Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Klaipėdos valdininkų interesai


Klaipėdos valdžia kratosi kaltinimų 
Darius Čiužauskas, Dienraštis "Respublika", 2006 11 17 
Vakar po pietų Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentai kelias valandas apklausinėję piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu įtariamą Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorę Juditą Simonavičiūtę. Ji ir Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius neigia, kad labai pigiai pardavus vertingus žemės sklypus buvo prarastos kelios dešimtys milijonų litų.
Lydėjo advokatas
Po pietų J.Simonavičiūtė STT Klaipėdos apygardos skyriuje pasirodė lydima advokato. Čia jie išbuvo kelias valandas. Apie 18 val. vakaro jų abiejų mobilieji telefonai dar buvo išjungti. Savivaldybės administracijos direktorė ir toliau neigia savo kaltę. Neva visus sprendimus priėmė miesto Taryba, o sandėrius tvarkė ir parašus dėjo bendrovės, dėl kurios ir kilo triukšmas, likvidatorius. Be J.Simonavičiūtės, byloje, kurią kontroliuoja Generalinė prokuratūra, yra ir daugiau įtariamųjų. Tačiau jie - privatūs asmenys.
Vertingas turtas
Vakar "Respublika" rašė, kad teisėsaugininkams įtarimai kilo dėl praėjusiais metais įvykdyto sandėrio, kai parduotos savivaldybei priklausančios likviduojamos žemės ūkio paskirties UAB "Dekoratyviniai augalai" akcijos. Jos parduotos tik maždaug už 5 mln. litų, nors neva jų vertė buvusi kelis kartus didesnė. 1997 metais 100 proc. UAB "Dekoratyviniai augalai" akcijų valdžiusi Klaipėdos savivaldybė jos turtą įnešė į Lietuvos ir Danijos bendrovę "Miško verslas". Už 5 mln. litų "Dekoratyvinius augalus" įsigijo viena iš likusių dviejų "Miško verslo" akcininkų - UAB "Eurovesta". "Dekoratyvinių augalų" turtą sudaro trys žemės sklypai prestižinėse uostamiesčio vietose - "Žuvėdros" stovykla Giruliuose (8,34 hektaro šalia jūros), medelyno teritorija su pastatais Labrenciškėse (39,9 hektaro) bei sklypas ir šeši pastatai Kretingos gatvėje, šalia Danės upės (7,5 hektaro). Šią bendrovę įsigijęs vienas "Miško verslo" akcininkų įgavo teisę laisvai jais disponuoti. Neabejojama, kad dėl statybų bumo šie žemės sklypai įgavo auksinę vertę. Teigta, kad nuo Klaipėdos savivaldybės likusią dalį "Miško verslo" akcijų (66 proc.) įsigiję privatus asmenys už jas nesumokėjo. Bent niekas negali įrodyti, kad tai buvo padaryta. Savivaldybei siekiant susigrąžinti prarastą turtą, dėl dokumentų klastojimo ir kitu pažeidimų iškeltos kelios baudžiamosios bylos.
Nieko nekomentuoja
Vakar "Respublika" prisiskambino ikiteisminiame tyrime minimai UAB "Miško verslas" direktorei Janinai Kerpaitei, tačiau ji paaiškino, kad privačios bendrovės ir tuo labiau jos akcininkų reikalų nekomentuoja. Dalį "Miško verslo" akcijų valdančios nekilnojamojo turto plėtra ir prekyba užsiimančios UAB "Eurovesta" nurodytu telefonu niekas neatsiliepė.
Skirtingos nuomonės
Klaipėdos meras R.Taraškevičius palaiko J.Simonavičiūtę ir teigia, kad pardavusi likviduojamas UAB "Dekoratyviniai augalai" akcijas savivaldybė jokios žalos nepatyrė. Pasak uostamiesčio vadovo, įtarimai administracijos direktorei tik rodo bandymą politikuoti ir priversti dabartinę valdžia prisiimti kaltę už prieš dešimt metų įvykusius sandėrius. Teisėsaugininkai teigia, kad po šių sandėrių verslininkams pigiai atiteko vertingi žemės sklypai mieste ir prie jūros. Neva sunku ir prognozuoti, kiek išaugs jų vertė pradėjus statybas. Savivaldybės valdininkai pripažįsta, kad verslininkai jau pareiškė norą keisti šių žemės sklypų paskirtį. Pasak mero, kol kas jokie leidimai nėra duoti. O sklypus valdanti bendrovė už jų nuomą per metus moka per milijoną litų.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas