Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Liaudies simbolių panaudojimas


S.Tamkevičius: kunigo įvaizdžio naudojimas degtinės reklamai – nepateisinamas 
Ieva Urbonaitė, Portalas "Delfi", 2006 02 02 
Vyskupų konferencijos pirmininkui arkivyskupui Sigitui Tamkevičiui vėl tenka kautis su alkoholio gamintojais, kurie reklamuodami svaigalus naudojasi Bažnyčios populiarumu. Vos nurimus skandalui dėl netinkamo rūpintojėlio įvaizdžio eksploatavimo „Kalnapilio“ alaus reklamai, ketvirtadienį Vartotojų teisių apsaugos taryba nagrinėjo antrą arkivyskupo kreipimąsi - dėl „nepateisinamo kunigo įvaizdžio panaudojimo „Stumbro“ degtinės reklamai“.
Bendrovės „Stumbras“ degtinė „Sallut“ reklamuojama 2006 metų kalendoriuje „Triguba kontrolė“. Jame pavaizduotas degtinės butelis ir trys geriantys vyrai - miškininkas, kunigas ir gydytojas.
„Tokia degtinės reklama yra ne tik neskoninga, bet ir neetiška. Juk kaip tik šių profesijų žmonės dažniausiai mato skaudžias girtavimo pasekmes ir kiekvienas savaip gelbsti girtaujančius asmenis bei padeda kenčiantiems jų artimiesiems“, - Nacionalinės vartotojų teisių apsaugos tarybos Pirmininkui adresuotame laiške rašo S. Tamkevičius.
Dvasininkui neįsivaizduojama, kad reklamoje vaizduojami žmonės atlikdami savo pareigas gertų degtinę, „o jei taip įvyktų, tokie faktai sukeltų didžiausią neigiamą visuomenės reakciją“.
„Lietuvos Katalikų Bažnyčia nuo vyskupo Motiejaus Valančiaus laikų žinoma kaip blaivybės propaguotoja, - pabrėžia Vyskupų konferencijos pirmininkas, pridurdamas, jog Bažnyčia ir šiandien rūpinasi, kad Lietuvos žmonės būtų blaivūs bei sąmoningi, o patekę į alkoholio priklausomybę, gautų tinkama pagalbą nuo jos išsivaduoti.
Neoficialiomis DELFI žiniomis, ketvirtadienį posėdžiavusi Nacionalinės vartotojų teisių apsaugos taryba už reklamos pažeidimus bendrovei „Stumbras“ nusprendė skirti tūkstančio litų baudą.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas