Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Klaipėdos valdininkų interesai


Klaipėdos viršūnes drebina sklypų afera 
Darius Čiužauskas, Dienraštis "Respublika", 2006 11 16 
Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorei Juditai Simonavičiūtei Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentai pateikė įtarimus dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo. Pirminiais duomenimis, kalbama apie savivaldybės prarastus žemės sklypus, vertus kelių dešimčių milijonų litų.
Piktnaudžiavo ir klastojo?
Vakar vakare Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Gintaras Plioplys "Respublikai" patvirtino, kad kontroliuoja STT atliekamą ikiteisminį tyrimą, kuriame kaip įtariamoji yra įvardyta Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorė J.Simonavičiūtė. Be J.Simonavičiūtės, byloje yra ir daugiau įtariamųjų. Tačiau jie - privatūs asmenys. Pirminiais duomenimis, teisėsaugininkai įtaria, kad dėl galbūt neteisėtos J.Simonavičiūtės veiklos uostamiesčio savivaldybė galėjo negauti kelių dešimčių milijonų litų. Kalbama apie praėjusiais metais parduotas savivaldybei priklausiusias likviduojamos žemės ūkio paskirties UAB "Dekoratyviniai augalai" akcijas. Jos parduotos tik maždaug už 5 mln. litų, nors jų vertė esą buvusi kelis kartus didesnė.
Kaltės nejaučia
Vakar vakare su "Respublika" susitikusi J.Simonavičiūtė prisipažino, kad STT agentai ją buvo iškvietę į apklausą. Ji tvirtino esanti nekalta. "Nenoriu nieko komentuoti. Visą šią istoriją pavadinčiau paprasčiausiu politikavimu. Kai mano advokatas pamatė surinktus dokumentus ir neva mano kaltės įrodymus, pasakė, kad reikėjo drąsos pateikti įtarimus", - šypsojosi J.Simonavičiūtė. Administracijos direktorė tvirtino, kad Klaipėdos savivaldybė minėtoje akcijų pardavimo istorijoje jokios žalos nepatyrė. Anot jos, 1997 m. 100 proc. UAB "Dekoratyviniai augalai" akcijų valdžiusi Klaipėdos savivaldybė jos turtą įnešė į bendrą Lietuvos ir Danijos bendrovę "Miško verslas". Tais pačiais metais "Dekoratyviniai augalai" buvo pradėti likviduoti. 2004 m. pakeistas likvidatorius, netrukus jis savivaldybę informavo, kad ši bendrovė yra įsiskolinusi 300 tūkst. litų. Klaipėdos valdžia ėmė sukti galvą, ką daryti. Netrukus bendrovės kreditoriai ėmė grasinti išparduoti jos akcijas per antstolius. Tuo metu likvidatorius pareiškė, kad "Dekoratyvinius augalus" pageidauja pirkti vienas iš likusių dviejų "Miško verslo" akcininkų - UAB "Eurovesta". Pasak J.Simonavičiūtės, nepriklausomas vertintojas "Dekoratyvinių augalų" turtą įvertino apie 2,6 mln. litų. Tačiau Klaipėdos miesto taryba nusprendė, kad jis turi būti parduotas už 5 mln. litų. Praėjusių metų viduryje "Eurovesta" akcijas už šią kainą nusipirko. Pasak J.Simonavičiūtės, ugnies į šią istoriją įpylė įmonė "Geležies laužas", kuri už "Dekoratyvinius augalus" siūlė 17 mln. litų. "Visi išsigando, kai "Geležies laužas" įvardijo tokią sumą. Tačiau šio pirkėjo patikimumu iš karto suabejota. Savivaldybės pozicija buvo tokia - geriau žvirblis saujoje nei balandis ant stogo. Ir, manau, ji buvo teisinga", - sakė J.Simonavičiūtė.
Tikrasis "Miško verslo" tikslas
"Dekoratyvinių augalų" turtą sudaro trys žemės sklypai prestižinėse uostamiesčio vietose - "Žuvėdros" stovykla Giruliuose (8,34 hektaro šalia jūros), medelyno teritorija su pastatais Labrenciškėse (39,9 hektaro) bei sklypas ir šeši pastatai Kretingos gatvėje, šalia Danės upės (7,5 hektaro). Šią bendrovę įsigijęs vienas "Miško verslo" akcininkų įgijo teisę laisvai disponuoti vertingais sklypais. Neabejojama, kad dėl statybų bumo šie žemės sklypai įgavo auksinę vertę. Be "Eurovestos", "Miško verslo" akcijų dar turi danai. Teigta, kad nuo Klaipėdos savivaldybės likusią dalį "Miško verslo" akcijų (66 proc.) įsigiję privatūs asmenys už jas nesumokėjo. Bent niekas negali įrodyti, kad taip buvo padaryta. Savivaldybei siekiant susigrąžinti prarastą turtą, dėl dokumentų klastojimo ir kitų pažeidimų iškeltos kelios baudžiamosios bylos.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas