Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


VSD intrigos ir Seimo pozicija


Prezidentas dar negavo NSGK tyrimo medžiagos  
Portalas "Delfi"", 2006 12 13 
Prezidentas Valdas Adamkus trečiadienį ryte nebuvo gavęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) atlikto saugumo veiklos tyrimo medžiagos. Tai BNS sakė prezidento patarėjas Lauras Bielinis. Jo teigimu, prezidentui ši medžiaga reikalinga prieš priimant sprendimą dėl tyrimo išvadų.
Prezidentas iki šiol nėra paskelbęs jokios nuomonės apie tyrimą, ragindamas palaukti galutinio Seimo sprendimo. Parlamentas dėl šių išvadų balsuos ketvirtadienį.
Tuo tarpu tyrimą atlikusio NSGK vadovas Algimantas Matulevičius žurnalistams antradienį teigė nežinantis, kokių konkrečiai dokumentų reikia šalies vadovui. Seimo narys paprašė, kad būtų pateiktas atitinkamas prašymas Seimo pirmininkui Viktorui Muntianui.
Prezidentas V. Adamkus patikino Seimo liberalų demokratų frakcijos narius, kad tebėra neutralus diskutuojant dėl Valstybės saugumo departamento (VSD) veiklos parlamentinio tyrimo ir žadėjo savo poziciją paskelbti netrukus po to, kai Seimas apsispręs dėl tyrimo išvadų.
"Šalies vadovas sakė, kad bando būti neutralus, bando būti nuoširdus ir atviras. Todėl jis verdiktą pasakys iškart po to, kai bus patvirtintos išvados", - po trečiadienį vykusio susitikimo su V.Adamkumi žurnalistams sakė frakcijos narys Remigijus Ačas.
R.Ačo teigimu, devynis narius turinti liberaldemokratų frakcija balsuos už Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) atliktas tyrimo išvadas.
Neaišku, ar Seime bus balsuojama ketvirtadienį
Seimas ketvirtadienį, po to, kai apsvarstys Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) išvadas dėl Valstybės saugumo departamento (VSD) veiklos, spręs, ar dėl jų balsuoti tą pačią dieną.
Pagal Seimo statutą, išvadų svarstymą ypatingos skubos tvarka gali siūlyti prezidentas, Seimo pirmininkas arba posėdžiui pirmininkaujantis Seimo pirmininko pavaduotojas.
Sprendimas taikyti ypatingos skubos tvarką priimamas Seimo posėdyje dalyvaujančių Seimo narių balsų dauguma.
Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas iki šiol dar nėra apsisprendęs, ar siūlyti Seimui dėl išvadų apsispręsti ypatingos skubos tvarka.
"Šiuo metu problematiška atsakyti, ar aš teiksiu Seimui skubos tvarka apsispręsti dėl išvadų. Esu tuos nuomones, kad šis klausimas turėtų baigtis kuo greičiau, nes tolimesnis jo svartymas nieko neduoda. Tačiau šiuo metu tik 50 Seimo narių yra susipažinę su slapta medžiaga. Jei bus pageidavimas susipažinti dar su ja, gali atsitikti visaip", - žurnalistams trečiadienį sakė Seimo pirmininkas.
Išvadose - VSD veiklos trūkumai
VSD veiklos tyrimą atlikęs komitetas departamento veikloje nurodo radęs trūkumų, ir, juos įvertinęs, kaip rašoma projekte, "mano, kad VSD generalinis direktorius Arvydas Pocius nėra pajėgus tinkamai organizuoti VSD darbą ir jam vadovauti".
Pats A.Pocius antradienį tvirtino neketinantis atsistatydinti.
VSD vadovą skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu.
Išvadų projekte daromos prielaidos, jog "kai kurie VSD tyrimai, vadovų ir pareigūnų veiksmai vienais atvejais galėjo būti atliekami arba jų rezultatai naudojami tam tikrų politinių grupių naudai, kitais atvejais - pačių politinių grupių arba politikų poveikiui".
Komiteto manymu, VSD neužtikrina pareigūnų asmeninių ryšių su politinėmis, verslo ar interesų grupėmis skaidrumo ir todėl gali susidaryti prielaidos atsirasti savanaudiškiems, su valstybės ir tarnybos interesais nesusijusiems tikslams.
Vertindamas moralinį klimatą departamente, komitetas pažymi, jog "kolektyve jaučiama psichologinė įtampa", o vadovybė "neskyrė pakankamo dėmesio personalo valdymo politikai ir tinkamam moraliniam klimatui departamente palaikyti".
Iniciatyvos imtis parlamentinio tyrimo kilo, kai rugpjūčio 23 dieną anksti ryte iškritęs per viešbučio devintojo aukšto langą Breste, kur buvo tarnybinėje komandiruotėje, žuvo saugumo karininkas V.Pociūnas, dirbęs Lietuvos konsulate Gardine. Generalinės prokuratūros tyrimas nustatė, kad tai buvo nelaimingas atsitikimas.
Iš pradžių siūlyta aiškintis V.Pociūno žūties aplinkybes, tačiau vėliau, žiniasklaidai paskelbus įvairių šio tragiško įvykio versijų, kuriose kvestionuoti VSD sprendimai, siūlyta tyrimą išplėsti, aiškinantis ir paties departamento veiklą.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas