Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Interesų pinklės EBSW byoje


Ir ieškojo, ir nerado 
Dienraštis "Verslo žinios", 2006 02 03 
Darbą baigianti parlamentinė komisija, tyrusi bankrutavusio koncerno EBSW veiklą, į asmenų, dirbusių valstybės tarnyboje ir turėjusių ryšių su EBSW, sąrašą įrašė 11 pavardžių. Komisija nustatė, kad artimai su EBSW buvo susiję trys buvę koncerno tarybos nariai - verslininkas Sigitas Godelis, Ramūnas Lenčiauskas, bendrovės "Linas" valdybos pirmininkas, ir Petras Česnulevičius, buvęs EBSW pavaldžios bendrovės "Tekstilės investicija" vadovas. Komisija nutarė artimai bendradarbiavus su EBSW pripažinti tuos asmenis, kurie koncernui vadovavo, buvo jo steigėjai ir tarybos nariai, koncerno investicinių bendrovių steigėjai ir pan. 8 turėjusius ryšių su EBSW arba jame dirbusius asmenis, kurie dirbo arba dirba valstybės tarnyboje, komisija pripažino artimai nesusijusius su koncernu. Į šį sąrašą, be kita ko, įtraukti Gintaras Furmanavičius, vidaus reikalų ministras, bei Paulius Koverovas, Teisingumo ministerijos sekretorius ir buvęs Lietuvos valstybinio komercijos banko teisininkas. VŽ rašė (2004 12 09), jog p. Furmanavičiaus skyrimas ministru buvo viena iš priežasčių, lėmusių komisijos sudarymą. Beje, Kazys Starkevičius, EBSW komisijos pirmininko pavaduotojas, žurnalistams minėjo, jog dėl p. Koverovo bei p. Furmanavičiaus opozicijai priklausantys komisijos nariai gali pateikti atskirąją nuomonę, griežtesnę nei komisijos. Pats p. Furmanavičius, liudydamas EBSW komisijai, tvirtino buvęs piramidės apačioje. "Pagal jų hierarchiją aš, kaip "Žemprojekto" direktorius, ir įmonė buvome ketvirtame lygyje", - teigė ministras. Pono Starkevičiaus teigimu, tai pripažindamas ministras patvirtino savo sąsajas su EBSW. Be to, p. Furmanavičius turėjo akcijų ir keliose kitose EBSW priklausiusiose įmonėse, tačiau nė vienoje ne daugiau negu 5-10%.
Kitos pavardės
Į artimai su koncernu nesusijusių asmenų sąrašą taip pat įtraukti Stasys Čipkus, Vyriausybės kanceliarijos darbuotojas, Adolfas Šleževičius, buvęs premjeras, Kazys Ratkevičius, buvęs Lietuvos banko vadovas, Eduardas Vilkelis, buvęs Lietuvos komercinių bankų asociacijos vadovas, Rimantas Karazija, buvęs žemės ūkio ministras, Algirdas Rusakevičius, Žuvininkystės departamento vadovas. Socialdemokratas Algis Rimas, EBSW komisijos pirmininkas, neatmeta, jog gali būti paskelbtas ilgesnis susijusių su EBSW asmenų sąrašas.
Išvados nerimtos
Iš komisijos prieš kurį laiką pasitraukusi parlamentarė Nijolė Steiblienė atsisako vertinti komisijos darbo rezultatus, tačiau primena, kad jos pasitraukimą lėmė komisijos darbo stilius. "Dirbdama jutau, kad rimtų ir gilių išvadų vis tiek nebus", - VŽ sako p. Steiblienė. EBSW veikla tirta ir praėjusios kadencijos Seime, tačiau tuomet apskritai nepadaryta jokių išvadų.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas