Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Interesų pinklės EBSW byoje


Išvadose - dviejų rūšių sąsajos su EBSW 
Lauryna Vireliūnaitė, Dienraštis "Respublika", 2006 02 03 
Skandalingojo koncerno EBSW žalą tiriančios parlamentinės komisijos sąraše - 11 valstybės tarnyboje dirbančių ar dirbusių asmenų, kurie turėjo ryšių su koncernu, pavardžių.
G.Furmanavičius artimai nesusijęs
Galutines išvadas šiandien paskelbti žadantys parlamentarai ryšių turėjusius žmones suskirstė į dvi grupes. Pirmajai, arba artimai su EBSW susijusiųjų, priskirti buvę koncerno tarybos nariai verslininkai Sigitas Godelis ir Ramūnas Lenciauskas, taip pat ir buvęs koncernui priklaususios bendrovės "Tekstilės investicija" vadovas Petras Česnulevičius. Likusieji pripažinti artimai nesusijusiais su EBSW, tarp jų ir dabartinis vidaus reikalų ministras Gintaras Furmanavičius bei teismais, jei būsiąs pripažintas susijusiu, grasinantis Teisingumo ministerijos sekretorius Paulius Koverovas, EBSW valdomame Lietuvos valstybiniame komercijos banke dirbęs teisininku. "P.Koverovas dirbdamas teisininku vykdė kai kuriuos EBSW prezidento (Gintaro Petriko - aut. past.) pavedimus, ruošė sutarčių projektus. Tai buvo jo tiesioginis darbas, bet jeigu matė, kad tos sutartys neigiamai gali atsiliepti bankui ir Lietuvai, turėjo atsisakyti tokius sutarčių projektus ruošti", - vakar sakė tyrimą baigiantiems parlamentarams pirmininkaujantis Algis Rimas. Tarp artimai nesusijusių su EBSW taip pat atsidūrė tuometis premjeras Adolfas Šleževičius, buvęs Lietuvos banko vadovas Kazys Ratkevičius, Vyriausybės kanceliarijos Biudžeto ir finansų skyriaus vedėjas Jonas Čipkus. Anot A.Rimo, pastarasis netinkamai atstovavo valstybės kapitalui. Artimai nesusijusiais taip pat žadami pripažinti anuomet finansų ministru dirbusį, o vėliau komercinių bankų asociacijai vadovavusį Eduardą Vilkelį, buvusį žemės ūkio ministrą Rimantą Karaziją ir ministerijos Žuvininkystės departamento vadovą Algirdą Rusakevičių. Pasak A.Rimo, reikalauti asmenų atsakomybės už praeities veiklą - ne komisijos darbas, o surinkta medžiaga galės pasinaudoti teisėsauga. Jis pabrėžė, kad dėl minėtųjų pavardžių komisija dar nebalsavo, esą komisijos nariai nesutaria, ar G.Furmanavičių pripažinti artimai, ar neartimai susijusiu su koncernu. Konservatoriams priklausantis komisijos narys Kazys Starkevičius vakar teigė, kad jeigu po galutinio balsavimo komisijos išvados liks nepakitusios, jis rengs atskirąją nuomonę.
J.Banevičiaus įrodymų nesulaukė
Komisija vakar nesulaukė skandalingojo Jaroslavo Banevičiaus pateiktą informaciją patvirtinančių dokumentų. Šis užvakar pareiškė, esą G.Petrikas 1992 metais mokėjo už Lietuvos demokratinės darbo partijos (LDDP) rinkimų bukletus ir kitą agitacinę medžiagą. J.Banevičius, vadovavęs leidybinei organizacijai, teigia už bukletų spausdinimą iš G.Petriko pinigus paėmęs pats. A.Rimas vakar aiškino paprašęs J.Banevičiaus skubiai pateikti tai įrodančius dokumentus, bet neslėpė skeptiškai vertinąs buvusio leidėjo žodžius. "Jis sakė, kad turi, bet čia reikia laiko ir taip toliau, mes laukiame, kol dirbame. Susidarė įspūdis, kad jis jų neturi, o ką turi, tai išankstinę nuostatą apie atskirus pareigūnus, partijas", - aiškino socialdemokratas. J.Banevičius vakar "Respublikai" sakė nė neketinąs komisijai siųsti jokių įrodymų, esą nepasitiki A.Rimu dėl to, kad šis yra socialdemokratas. Vėliau J.Banevičius pareiškė palauksiąs galutinių išvadų, esą jeigu jos bus "išteisinančios", jis surinks medžiagą, liudininkų paaiškinimus ir visa tai visuomenei pateiks prieš rinkimus.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas