Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


VSD intrigos ir Seimo pozicija


Su Kantu – policinės valstybės link? 
Vladimiras Laučius, Portalas alfa.lt", 2006 12 21 
Antanui Valioniui nelemta tapti ambasadoriumi Argentinoje. Kelią į egzotiškus užjūrius jam užkirto parlamentarų baigiamos svarstyti Liustracijos įstatymo pataisos. Jomis numatoma apriboti darbą valstybės tarnyboje buvusiems KGB rezervistams.
A. Valioniui nieko kito nelieka, kaip Madonnos balsu sudainuoti Evitos Perón dainelę „Don't cry for me Argentina“.
Dėl minėtų įstatymo pataisų kitam KGB rezervistui – vis dar Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovui Arvydui Pociui – vėl, matyt, kils pagunda viešai išsiverkti ant Imanuelio Kanto peties.
Pataisytas įstatymas atgaline data negalios, tad bus proga pakartoti, kad politika turi priklaupti prieš teisę ir, vadinasi, A. Pocius nekaltas – kalta KGB aplinka. Bet nejau moralė ir sveikas protas, neišreikšti per pozityviąją teisę, tėra tušti žodžiai?
Beje, be reikalo stebimasi, kad A. Pocius aklai baksnoja parlamentarams į Kantą. Antai Seimo narė Dangutė Mikutienė, maždaug prieš šešerius metus kalbėdama apie Klaipėdos uosto ūkį, staiga nei iš šio, nei iš to pradėjo cituoti... Seneką.
Ir niekam tai neužkliuvo, niekas nesiūlė parlamentarei raminamųjų, nematavo kūno temperatūros. O kuo gi A. Pocius blogesnis?
Gal tuo, kad, būdamas VSD vadovas, nemoka skaityti Lietuvos Respublikos Konstitucijos. „Suverenitetas priklauso Tautai, – rašoma joje. - Aukščiausią suverenią galią Tauta vykdo tiesiogiai ar per demokratiškai išrinktus savo atstovus“. Ne per neokantininką Arvydą Pocių. Bet jam šitai nė motais.
Seimo patvirtintas VSD veiklos tyrimo išvadas jis antradienį komentavo taip, tarsi tauta savo atstovu rinko jį, o ne parlamentą. Saugumiečių direktorius arogantiškai suniekino Seimo valią, pasipiktinęs, jo žodžiais, „stulbinamais kaltinimais apie kažkieno, pabrėžiu, iki šiol taip ir neaišku, kieno užvaldytą VSD“.
Anot A. Pociaus, Seimo sprendimą galima vertinti „ir kaip opozicinės daugumos požiūrį į VSD, ir kaip kai kurių jėgų revanšistinį požiūrį į VSD“. Taigi depolitizuotos statutinės organizacijos vadas strimgalviais metėsi į politiką.
Nes šie jo žodžiai yra nes kas kita, kaip politinis Seimo skirstymas į „neteisius“ ir „teisius“, į, departamento vadovo nuomone, nepriimtinus – „revanšistinius“ – ir priimtinus požiūrius. Šie vertinimai – grynai politiniai, ir, vadinasi, VSD generalinis direktorius grubiai pažeidė savo kompetencijos taisykles bei ribas.
Po šių akibrokštų, užuot vaizdavus skaičiusį Kantą, patartina prisiminti, ką sakydavo teletabiai: „Laikas atsisveikinti!“
O jei vis dėlto neduoda ramybės Karaliaučiaus mąstytojo išmintis, galima, išėjus į pensiją, medituoti šiuos jo žodžius: „Bet koks priešinimasis aukščiausiajai įstatymus leidžiančiai valdžiai <...> yra didžiausias ir labiausiai baustinas nusikaltimas.“
Čia pirmiausia turimas galvoje pasipriešinimas iš jėgos pozicijų. Bet ar nėra jėgos ir nelojalumo Seimui demonstravimas tai, kuo užsiima dabartinė VSD – jėgos struktūros, be kita ko – vadovybė?
Kodėl VSD vadovai leidžia sau imtis veiksmų, kuriuos net ir departamento globojama bei informacija maitinama žiniasklaidos dalis įvardija kaip Seimo ir VSD karą? Ar parlamentinėje valstybėje karas prieš parlamentą yra naujas būdas ginti valstybės santvarką ir užtikrinti jos saugumą?
Tikrai neskaitė arba nesuprato Kanto tie saugumiečiai, kurie įsivaizduoja galį kariauti prieš įstatymus leidžiančią valdžią.
Jiems ir jų idėjiniams bendražygiams viešojoje erdvėje visai susisuko galvos: VSD vadovo politikavimas „praslysta“ kaip normalus reiškinys, o kai politika užsiima Seimo politikai, tai laikoma baisiu nusižengimu.
Antrindamas Artūrui Paulauskui, leptelėjusiam, kad „šitas Seimas politizuotas“, „valstybininkų“ laikraštis redakcijos skiltyje skelbia: „Pavojingiausia, kad į politinę kovą dėl VSD vadovo įsivėlęs Seimas, atrodo, visai nebekreipia dėmesio į tai, kokia didžiulė ir sunkiai pataisoma žala gali būti padaryta šiai svarbiai valstybės institucijai.“
Pasirodo, VSD yra net svarbesnė institucija nei Seimas. Šio priedermė – parlamentinė kontrolė – prilyginama žalos darymui ir niekinamai vadinama „įsivėlimu į politinę kovą“. Skaitytojui subtiliai peršama mintis, kad geriau policinė valstybė (su neliečiamu VSD) nei parlamentinė.
Kyla klausimas: ar tik dėl akių per prezidento Valdo Adamkaus viešnagę Rusijoje 2001-aisiais Vladimirui Putinui buvo pasakytas pribloškiamas komplimentas, esą jis – demokratijos pavyzdys Vidurio ir Rytų Europai? O gal iš tiesų jau imame sekti šiuo puikiu pavyzdžiu?

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas