Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Liaudies simbolių panaudojimas


Degtinę reklamavęs „kunigas“ bendrovei „Stumbras“ kainuos 1000 litų 
Ieva Urbonaitė, Portalas "Delfi", 2006 02 02 
Tūkstančiu litų bauda už degtinės reklamoje naudotą kunigo įvaizdį nubaustos bendrovės „Stumbras“ vadovai dar nenutarė, ar skųs tokį Nacionalinės vartotojų teisių apsaugos tarybos sprendimą. Kaip DELFI sakė bendrovės „Stumbras“ marketingo direktorius Algirdas Čiburys degtinės reklama alkoholio kontrolės įstatymo nepažeidė, nes svaigalų reklamoje draudžiama naudoti tik žymius žmones – sportininkus, aktorius, muzikos atlikėjus.
2006 metų kalendoriuje „Triguba kontrolė“ reklamuojant degtinę „Sallut“ pavaizduoti ne konkretūs žmonės, o trys geriantys vyrai - miškininkas, kunigas ir gydytojas.
„Dar neapsisprendėme ar skųsime Nacionalinės vartotojų teisių apsaugos tarybos sprendimą už reklamos įstatymo pažeidimus skirti baudą, bet manau, kad ne. Dėl tūkstančio litų mums bylinėtis neapsimoka“, - penktadienį susipažinęs su Nacionalinės vartotojų teisių apsaugos tarybos sprendimu sakė A.Čiburys.
Marketingo vadovas patikino, jog dvasininkus papiktinusi reklama bus sustabdyta. „Jei įžeidėme kunigus, labai atsiprašome, tikrai to nesiekėme“, - pridūrė A.Čiburys.
Anot Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininko arkivyskupo Sigito Tamkevičiaus, degtinės reklama, kurioje vaizduojami trys stiprų alkoholį geriantys vyrai – miškininkas, dvasininkas ir gydytojas - yra ne tik neskoninga, bet ir neetiška.
„Juk kaip tik šių profesijų žmonės dažniausiai mato skaudžias girtavimo pasekmes ir kiekvienas savaip gelbsti girtaujančius asmenis bei padeda kenčiantiems jų artimiesiems“, - Nacionalinės vartotojų teisių apsaugos tarybos Pirmininkui adresuotame laiške rašė Kauno arkivyskupas.
Dvasininkui neįsivaizduojama, kad reklamoje vaizduojami žmonės atlikdami savo pareigas gertų degtinę, „o jei taip įvyktų, tokie faktai sukeltų didžiausią neigiamą visuomenės reakciją“.
„Lietuvos Katalikų Bažnyčia nuo vyskupo Motiejaus Valančiaus laikų žinoma kaip blaivybės propaguotoja, - pabrėžė Vyskupų konferencijos pirmininkas, pridurdamas, jog Bažnyčia ir šiandien rūpinasi, kad Lietuvos žmonės būtų blaivūs bei sąmoningi, o patekę į alkoholio priklausomybę, gautų tinkama pagalbą nuo jos išsivaduoti.
Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininko kreipimasis dėl „nepateisinamo kunigo įvaizdžio panaudojimo „Stumbro“ degtinės reklamai“ Nacionalinė vartotojų teisių apsaugos taryba nagrinėjo ketvirtadienį.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas