Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Interesų pinklės EBSW byoje


EBSW klestėti padėjo ir A.Paulausko bei kitų generalinių prokurorų neveiklumas  
Portalas "Delfi"", 2006 12 20 
Tarp asmenų, kurių veiksmai ar neveiklumas padėjo klestėti gyventojų indėlius rinkusiam ir vėliau bankrutavusiam EBSW koncernui, atsidūrė ir keturi buvę generaliniai prokurorai – buvęs Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas, Kazys Pėdnyčia, Vladimiras Nikitinas ir Antanas Klimavičius. Tam trečiadienį pritarė koncerno EBSW veiklą tirianti parlamentinė komisija.
„Jie į sąrašą įtraukti dėl nepakankamo valstybės ir viešojo intereso gynimo bei nepakankamo rūpinimosi turtu, kuris iš pradžių buvo valstybės, paskui – piliečių“, - DELFI sakė komisijos pirmininko pavaduotojas Kazys Starkevičius.
Anot jo, minėti asmenys, įvairiu laiku ėję generalinio prokuroro pareigas, padarė ne viską, ką galėjo ir turėjo padaryti.
Komisijos pirmininkas socialdemokratas Algis Rimas sakė, kad Generalinė prokuratūra, atstovaudama valstybei, nepakankamai gynė viešuosius interesus, neužtikrino valstybės turto apsaugos privatizuojant, parduodant, areštuojant.
"Visuomenė turi žinoti, kas ir ko nepadarė", - po komisijos posėdžio sakė A.Rimas.
Pasak jo, iš minėtų prokurorų turi būti pareikalauta ir teisinės, ir politinės atsakomybės.
A.Rimas pabrėžė, kad EBSW vadovybės persekiojimą pradėjus prieš 10 metų, būtų pavykę išsaugoti EBSW turtą, jį parduoti ir visiems indėlininkams grąžinti visus pinigus.
Komisija išvadose taip pat minima Vilniaus apygardos teismo teisėja Virginija Volskienė ir Kauno miesto antstolių kontoros teismo antstolė Nijolė Venskienė.
Komisija atsakomybės siūlo pareikalauti ir iš buvusio teisingumo ministro Vytauto Markevičiaus, kuris šias pareigas ėjo 2001-2004 metais.
"Antstoliai, nepaisydami, kad turtas areštuotas, jį pardavinėjo varžytinėse, o ministras nieko nematė", - BNS sakė A.Rimas.
2004-ųjų pabaigoje Seimo sudarytos komisijos EBSW veiklai ištirti išvados – jau antros. Šių metų vasarį komisija buvo suformulavusi išvadas, tačiau parlamentui jos pasirodė nepakankamos, todėl tyrimas buvo pratęstas iki gruodžio 22 dienos.
Komisija tuomet nustatė, kad kelios valstybės institucijos – Lietuvos bankas, Valstybinė mokesčių inspekcija, Finansų ministerija, kai kurie Vidaus reikalų ministerijos padaliniai – tinkamai nekontroliavo praėjusiame dešimtmetyje veikusio koncerno EBSW ir taip sudarė sąlygas nusikalstamai šios finansinės struktūros veiklai.
EBSW neteisėtai veiklai esą nesutrukdė net Seimas. Parlamentas nepakankamai kontroliavo valstybines institucijas, atsakingas už finansų rinkos priežiūrą, vėlavo priimti reikiamus įstatymus ir jų pataisas, užkertančias kelią pinigų rinkimui iš žmonių.
Tačiau išvadose tuomet buvo įvardyti vos trys tuometiniai valstybės pareigūnai, anuomet artimai susiję su EBSW, ir išbraukė aštuonių anksčiau neoficialiai minėtų asmenų, kurie, dirbdami valstybės tarnyboje, esą galėjo veikti ir koncerno naudai.
Komisija pasiūlė Vyriausybei apsvarstyti galimybę kompensuoti gyventojų koncernui patikėtas ir neatgautas lėšas, o Generalinei prokuratūrai ir Policijos departamentui – aiškintis, kur šiuo metu gali būti EBSW neteisėtai iš juridinių ir fizinių asmenų pasisavintos lėšos bei kitas turtas.
Pasak BNS, koncernui priklausiusi Kauno holdingo kompanija 1992-1995 metais iš gyventojų surinko daugiau nei 344 mln. litų. Investicinei bendrovei savo santaupas patikėjo 15,6 tūkst. žmonių, kuriems ji liko skolinga apie 80 mln. litų. Iš Lietuvos valstybinio komercinio banko, kurio valdymu rūpinosi EBSW, buvo iššvaistyta apie 111 mln. litų.
Iš šalies įmonių, susijusių su EBSW, valstybė nesusigrąžino apie 144 mln. litų paskolų, su Paskolų komisijos rekomendacija garantuotų valstybės.
Kovo viduryje JAV Kalifornijos valstijos centrinės apygardos teismas nusprendė išduoti Lietuvai už Atlanto sulaikytą buvusį EBSW vadovą Gintarą Petriką, tačiau jis tokį sprendimą apskundė.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas