Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Klaipėdos valdininkų interesai


Pajūrio žemė - Klaipėdos grietinėlei 
Denisas Nikitenka, Dienraštis "Respublika", 2006 11 13 
Šalia Karklės, keli šimtai metrų nuo jūros, sklypais vienas šalia kito apdalyti dviejų Klaipėdos merų artimieji, bajoraitė, milijonierius, buvusi Seimo nario žmona. Šiems laimės kūdikiams net draustinis buvo sumažintas, tad ponai vėliau galės vykdyti statybas ir užsiimti komercine veikla.
Garsios pavardės
2000 m. keliems žmonėms buvo leista perkelti turėtus žemės sklypus į Pajūrio regioniniame parke (PRP) esantį Kalotės botaninį-zoologinį draustinį. Bendras grąžintos žemės plotas - keli hektarai. Teritorija yra šalia Karklės, greta kelio, nuo jūros nutolusi kelis šimtus metrų. Žemę iš kito rajono persikėlė Elzė Preikšaitienė, iš jos po dvejų metų sklypą paveldėjo buvusi Seimo nario Antano Boso žmona Loreta Bosienė. PRP teritorijoje ji turi ne vieną žemės sklypą. 0,8 ha susigrąžino buvusio Klaipėdos miesto mero Silverijaus Šukio žmona Dalia Šukienė. Taip pat dabartinio uostamiesčio vadovo, kuris meru tapo 2001-aisiais, Rimanto Taraškevičiaus motina Genovaitė Taraškevičienė. G.Taraškevičienė teisę į persikeltą sklypą perleido Klaipėdos rajone gyvenančiam Aidui Dromantui, kurio tėvas Jonas Dromantas šiuo metu dirba Klaipėdos rajono taryboje. Dar vienas laimingasis - Jonas Garunkštis, kuris susigrąžino du sklypus. 0,8 ha sklypą paveldėjimo teise 2003 m. jis perdavė Salomėjai R., neva artimai bendravusiai su buvusiu Klaipėdos apskrities viršininko administracijos sekretoriumi Algimantu Sąveika. Kitą sklypą iš jo 2000-aisiais nusipirko Jūratė Diržauskienė, kuri dirba Klaipėdos apskrities ligoninėje ir priklauso Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos Klaipėdos apskrities skyriaus tarybai. Taip pat žemę atgavo ir turtingas verslininkas, buvęs "Klaipėdos" viešbučio generalinis direktorius Kazys Sakalauskas. Po metų žemę jis pardavė.
Sumažino draustinį
Naujiesiems žemvaldžiams buvo grąžinta žemės ūkio paskirties žemė su miško naudmenimis, išskyrus D.Šukienės sklypą, kuriame yra miško ūkio paskirties žemė. Tuo metu, kai minėti asmenys sklypus atgavo, jokios statybos nebuvo galimos, nes sklypai buvo draustinio teritorijoje. Tik pradėjus rengti PRP planavimo schemą visus šviežiai gražintus sklypus apimanti teritorija mįslingomis aplinkybėmis buvo išbraukta iš draustinio. Ten atsirado rekreacinės teritorijos funkcinė zona, todėl taip geidžiamoms vykdyti statyboms buvo atviras kelias. 2000-ųjų žemės gražinimo istorijas pradėjusiai nagrinėti dabartinei PRP vadovybei kilo įtarimų, ar žemė buvusio draustinio teritorijoje buvo sugrąžinta teisėtai. Oficialiai nekilnojamojo turto registro duomenų banke visų minėtų sklypų vertės yra juokingos - tik per 3 tūkst. litų. Taip yra dėl to, kad sklypai traktuojami kaip žemės ūkio paskirties, tad pajamas galima gauti tik iš žemės ūkio veiklos. Tačiau kadangi dėl neaiškių priežasčių buvo pakeistos Kalotės botaninio-zoologinio draustinio ribos, minėtuose sklypuose galima keisti žemės paskirtį. Tai jau ir daro visi žemės valdytojai. J.Diržauskienei pagal šių metų kovo duomenis pradedamas rengti detalusis planas. Planavimo tikslas - žemės sklypo ribų keitimas pagal situaciją, sklypo paskirties keitimas į rekreacinę paskirtį numatant galimą rekreacinės paskirties pastatų statybą ir infrastruktūros įrengimą. Įgyvendinus šiuos planus, sklypo vertė nuo kelių tūkstančių išaugs šimteriopai ir gali siekti kelis šimtus tūkstančių litų.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas