Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Interesų pinklės EBSW byoje


Teisėjų taryba vertins EBSW bylas nagrinėjusius teisėjus 
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2006 11 21 
Atsižvelgdama į Seimo komisijos, tiriančios koncerno EBSW veiklą, pateiktą medžiagą, Teisėjų taryba ketina apsvarstyti tris savo kolegas. Artimiausiame posėdyje tarybai teks įvertinti teisėjų Raimundo Buzelio, Daivos Mekšraitienės ir Arūno Paštuolio darbą.
„Iš pradžių įvertinsime Seimo komisijos pateiktą medžiagą, o paskui svarstysime, ar teisėjai galėjo padaryti pažeidimų nagrinėdami bylas“, - DELFI sakė Teisėjų tarybos pirmininkė Laima Garnelienė.
Jeigu taryba nuspręs, kad teisėjai galėjo nusižengti, Teisėjų etikos ir drausmės komisijai bus pasiūlyta iškelti drausmės bylas. Tiesa, taryba gali išsikviesti teisėjus pasiaiškinti dėl priimtų sprendimų EBSW bylose. Visi jie sėkmingai toliau dirba teismuose, nors jų nutartys buvo sukėlusios nemažai nepasitenkinimo visuomenėje.
Teisėjų tarybai atsiųstoje Seimo komisijos medžiagoje teigiama, kad EBSW bylas nagrinėjusių teisėjų sprendimai padėjo kompanijos vadovams „išparceliuoti“ areštuotą turtą.
Kauno apygardos teismo teisėjas A.Paštuolis bendrovės „Investicinė Kauno holdingo kompanija“ (IKHK) vadovų nusikalstamos veiklos bylą nagrinėjo penkerius metus. Įtariama, kad teisėjas galėjo vilkinti bylos nagrinėjimą ir taip talkinti EBSW veikėjams.
Kauno apygardos teismo teisėjas R.Buzelis savo nutartimis naikino EBSW kompanijų areštus. Nustatyta, kad teisėjas bendrovėms leisdamas disponuoti turtu, pažeidė įmonių, kuriose vykdoma bankroto procedūra, turto pardavimo tvarką. Seimo komisija konstatavo, kad R.Buzelis „taikė įstatymą, kurio nereikėjo taikyti“.
Kauno miesto apylinkės teismo teisėja D.Mekšraitienė 2003-iųjų rugsėjį savo nutartimi panaikino Kauno apygardos prokuratūros skyriaus vyriausiojo prokuroro nutarimą dėl tyrimo atnaujinimo bendrovės „Pignus“ ir Lietuvos valstybinio komercinio banko (LVKB) byloje. Šioje byloje figūravo garsiausi EBSW veikėjai, tarp jų ir šiuo metu JAV kalėjime ekstradicijos į Lietuvą laukiantis koncerno prezidentas Gintaras Petrikas. Teisėja D.Mekšraitienė nutraukdama bylą nutartyje nurodė, kad 2 mln. 600 tūkst. dolerių buvo panaudoti pagal paskirtį, todėl EBSW vadovų nėra pagrindo kaltinti turto iššvaistymu.
Siekiant išvengti abejotinų sprendimų priėmimo ateityje, Seimo komisija Teisėjų tarybai taip pat pasiūlė bylas, kuriose asmenys kaltinami padarę labai sunkius ir sunkius nusikaltimus, nagrinėti tik trijų teisėjų kolegijai.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas