Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


VSD intrigos ir Seimo pozicija


Generalinė prokuratūra nenagrinės VSD operatyvinių pažymų  
Jūratė Damulytė, Portalas "Delfi"", 2006 12 14 
Generalinė prokuratūra neturi įstatyminio pagrindo reikalauti ir vertinti Valstybės saugumo departamento (VSD) turimas operatyvines pažymas. Tai turi daryti pats VSD. Tai teigiama dar trečiadienį Generalinės prokuratūros atsiųstame atsakyme į ją besikreipusiems Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) nariams Alvydui Sadeckui, Mildai Petrauskienei ir Vytautui Bogušiui.
Kaip nurodoma Generalinio prokuroro Algimanto Valantino atsakyme, Operatyvinės veiklos įstatymas numato, kad operatyvinės veiklos vidaus kontrolę organizuoja operatyvinės veiklos subjektų ir jų pagrindinių institucijų vadovai.
„Operatyvinio tyrimo bylos ir operatyvinių veiksmų taktika yra operatyvinės veiklos subjektų vidaus kontrolės objektas. Pažymos rengiamos operatyvinių veiksmų metu gautų duomenų pagrindu ir yra sudėtinė operatyvinių tyrimo bylų dalis“, - rašoma A.Valantino atsakyme parlamentarams.
Čia pat teisine kalba primenama, kad VSD, kaip numato atitinkami įstatymai, yra ikiteisminio tyrimo įstaiga ir pagal Baudžiamojo proceso kodeksą „ikiteisminio tyrimo pareigūnas tuoj pat pradeda ikiteisminį tyrimą, jeigu ikiteisminio tyrimo įstaiga pati nustato nusikalstamos veikos požymius“.
Čia pat pažymima, jog tai, ar yra operatyvinio tyrimo metu nustatyti nusikalstamos veikos požymiai, ar yra pagrindas pradėti ikiteisminį tyrimą pagal įstatymus įgaliotas spręsti pats operatyvinės veikos subjektas, kuris kartu yra ir ikiteisminio tyrimo įstaiga.
„Tik pats operatyvinės veiklos subjektas gali spręsti dėl įslaptintos operatyvinės informacijos išslaptinimo ir jos panaudojimo baudžiamajame procese“, - aiškinama Generalinio prokuroro rašte.
Seimo NSGK narys socialliberalas Alvydas Sadeckas vis tiek teigė manąs, jog prokuratūra galėtų išnagrinėti operatyvinę medžiagą.
„Manau, kad prokuratūra šiuo atveju galėtų remtis ne tik terminais „operatyvinės pažymos“, o iš esmės, kaip ir numatyta Operatyvinės veiklos įstatyme, nagrinėtų tą informaciją, kuri buvo gauta atlikus sankcionuotus operatyvinius veiksmus. Galima daryti prielaidą, kad gal prokuratūra nori šiek tiek išvengti tų aplink parlamentinį tyrimą vykstančių ir su juo susijusių aštrių labai viešų reiškinių. Tačiau manau, kad objektyvumo dėlei ir galvojant ne vien apie politines išvadas, reikalingos ir tam tikros teisinės išvados“, - sakė A.Sadeckas.
Kitas NSGK narys liberalas Algis Kašėta teigė, jog tokio prokuratūros buvo galima tikėtis.
„Tai rodo, kad prokuratūra nėra politinio žaidimo dalyvis ir tai mane išties džiugina. Manau, kad tai dar kartą patvirtina, kad Seimo komiteto daugumos narių nuostatos, kad VSD turėtų spręsti dėl tų pažymų pateikimo, o ne ieškoti atsarginių kelių kaip to išvengti. Matome, kad tokia taktika nepasiteisino“, - DELFI sakė A.Kašėta.
Seimas ketvirtadienį po pateikimo pritarė konservatorių inicijuotam nutarimo projektui, kuriuo siūloma prašyti iš VSD anksčiau prašytas analitines pažymas, kurias VSD yra atsisakęs pateikti.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas