Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Rusijos interesai ES bendrijoje


Rusija tikisi, kad ES įkalbės Lenkiją atšaukti veto 
Portalas "Delfi"", 2006 11 21 
Rusijos prezidento padėjėjas Europos Sąjungos (ES) klausimais savo komentaruose, kurie spausdinami antradienį, leido suprasti, jog Maskva tikisi, kad Bendrija įkalbės Lenkiją atšaukti veto, kuris sužlugdytų šios savaitės ES ir Rusijos viršūnių susitikimą.
Lenkija blokavo ES derybininkų mandatą deryboms su Rusija dėl naujos strateginės partnerystės, kurios turi būti pradėtos penktadienį per viršūnių susitikimą. Lenkai sako, kad Maskva turėtų panaikinti arba pažadėti panaikinti lenkiškų maisto produktų importo draudimą.
Šiuo metu ES pirmininkaujanti Suomija, bandydama įtikinti Varšuvą atšaukti veto dėl derybų pradžios, kuriai būtinas ES vieningumas, pažadėjo su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu aptarti, kaip panaikinti lenkiškų maisto produktų importo draudimą.
Straipsnyje laikraštyje "Nezavisimaja gazeta" specialusis prezidento atstovas santykių su ES plėtros klausimais Sergejus Jastržembskis neparodė jokios pozicijos dėl lenkiškų maisto produktų sušvelnėjimo, tačiau užsiminė, jog Maskva tikisi, kad ES įkalbės Varšuvą prieš susitikimą Helsinkyje atšaukti grasinimus dėl veto.
"Ultimatyvūs Lenkijos reikalavimai glaudžiai susiję su nacionalinėmis problemomis. Gyvulininkystės produkcijos eksporto klausimas ... nepriklauso ES kompetencijai", - sakė S.Jastržembskis.
"Briuselyje - gauname tokių signalų - jie nepraranda vilties pakeisti situaciją. Gal ES narėms dar užteks politinių resursų ir politinės valios įtikinti Varšuvą prieš viršūnių susitikimą atsisakyti šios absoliučiai nekonstruktyvios pozicijos", - nurodė jis.
Rusija, aptikusi suklastotų veterinarijos sertifikatų, prieš metus uždraudė mėsos ir kai kurių kitų maisto produktų importą iš Lenkijos.
Maskva, kuri atmetė Europos Komisijos pasiūlymą tarpininkauti, teigia, kad lenkiškų maisto produktų draudimas yra dvišalis klausimas ir kad jis buvo įvestas atsakant į sukčiavimą dėl importuojamų prekių.
Dėl šio Rusijos draudimo Lenkija prarado maždaug 400 mln. eurų (1,4 mlrd. litų).

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas