Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Apkaltų procesas


Vilniaus policijos vadovui teismas skyrė 500 Lt baudą  
Portalas "Delfi"", 2006 12 05 
Antradienį Vilniaus 2-ame apylinkės teisme buvo ketinama nagrinėti bylą pagal neteisėtai iš darbo atleistos R. P. ieškinį Vilniaus miesto vyriausiajam policijos komisariatui (Vilniaus m. VPK). Nors Vilniaus m. VPK šaukimas į teismo posėdį įteiktas tinkamai, nei komisariato vadovas, nei įgaliotas atstovas į teismą neatvyko, neatvykimo priežasčių nepranešė, rašoma Vilniaus apskrities Ikiteisminio tyrimo įstaigų Profesinės sąjungos pranešime spaudai.
Nagrinėjantis bylą Vilniaus m. 2-ojo apylinkės teismo teisėjas vadovaudamasis Civilinio proceso kodekso 246 str. 3 d. už teismo negerbimą ir neatvykimą į paskirtą posėdį skyrė Vilniaus m. VPK viršininkui Sigitui Mecelicai kaip juridinio asmens vadovui ir įgaliotam VPK atstovui byloje baudas - kiekvienam po 500 litų.
R. P. kreipėsi į teismą prašydama pripažinti jos atleidimą iš Vilniaus m. VPK neteisėtu ir nepagrįstu. Trijų vaikų mama po 12 metų nepertraukiamo darbo buvo atleista iš specialistės pareigų vykstant Vilniaus m. VPK struktūriniams pertvarkymams, kurie buvo grindžiami iš esmės tuo, kad vertėjų funkcijas atliekančių darbuotojų pareigybės buvo pervardintos į valstybės tarnautojų pareigybes.
Vienas iš pertvarkymu motyvų buvo tas, kad „sudėtinga rasti darbuotojų, kurie sutiktų dirbti už dabar nustatytą koeficientą pareigybės darbo užmokesčiui apskaičiuoti“. Ieškovės nuomone atleidimo procedūros metu buvo padaryta visa eilė procedūrinių pažeidimų, kurie užkirto kelią realiai pasinaudoti visomis darbuotojams įstatymų suteiktomis garantijomis.
Pasak Profesinės sąjungos pirmininko Vytauto Lamausko, „Vilniaus m. vyriausiasis policijos komisariatas sukūrė neigiamą precedentą, kai valstybės tarnautojo statusas suteikiamas neatsižvelgiant į Konstitucinę valstybės tarnybos prigimtį. Tokiu būdu pvz. Lietuvos policijos įstaigose dirbančios vertėjos, neturinčios valstybės tarnautojo statuso, o tokių yra dauguma, gali būti nepagrįstai diskriminuojamos“. Pasak profesinės sąjungos teisininkų, atsiradus tokiam precedentui bet koks laisvai samdomas šalies darbuotojas įgyja teisę reikalauti, kad jiems būtų suteiktos tos pačios garantijos, kokios suteiktos kolegoms vilniečiams.
Ieškovę byloje atstovauja Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas