Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Interesų pinklės EBSW byoje


Iš biudžeto siūloma kompensuoti nuostolius nuo EBSW nukentėjusiems indėlininkams 
Portalas "Delfi", 2006 02 03 
Žmonėms, kurie yra nukentėję nuo bankrutavusio EBSW koncerno ir įvairių bankrutavusių kredito įstaigų, nuostolius siūloma kompensuoti iš valstybės biudžeto. Šiam siūlymui EBSW veiklą tyrusios ir pasekmes vertinusios Seimo komisijos nariai ketvirtadienį pritarė beveik vieningai, BNS patvirtino komisijos pirmininkas socialdemokratas Algis Rimas.
Pasak jo, maždaug 100 mln. litų galinčios siekti kompensacijos neturėtų turėti didelės įtakos biudžetui.
A.Rimo teigimu, su nukentėjusiais indėlininkais būtų galima atsiskaityti per 2-3 metus, o pirmąsias išmokas žmonės galėtų pasiimti 2007 metais.
"Jeigu pajamos į biudžetą šiemet būtų surenkamos sėkmingai, atsiskaitymą su indėlininkais galima planuoti pradėti dar ir šiemet", - BNS sakė A.Rimas.
Konkrečią atsiskaitymų su nukentėjusiais indėlininkais tvarką nustatytų Vyriausybė.
Premjeras Algirdas Brazauskas jau yra informuotas apie komisijos siūlymą ir, neoficialiomis žiniomis, jį remia.
BNS žiniomis, toks sprendimas komisijoje priimtas nustačius, kad EBSW pavaldžios investicinės Kauno holdingo kompanijos (KHK) veiklos nekontroliavo valstybės institucijos - tuo bei netobulais įstatymais pasinaudodama, ši įmonė neleistinai rinko iš žmonių pinigus ir netinkamai juos naudojo.
EBSW veiklą tyrusi komisija teisėsaugai siūlo aiškintis EBSW lėšų, kurių dauguma buvo surinktos iš gyventojų, judėjimą. Taip siekiama išsiaiškinti, kur jos investuotos.
Teismų tarybai ir Teisėjų garbės teismui siūloma įvertinti Kauno teisėjų Raimundo Buzelio ir Arūno Paštuolio veiksmus, nagrinėjant su EBSW susijusias bylas.
EBSW veiklą tyrusi parlamentinė komisija yra nustačiusi, kad nuo KHK nukentėjo beveik 15 tūkst. žmonių, kurie neatgavo apie 80 mln. litų.
A.Brazauskas EBSW klestėjimo metais buvo pirmasis po nepriklausomybės atgavimo prezidentas, o jam lankantis pas popiežių Joną Paulių II, kartu su kitais verslininkais buvo ir EBSW prezidentas Gintaras Petrikas.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas