Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Interesų pinklės EBSW byoje


Teisėjų taryba kol kas nenagrinės išvadų dėl EBSW 
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2006 11 24 
Teisėjų taryba penktadienį nusprendė nenagrinėti Seimo komisijos, tiriančios koncerno EBSW veiklą, pateiktų išvadų. Taryba mano, kad į jas bus galima atsižvelgti tik tada, kai jos bus patvirtintos Seime.
Seimo komisija buvo prašiusi įvertinti teisėjų Raimundo Buzelio, Daivos Mekšraitienės ir Arūno Paštuolio darbą. Komisijos išvados buvo nusiųstos Aukščiausiojo Teismo pirmininkui Vytautui Greičiui, jis medžiagą perdavė Teisėjų tarybai.
Penktadienį posėdžiavusi taryba nusprendė, kad nederėtų skubėti vertinti išvadų, kol dėl jų savo nuomonės neišsakė Seimas. Be to, tarybos nariai suabejojo, ar galės apskritai vertinti teisėjus, nes teismai yra nepriklausomi.
„Mes negalime svarstyti jų priimtų procesinių sprendimų“, - posėdyje teigė tarybai vadovaujanti Laima Garnelienė.
Po tarybos posėdžio L.Garnelienė sakė, kad netgi Seimui patvirtinus EBSW komisijos išvadas, Teisėjų taryba negalės priimti sprendimų dėl teisėjų, mat jau seniai suėjęs senaties terminas. „Komisijos išvadose minimi seni įvykiai, o senatis galioja tik tris metus“, - teigė Teisėjų tarybos pirmininkė.
DELFI primena, kad Seimo komisijos medžiagoje teigiama, kad EBSW bylas nagrinėjusių teisėjų sprendimai padėjo kompanijos vadovams „išparceliuoti“ areštuotą turtą.
Kauno apygardos teismo teisėjas A.Paštuolis bendrovės „Investicinė Kauno holdingo kompanija“ (IKHK) vadovų nusikalstamos veiklos bylą nagrinėjo penkerius metus. Įtariama, kad teisėjas galėjo vilkinti bylos nagrinėjimą ir taip talkinti EBSW veikėjams.
Kauno apygardos teismo teisėjas R.Buzelis savo nutartimis naikino EBSW kompanijų areštus. Nustatyta, kad teisėjas bendrovėms leisdamas disponuoti turtu, pažeidė įmonių, kuriose vykdoma bankroto procedūra, turto pardavimo tvarką. Seimo komisija konstatavo, kad R.Buzelis „taikė įstatymą, kurio nereikėjo taikyti“.
Kauno miesto apylinkės teismo teisėja D.Mekšraitienė 2003-iųjų rugsėjį savo nutartimi panaikino Kauno apygardos prokuratūros skyriaus vyriausiojo prokuroro nutarimą dėl tyrimo atnaujinimo bendrovės „Pignus“ ir Lietuvos valstybinio komercinio banko (LVKB) byloje. Šioje byloje figūravo garsiausi EBSW veikėjai, tarp jų ir šiuo metu JAV kalėjime ekstradicijos į Lietuvą laukiantis koncerno prezidentas Gintaras Petrikas. Teisėja D.Mekšraitienė nutraukdama bylą nutartyje nurodė, kad 2 mln. 600 tūkst. dolerių buvo panaudoti pagal paskirtį, todėl EBSW vadovų nėra pagrindo kaltinti turto iššvaistymu.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas