Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Rusijos interesai ES bendrijoje


Europa pešasi, o "Gazprom" braunasi 
Dienraštis "Respublika", 2006 11 16 
Europos Sąjungos valstybių ambasadorių susitikime Briuselyje Lenkija vakar patvirtino nepritarianti, kad būtų priimtas mandatas derėtis dėl naujo susitarimo su Rusija. Prezidentas Lechas Kaczynskis siekia atsakomųjų sankcijų Rusijai. Kol Europa ginčijasi, Rusijos dujų milžinė skverbiasi į jos mažmenines rinkas.
ES spaudžia Lenkiją
"Patvirtinome savo poziciją. Rengiant mandatą nepažengta į priekį", - pranešė Lenkijos diplomatiniai šaltiniai. Vien Lenkija blokuoja mandato priėmimą, pridūrė kiti ES valstybių ambasadorių susitikime dalyvaujantys šaltiniai. Jie teigė suprantą Lenkijos problemas, bet pažymėjo, kad daromas smarkus spaudimas pradėti derybas su strategine partnere Rusija. "Vadovybė visą laiką tikisi, kad pavyks rasti sprendimą iki ES ir Rusijos viršūnių susitikimo Helsinkyje lapkričio 24 d." - pridūrė Suomijos šaltiniai. Iki to laiko ES mandatas turi būti priimtas vienbalsiai. Pirmadienį Lenkija ES užsienio reikalų ministrų posėdyje užblokavo Sąjungos mandato pradėti derybas dėl naujo ES ir Rusijos susitarimo priėmimą. Dabartinis susitarimas su Rusija galioja iki ateinančių metų lapkričio. Naujasis dokumentas turėtų apimti visą ES ir Rusijos santykių spektrą. Jeigu naujo susitarimo nepavyks sudaryti, automatiškai bus pratęstas senasis.
Gali pati likti izoliuota
Lenkija užėmė dar griežtesnę poziciją Rusijos atžvilgiu ir užsiminė apie atsakomąsias sankcijas didžiajai kaimynei. "Atsakydama į Rusijos apribojimus lenkiškų Žemės ūkio produktų importui, ES turėtų įvesti jai sankcijas, - Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio žodžius vakar citavo Rusijos Laisvasis radijas. - Mes negalime sutikti, kad Lenkija būtų išimtis iš taisyklių, privalomų Rusijai bendraujant su visomis ES šalimis". Tačiau Lenkijos viduje sklando nuomonė, kad grasinimai izoliuos nuo ES pačią Lenkiją, o ne Rusiją. Apie tai prabilo opozicinės "Piliečių platformos" lyderis Donaldas Tuskas ir kai kurie politologai. Lenkija sutiktų, kad būtų pradėtos derybos su Rusija, jeigu Maskva duotų "politinį signalą", kad bus panaikinti prekybos apribojimai, kuriuos nuo praėjusių metų lapkričio Rusija taiko mėsai ir žemės ūkio produkcijai iš Lenkijos. Be to, Lenkija norėtų, jog derantis dėl naujojo susitarimo būtų toliau reikalaujama, kad Maskva ratifikuotų Europos energetikos chartiją.
"Gazprom" - jau Europoje
Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl Rusija nenori pasirašyti Europos energetikos chartijos, yra tai, kad ES nenori įsileisti Rusijos dujų milžinės "Gazprom" į savo mažmenines rinkas. Tačiau pastaroji pamažu įsitvirtina ten pati. Antradienį "Gazprom" išsikovojo svarbų placdarmą Europos mažmeninėje dujų rinkoje, pasirašiusi strateginės partnerystės sutartį su Italijos dujų koncernu ENL Pagal susitarimą "Gazprom" suteikiama galimybė nuo 2007 m. vykdyti tiesioginį dujų tiekimą į Italijos rinką. Tiekimas laipsniškai iki 2010 m. bus didinamas iki maždaug 3 mlrd. kubinių metrų per metus. Taip pat numatyta pratęsti galiojančias dujų tiekimo į Italiją sutartis iki 2035 metų. Be to, pagal susitarimą abi šalys įsipareigojo parengti investicinius projektus dujų žvalgybos ir gavybos srityje tiek Rusijoje, tiek trečiosiose šalyse. Italijos gamtinių dujų rinka yra trečia didžiausia tarp Europos šalių po Didžiosios Britanijos ir Vokietijos. "Gazprom" anksčiau užsitikrino sau tiesioginį priėjimą prie pastarųjų šalių mažmeninių rinkų, ir dabar ketina skverbtis į Prancūziją. Vakar "Gazprom" atstovai pranešė, kad iš pareigų atleidžiamas kompanijos valdybos pirmininko pavaduotojas Aleksandras Riazanovas. "Gazprom" valdybos pirmininko pavaduotojo pareigos laikinai patikėtos Valerijui Golubevui, anksčiau ėjusiam bendrovės valdybos nario, investicijų ir statybos departamento viršininko pareigas.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas