Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Interesų pinklės EBSW byoje


A.Paulauskas: EBSW veiklą tyrusi komisija siekia nukreipti dėmesį nuo tikrųjų koncerno klestėjimo kaltininkų  
Portalas "Delfi"", 2006 12 21 
Naujosios sąjungos (socialliberalų) frakcijos Seime seniūnas Artūras Paulauskas nesutinka su Seimo laikinosios komisijos, tyrusios EBSW koncerno veiklą, jam metamais kaltinimais, esą jis prisidėjo prie sėkmingos koncerno veiklos. Tai jis pareiškė ketvirtadienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje.
Pasak A.Paulausko, EBSW realią veiklą pradėjo tik 1994 metų rugpjūtį.
"Taigi vos keli mėnesiai pačioje koncerno veiklos pradžioje sutapo su mano darbu prokuratūroje", - sakė A.Paulauskas, 1990-1994 metais buvęs pirmuoju nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos generaliniu prokuroru.
"Komisijos pirmininkas "nusikalbėjo" iki to, kad iš prokurorų turi būti pareikalauta politinės ir teisinės atsakomybės, užmiršdamas, kad prokurorai ne politikai, ir veikia tik griežtai šalies Konstitucijos ir įstatymų apibrėžtose ribose", - sakė A.Paulauskas.
Pasak jo, komisijos išvadose nenurodyta nė vieno atvejo, kad prokuratūra, gavusi informaciją apie įstatymo pažeidimus, nereagavo.
A.Paulausko teigimu, 1992 metais, priėmus Konstituciją, iš prokuratūros buvo atimta bendroji priežiūra - negalėjo tikrinti įmonių komercinės ir ūkinės veiklos.
NS lyderio įsitikinimu, dėl EBSW nepriežiūros suversti kaltę prokurorams - neprofesionalumo arba pigaus politikavimo požymis: "Tai akivaizdus mėginimas paslėpti tikruosius kaltininkus ir gal būt suversti kaltę vienam iš politinių konkurentų".
Praėjusiame dešimtmetyje bankrutavusio koncerno EBSW veiklą tirianti parlamentinė komisija į asmenų, prisidėjusių prie koncerno sėkmingos veiklos, sąrašą, be A.Paulausko, įtraukė buvusius generalinius prokurorus Kazį Pėdnyčią, Vladą Nikitiną bei Antaną Klimavičių.
Nuo 1992 iki 1995 metų EBSW koncerno bendrovė "Kauno holdingo kompanija" iš gyventojų surinko daugiau nei 344 mln. litų. Investicinei bendrovei savo santaupas patikėjo 15,6 tūkst. žmonių, kuriems ji liko skolinga apie 80 mln. litų. Iš Lietuvos valstybinio komercinio banko, kurio valdymu rūpinosi EBSW, buvo iššvaistyta apie 111 mln. litų.
Iš šalies įmonių, susijusių su EBSW, valstybė nesusigrąžino apie 144 mln. litų paskolų, su Paskolų komisijos rekomendacija garantuotų valstybės.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas