Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Rusijos interesai ES bendrijoje


Rusija grasina uždrausti mėsos importą iš visos ES 
Audrius Stasiulaitis, Dienraštis "Verslo žinios"", 2006 11 23 
Prieš rytoj Suomijoje prasidedantį ES ir Rusijos lyderių susitikimą Rusija prakalbo apie visos mėsos produkcijos iš ES šalių uždraudimą 2007 m. Briuselis sako, jog šis Rusijos žingsnis yra nesusijęs su Lenkijos veto ES ir Rusijos naujos partnerystės sutarčiai energetikos srityje. Rumunijos ir Bulgarijos stojimo į ES data gali sutapti su mėsos eksporto draudimo į Rusiją iš visos ES pradžia. Maskva pagrasino, kad dėl Rumunijoje ir Bulgarijoje užregistruotų kiaulių karštligės atvejų nuo 2007 m. sveikatos ir saugumo sumetimais Rusija gali uždrausti visų rūšių mėsos produktų įvežimą. Europos Komisijos (EK) atstovas Filipas Todas (Phillip Tod) Europos politikos stebėjimo portalui "EU Observer" sakė, kad "Rusijos mėsos rūpesčiai yra susiję su būsima ES plėtra". Tačiau p. Todas pabrėžė, kad "EK ėmėsi visų reikalingų pereinamųjų priemonių, kad apgintų ES ir "trečiąsias šalis". Kita vertus, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šią savaitę įspėjo Lenkiją ir kitas Rytų Europos šalis, kad požiūris į Rusiją kaip į priešą, o ne kaip į strateginę partnerę gali vėl padalyti Europą į dvi stovyklas.
Mėsa už plėtrą
Šiuos priekaištus Rusija pareiškė dar lapkričio 3 d., kai Lenkija tik po 10 dienų pasinaudojo savo veto teise blokuoti ES ir Rusijos naujos sutarties pasirašymą. ES ir Rusijos derybos turi prasidėti per viršūnių susitikimą rytoj Helsinkyje. Varšuva reikalauja atšaukti dar 2005 m. įvestą lenkiškų mėsos produktų eksporto blokadą. Maskva yra sakiusi, jog panaikins draudimą, kai tik Rusijos veterinarijos tarnyba įsitikins, kad Lenkija išgyvendino nesąžiningas eksporto praktikas. Europos Komisija vakar vylėsi, jog dabar ES pirmininkaujanti Suomija iki trečiadienio vakaro pasieks, kad Lenkija atšauktų veto mandatui vesti derybas su Rusija dėl naujos bendradarbiavimo ir partnerystės sutarties sudarymo. Ženklų, jog Varšuva nusileis, vakar rodė Lenkijos diplomatai. EK atstovo p. Todo įsitikinimu, naujas Rusijos grasinimas su Lenkija nėra susijęs. Jo teigimu, Lenkijos prekybos blokados metinė vertė yra 400 mln. EUR, o galimas visos ES mėsos eksporto draudimas kainuotų milijardus. Tačiau p. Todas pažymėjo, kad "mums nereikia jokių nuolaidų, nes jokiems iš ES kilusiems mėsos produktams negali būti taikomi apribojimai, jeigu mes įrodysime, kad užkrėsta mėsa iš Rumunijos ir Bulgarijos nepatenka į ES rinką". "EU Observer" taip pat cituoja rusų diplomatą, kuris teigė, kad, "be mėsos Rumunijoje ir Bulgarijoje, yra ir daugiau dalykų, kurie Rusijai kelia susirūpinimą". Panaši padėtis susidarė ir po 2004 m. įvykusios ES plėtros į Rytų ir Vidurio Europą. Tada Rusijos veterinarai pareikalavo iš Lietuvos ir kitų ES naujokių įmonių vienodų gyvūninės ir augalinės kilmės produkcijos importo sertifikatų mėsos, žuvų ir pieno produktams, taip pat medienos gaminiams. Tokių sertifikatų neturinčioms įmonėms paprasčiausiai uždraudė importuoti produkciją.
Mėsa už PPO
Apie galimą ES mėsos produktų blokadą prašnekta ir po to, kai Rusija sekmadienį, lapkričio 19 d., susitarė su JAV dėl stojimo į Pasaulinę prekybos organizaciją (PPO). "EU Observer" teigimu, tai gali reikšti, kad Rusijos rinka galėtų būti užpildyta pertekliniais JAV kiaulienos ir jautienos gaminiais. Tame pačiame visoms 25 ES narėms išsiųstame laiške Rusija taip pat informuoja, kad nuo 2007 m. visiems į šalį eksportuojamiems maisto produktams bus privaloma pažyma apie jų gamybos procesuose naudotus žalingus pesticidus ar kitokius chemikalus. Ši procedūra ES eksportuotojams dėl papildomų biurokratinių kliūčių ir vėlavimų kainuos milijonus eurų.
Mėsa už energiją
Vienas gerai šią temą išmanantis ES diplomatas "EU Observer" tvirtino, kad "visi Rusijos prekybos apribojimai yra tarpusavyje susiję, nes Rusija paskui juos keičia į įvairias politines nuolaidas, ypač – energetikos srityje." Jo teigimu, "ES turėtų ruoštis didesniam maisto produktų eksporto draudimui, nes paprastai kai Maskva apie ką prabyla, ji tai ir įgyvendina". Diplomatas čia pat pridūrė, kad tai turėtų išeiti į naudą Lenkijai, nes ji atkreips visos ES dėmesį ir privers šalis nares solidarizuotis. Vienuasš ES atsakymų į mėsos eksporto apribojimus, Briuselio diplomato teigimu, galėtų būti ES Rusijai įvestos prekybos sankcijos. Briuselio politikos portalas taip pat praneša, kad šiomis dienomis Maskvoje knibžtėte knibžda ES maisto pramonės ekspertų, kurių viena grupė nesėkmingai bando į trišales derybas suvesti Maskvos, Varšuvos ir Briuselio pareigūnus. Kita EK lobistų grupė laukia užsidegant žalios šviesos, kad galėtų pradėti savo įtikinėjimo darbą dėl galimos mėsos blokados. "Kol kas Rusija tyli", - EK atstovą cituoja "EU Observer".

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas