Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


VSD intrigos ir Seimo pozicija


"Darbiečiai" siūlys atidėti balsavimą dėl NSGK išvadų  
Portalas "Delfi"", 2006 12 13 
Darbo partijos frakcija Seime ketvirtadienį po Valstybės saugumo departamento (VSD) veiklos tyrimo išvadų svarstymo siūlys kitai savaitei atidėti balsavimą dėl jų. Tokį siūlymą pateikė partijos prezidiumas, o jam trečiadienį vakare pritarė parlamentinės frakcijos nariai.
Kaip BNS sakė 26 narius turinčios Darbo partijos frakcijos seniūnas ir šios partijos lyderis Kęstutis Daukšys, "darbiečiai" nori, kad parlamentarai susipažintų su slapta medžiaga. "Ne visi tai suspėjo padaryti, todėl siūlysime Seimui išvadų priėmimą atidėti kitam ketvirtadieniui", - sakė jis.
Pagal Seimo statutą, išvadų svarstymą ypatingos skubos tvarka gali siūlyti prezidentas, Seimo pirmininkas arba posėdžiui pirmininkaujantis Seimo pirmininko pavaduotojas.
Sprendimas taikyti ypatingos skubos tvarką priimamas Seimo posėdyje dalyvaujančių Seimo narių balsų dauguma.
Valstiečių frakcija susilaikys
Valdančioji Valstiečių liaudininkų frakcija, Seime turinti 13 vietų, susilaikys balsuojant dėl Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto padarytų išvadų tiriant Valstybės saugumo departamento (VSD) veiklą.
Tai trečiadienį patvirtino Valstiečių liaudininkų frakcijos seniūnė Aldona Staponkienė po susitikimo su VSD generaliniu direktoriumi Arvydu Pociumi.
"A.Pociaus apsilankymas padėjo apsispręsti, nes ilgai bendravome, stengėmės peržvelgti visą NSGK išvadų projektą ir frakcija priėmė sprendimą, balsuojant dėl VSD tyrimo išvadų - susilaikyti", - žurnalistams teigė A.Staponkienė.
"Išvados paremtos menamais argumentais, o A.Pocius atsakė į daugelį klausimų, kur, deja, neatsirado frakcijai pagrindo balsuoti už išvadų pateikimą", - žurnalistams sakė parlamentarė.
Pati A.Staponkienė nėra susipažinusi su NSGK slapta medžiagą, kadangi, anot jos, šiam reikalui neturėjo laiko.
VSD vadovas A.Pocius nekomentuoja, kaip Seimas gali balsuoti dėl NSGK padarytų išvadų.
"Aš nesu politikas, aš esu statutinės organizacijos pareigūnas, todėl nenorėčiau komentuoti, kaip Seimas balsuos dėl išvadų", - žurnalistams po susitikimo su Valstiečių liaudininkų frakcija sakė A.Pocius.
Antradienį VSD vadovas buvo susitikęs ir su 26 narius turinčia Socialdemokratų frakcija, šie po susitikimo sakė balsuosią prieš išvadas.
Išvados nepalankios VSD
Praėjusią savaitę Seimas po pateikimo pritarė VSD vadovybei nepalankioms išvadoms. Dalis balsavusiųjų už pritarimą aiškino, jog taip darė norėdami, kad Seimo nariai galėtų susipažinti su tyrimo medžiaga, bet neslėpė, kad jų pozicija gali pasikeisti per balsavimą dėl išvadų patvirtinimo.
Išvados yra smarkiai kritikuojamos, kaip aiškiai nemotyvuotos, daugeliu atveju grindžiamos tik prielaidomis ar parlamentarų nuomone, prieštaringos ir neatsakančios į NSGK tyrimui suformuluotus klausimus.
NSGK savo išvadose dėsto nuomonę, esą "VSD generalinis direktorius Arvydas Pocius nėra pajėgus tinkamai organizuoti VSD darbą ir jam vadovauti".
Pats A.Pocius neketina atsistatydinti ir sako lauksiąs prezidento nuomonės.
Iniciatyvos imtis VSD veiklos parlamentinio tyrimo kilo, kai rugpjūčio 23-ąją Breste, kur buvo tarnybinėje komandiruotėje, žuvo saugumo karininkas Vytautas Pociūnas, dirbęs Lietuvos konsulate Gardine.
Generalinės prokuratūros tyrimas nustatė, kad tai buvo nelaimingas atsitikimas.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas