Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Interesų pinklės EBSW byoje


Seimas Petriko neapklaus 
Andrius Sytas, Portalas alfa.lt", 2006 12 19 
Koncerno EBSW veiklą tirianti laikinoji komisija, pasitarusi su teisininkais, atsisakė idėjos informacijos paprašyti iš buvusio koncerno vadovo Gintaro Petriko – mat tai esą gali pakenkti jo ekstradicijai į Lietuvą.
„Buvome paruošę raštus, bet pasitarę su teisininkais nusprendėme nesikreipti, nes tai gali pakenkti ekstradicijai“, – sakė komisijos pirmininko pavaduotojas Kazys Starkevičius.
G. Petriko norėta pasiklausti apie Lietuvos laikraščiuose skelbtus prisipažinimus, kad jis esą finansavo įvairius Lietuvos politikus ir pareigūnus, tarp jų socialdemokratų lyderį Algirdą Brazauską, Lietuvos banko vadovą Reinoldijų Šarkiną.
Kadangi G. Petriko liudijimų komisija negaus, jo per žiniasklaidą paskelbti įtarimai išvadose nebus minimi.
Seimas komisijai buvo pavedęs atsakyti į devynis klausimus dėl EBSW veiklos, jos pasekmių ir įtakos šalies gyventojams bei ūkiui, tačiau komisijos išvadų šių metų vasarį nepatvirtino, o vėliau nutarė komisijos veiklą pratęsti iki šių metų pabaigos.
G. Petriką JAV Federalinių tyrimų biuro pareigūnai sulaikė 2004-ųjų pavasarį. Septynerius metus nuo teisėsaugos slapstęsis G. Petrikas Lietuvoje kaltinamas iššvaistęs EBSW koncerno turtą ir pasisavinęs apie 80 mln. Lietuvos gyventojų indėlių.
1992–1995 m. EBSW koncerno bendrovė KHK iš gyventojų surinko daugiau nei 344 mln. litų. Investicinei bendrovei savo santaupas patikėjo 15,6 tūkst. žmonių, kuriems ji liko skolinga apie 80 mln. litų. Iš Lietuvos valstybinio komercinio banko, kurio valdymu rūpinosi EBSW, buvo iššvaistyta apie 111 mln. litų.
Iš šalies įmonių, susijusių su EBSW, valstybė nesusigrąžino apie 144 mln. litų paskolų, su Paskolų komisijos rekomendacija garantuotų valstybės.
Iki šios savaitės pabaigos Komisija rengia papildomas išvadas, jame žadama įvardyti dar kelias pavardes žmonių, įtariamų galimai neleistinais ryšiais su koncernu. Tarp jų teisėjų, kitų pareigūnų pavardes.
Pirmosios išvados komisijos buvo paskelbtos vasarį.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas