Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Interesų pinklės EBSW byoje


A. Paulauskas neigia padėjęs klestėti EBSW  
Portalas "lrt", 2006 12 21 
Naujosios sąjungos pirmininkas Artūras Paulauskas atmeta EBSW veiklą tyrusios komisijos teiginius, esą ir jis prisidėjęs prie sėkmingos koncerno veiklos. Jis teigia, kad ši komisija siekia nukreipti dėmesį nuo tikrųjų bendrovės klestėjimo kaltininkų.
Trečiadienį gyventojų indėlius iššvaisčiusio koncerno EBSW veiklą tirianti komisija paskelbė, jog šiai įmonei savo neveiklumu padėjo klestėti ir keturi buvę generaliniai prokurorai – buvęs Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas, Kazys Pėdnyčia, Vladimiras Nikitinas ir Antanas Klimavičius.
Pasak A. Paulausko, generaliniu prokuroru jis dirbo nuo 1990 m. iki 1994 m. pabaigos. Koncernas realią veiklą pradėjo tik 1994 m, rugpjūtį, taigi vos keli mėnesiai pačioje koncerno veiklos pradžioje sutapo su jo darbu prokuratūroje.
„Komisijos pirmininkas Algis Rimas nusikalbėjo iki to, kad iš prokurorų turi būti pareikalauta politinės ir teisinės atsakomybės, užmiršdamas, kad prokurorai – ne politikai, ir veikia tik griežtai šalies Konstitucijos ir įstatymų apibrėžtose ribose“, – sakė Artūras Paulauskas.
Anot jo, 1992 m. priėmus Konstituciją iš prokuratūros buvo atimta bendroji priežiūra – t. y. institucija nevykdė įstatymo kontrolės, negalėjo tikrinti įmonių komercinės ir ūkinės veiklos.
„Bandymas suversti kaltę prokurorams – neprofesionalumo arba pigaus politikavimo požymis. Tai akivaizdus mėginimas paslėpti tikruosius kaltininkus ir galbūt suversti kaltę vienam iš politinių konkurentų“, – teigia A. Paulauskas .
Komisijos vicepirmininkas Kazimieras Starkevičius vakar sakė, kad prokuratūra, turėdama tam įgaliojimus, negynė valstybės ir viešo intereso.
„Tai yra politinis vertinimas, o toliau šiuo klausimu turi užsiimti teisėsaugos institucijos“, – teigė K. Starkevičius.
Gintaro Petriko vadovaujamas EBSW koncernas ir jam priklausiusi bendrovė „Kauno holdingo kompanija“ 1992–1995 m. iš gyventojų surinko daugiau nei 344 mln. Lt santaupų ir liko gyventojams skolinga apie 80 mln. Lt.
Visa EBSW koncerno valstybei padaryta žala sudaro per milijardą litų. G. Petrikas nuo teisėsaugos slapstėsi 7 m. JAV federalinio tyrimų biuro pareigūnai jį sulaikė 2004-ųjų pavasarį.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas