Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Skandalai: VSD prieš laisvą spaudą


VSD vadovas A.Pocius siutina teismą  
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2006 12 21 
Vilniaus miesto 2-asis teismas ketvirtadienį atvertė bylą, kurioje „Laisvo laikraščio“ leidėjas Aurimas Drižius dėl dalykinės reputacijos pažeidimo kaltina Valstybės saugumo departamentą (VSD) ir jo direktorių Arvydą Pocių. Į posėdį VSD vadovas neatvyko, nors jam šaukimas buvo įteiktas.
Praėjusiame posėdyje už neatvykimą be pateisinamos priežasties VSD buvo skirta 500 litų bauda, kurią teismas vėliau panaikino, nes VSD pateikė raštą, kuriame nurodė, kad A.Pocius ketino atstovauti ne tik save, bet ir VSD. „Tai buvo objektyvios priežastys“, - sakė bylą nagrinėjantis teisėjas Petras Kazys Smaliukas.
Kadangi A.Pocius be nurodytos priežasties ketvirtadienį neatvyko į posėdį, „Šilo bitės“ advokatai siūlė VSD direktoriui skirti baudą, tačiau teismas šį prašymą paliko nenagrinėtą.
Teismas yra priėmęs nutartį, kuria uždraudė VSD ir jo vadovui A.Pociui viešai skleisti žinią dėl neva egzistuojančių bendrovės „Šilo bitė“ ir jos vadovo Aurimo Drižiaus ryšių su KGB darbuotojais, iš kurių jis gavo skandalingą informaciją.
„Laisvąjį laikraštį“ leidžiančios bendrovės „Šilo bitė“ direktorius A.Drižius kreipėsi į teismą, prašydamas apginti pažeistą bendrovės dalykinę reputaciją bei garbę ir orumą. Iš teismo jis reikalauja įpareigoti VSD ir jo vadovą A.Pocių paneigti „tikrovės neatitinkančią informaciją“.
A.Drižius ieškiniu prašo pripažinti neatitinkančiomis tikrovės ir pažeidžiančiomis ieškovės dalykinę reputaciją bei žeminančiomis garbę ir orumą VSD vadovo viešai paskleistas žinias apie tai, kad neva „Šilo bitė“ turėjo ryšių su buvusių KGB darbuotojų valdomomis bendrovėmis - „Verslo prognozė“ ir „Status“.
Ketvirtadienį į posėdį atvykęs VSD Teisės skyriaus vyr. juriskonsultas Artūras Panamariovas prašė A.Pociaus nepatraukti atsakovu, nes jis apie bendrovę „Šilo bitė“ kalbėjo ne kaip privatus asmuo, o atstovaudamas VSD. Teismas šį prašymą atmetė ir nusprendė, kad A.Pocius turėtų būti atsakovu.
VSD kol kas nėra teismui atsiuntęs atsiliepimo į A.Drižiaus pareikštą ieškinį. VSD atstovas teigė, kad atsiliepimo departamento darbuotojai nerašė, nes nėra pateiktame rašte nėra tiksliai nurodyta, per kiek laiko jį pateikti. Teismas nusprendė pakartotinai leisti departamentui pateikti atsiliepimą per 14 dienų. „Kad nesakytų, kad saugume viskas dingsta, visų akivaizdoje prašau parašyti atsiliepimą“, - bylą nagrinėjantis teisėjas P.K.Smaliukas posėdyje piktinosi, kad VSD negerbia teismo. „Tai ne koks nors šou“, - sakė teisėjas.
„Teismas galbūt pasikarščiavo“, - paprašytas įvertinti teisėjo repliką po posėdžio žurnalistams sakė VSD atstovas A.Panamariovas.
„Šilo bitė“ advokatai ketvirtadienį žurnalistams sakė, kad ateityje neatmeta galimybės prisiteisti ir neturtinę žalą. Tačiau teisininkai pabrėžė, kad pirmiausiai reikalaus paneigti tikrovės neatitinkančias žinias.
DELFI primena, kad leidėjas A.Drižius buvo sulaikytas rugsėjo 7-ąją. Jam buvo pateikti įtarimai dėl disponavimo valstybės paslaptį sudarančia informacija. VSD teigimu, A.Drižiui kažkas iš saugumiečių „nutekino“ slaptą operatyvinio tyrimo medžiagą, pagal kurią leidėjas parengė publikaciją. Joje buvo rašoma, kad esą aukštiems politikams buvo mokami pinigai.
VSD po leidėjo sulaikymo operacijos uždarė „Laisvo laikraščio“ interneto svetainę ir sustabdė savaitraščio tiražą. Šie veiksmai sulaukė neigiamos aukščiausių šalies pareigūnų reakcijos. Prezidentas Valdas Adamkus tokius saugumo veiksmus vertino kaip neadekvačius.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas