Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Apkaltų procesas


Valstybės saugumo departamentui - 500 litų bauda 
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2006 11 23 
Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas Valstybės saugumo departamentui už tai, kad institucijos atstovai neatvyko į posėdį be pateisinamos priežasties, skyrė 500 litų baudą. Ketvirtadienį sprendimą teisėjas Petras Kazys Smaliukas priėmė VSD ir jo direktoriaus Arvydo Pociaus bei „Laisvo laikraščio“ leidėjo Aurimo Drižiaus byloje.
Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas buvo priėmęs nutartį, kuria uždraudė VSD ir jo vadovui A.Pociui viešai skleisti žinią dėl neva egzistuojančių bendrovės „Šilo bitė“ ir jos vadovo Aurimo Drižiaus ryšių su KGB darbuotojais, iš kurių jis gavo skandalingą informaciją.
Šis draudimas galios iki teismo sprendimo įsiteisėjimo byloje dėl pažeistos dalykinės reputacijos bei garbės ir orumo gynimo.
„Laisvąjį laikraštį“ leidžiančios bendrovės „Šilo bitė“ direktorius A.Drižius kreipėsi į teismą, prašydamas apginti pažeistą bendrovės dalykinę reputaciją bei garbę ir orumą. Iš teismo jis reikalauja įpareigoti VSD ir jo vadovą A.Pocių paneigti „tikrovės neatitinkančią informaciją“.
A.Drižius ieškiniu prašo pripažinti neatitinkančiomis tikrovės ir pažeidžiančiomis ieškovės dalykinę reputaciją bei žeminančiomis garbę ir orumą VSD vadovo viešai paskleistas žinias apie tai, kad neva „Šilo bitė“ turėjo ryšių su buvusių KGB darbuotojų valdomomis bendrovėmis – „Verslo prognozė“ ir „Status“.
Teisme nepasirodė nei A.Drižius, nei A.Pocius, nei VSD atstovas. Bauda skirta VSD, bauda bus išieškota iš departamento. A.Drižiaus advokatai siūlė bylą nagrinėti parengiamajame posėdyje, tačiau teismas ją atidėjo.
VSD neatsiuntė net atsiliepimo į A.Drižiaus pareikštą ieškinį. Tik A.Pocius teismui rašte tvirtino negalįs atvykti į posėdį, nes esąs užimtas darbe. Tačiau A.Drižiaus advokatai mano, kad tai nepagrįsti teiginiai, nes A.Pocius visada bus užimtas.
„Įvyko nesusipratimas, nes A.Pocius teismą ir raštu, ir žodžiu informavo negalėsiąs atvykti ir gavo teismo atsakymą, kad kitas teismo posėdis galėtų būti gruodžio 20 d. Gavę teismo nutarimą bandysime aiškintis detales“, - DELFI sakė Vytautas Makauskas, VSD atstovas spaudai.
„Šilo bitė“ advokatai žurnalistams sakė, kad ateityje neatmeta galimybės prisiteisti ir neturtinę žalą.
DELFI primena, kad leidėjas A.Drižius buvo sulaikytas rugsėjo 7-ąją. Jam buvo pateikti įtarimai dėl disponavimo valstybės paslaptį sudarančia informacija.
VSD teigimu, A.Drižiui kažkas iš saugumiečių „nutekino“ slaptą operatyvinio tyrimo medžiagą, pagal kurią leidėjas parengė publikaciją. Joje buvo rašoma, kad esą aukštiems politikams buvo mokami pinigai.
VSD po leidėjo sulaikymo operacijos uždarė „Laisvo laikraščio“ interneto svetainę ir sustabdė savaitraščio tiražą. Šie veiksmai sulaukė neigiamos aukščiausių šalies pareigūnų reakcijos. Prezidentas Valdas Adamkus tokius saugumo veiksmus vertino kaip neadekvačius.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas