSGK prašo prokurorų ištirti, ar VSD pareigūnų atleidimas nesusijęs su jų liudijimais  
Jūratė Damulytė, Portalas "Delfi"", 2006 12 28 
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Algimantas Matulevičius ketvirtadienį viso komiteto vardu kreipėsi į Generalinį prokurorą Algimantą Valantiną prašydamas ištirti, ar iš Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnų nušalinimas bei atleidimas iš pareigų nesusijęs su vykdytais tyrimais bei liudijimais Seimo komitetui.
„Komitetas supranta, kad visi VSD personalo klausimai, susiję su darbuotojų skatinimu arba nuobaudomis, jų paskyrimu į atitinkamas pareigas arba atleidimu iš jų yra VSD generalinio direktoriaus teisė ir kompetencija, o jeigu dėl to yra ginčai, jie turi būti sprendžiami teisme. Tačiau VSD pareigūnų nušalinimas nuo užimamų pareigų įvyko po to, kai jie apie trūkumus VSD veikloje liudijo Seimo pavedimu parlamentinį tyrimą atliekančiam komitetui“, - rašoma A.Matulevičiaus rašte A.Valantinui.
Taip pat pažymima, kad VSD vadovų Seimo komitetui pateikta informacija patvirtina, kad pareigūnai buvo nubausti už ankstesnius (kai kuriais atvejais net kelerių metų) ir VSD vadovybei jau anksčiau žinomus įvykius, „todėl susidaro įspūdis, kad pareigūnai buvo nušalinti ir atleidžiami dėl liudijimų komitetui“.
Rašte Generaliniam prokurorui VSD veiklą tyrusio Seimo NSGK pirmininkas pažymi, kad parlamentinio tyrimo metu iš komitete liudijusių pareigūnų buvo gauta duomenų apie VSD atliekamus svarbius tyrimus ir galimas grėsmes šalies nacionaliniam saugumui.
„Tačiau liudiję pareigūnai (Vytautas Damulis, Vilmantas Bieliauskas, Kastytis Braziulis) po jų liudijimų komitete buvo nušalinti nuo užimamų pareigų, o parlamentiniam tyrimui pasibaigus du iš jų buvo atleisti iš darbo VSD“, - rašoma A.Matulevičiaus rašte.
Čia pat nurodoma, jog VSD viešai yra pateikęs informaciją apie pareigūnų nušalinimo priežastis, t.y. slaptos operatyvinės informacijos neteisėtas perdavimas, atskleidimas Lietuvos ir užsienio piliečiams bei galimas šių duomenų klastojimas.
Tačiau šios VSD pareigūnų nušalinimo nuo užimamų pareigų priežastys, kaip teigiama NSGK pirmininko rašte, nepasitvirtino.
Anot A.Matulevičiaus, VSD vadovybė komitetui pateikė informaciją apie atlikto tyrimo rezultatus, tačiau kaip pareigūnų atleidimo priežastį nurodė leidimo dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija atėmimą.
Atsistatydinimo pareiškimą prezidentui jau įteikęs, tačiau pareigas kol kas toliau einantis VSD vadovas Arvydas Pocius yra pareiškęs, kad minėti pareigūnai iš pareigų atleisti dėl neteisėto operatyvinių veiksmų taikymo, duomenų apie privačių asmenų gyvenimą ne tarnybos tikslais rinkimo ir neteisėto informacijos, gautos departamente, panaudojimo ne tarnybos tikslais.
A.Pocius praėjusią savaitę NSGK patikino, kad pareigūnai darbo neteko ne dėl liudijimų parlamentiniam komitetui.
Atleisti VSD pareigūnai savo ruožtu įsitikinę, kad darbo neteko dėl to, jog „sąžiningai vykdė darbą“. Taip V. Damulis ir VSD 4-ojo skyriaus viršininkas Kastytis Braziulis žurnalistams pareiškė praėjusį penktadienį, po susitikimo su NSGK nariais.
Savo ruožtu K. Braziulis priminė, kad pareigūnai dar anksčiau, kai buvo tik nušalinti nuo pareigų, kreipėsi į teismą dėl tokio VSD generalinio direktoriaus Arvydo Pociaus sprendimo.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas