Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Interesų pinklės EBSW byoje


EBSW reikalai sukiršino koalicijos partnerius 
Portalas "Delfi", 2006 02 02 
Darbo partijos vadovas Viktoras Uspaskichas pareiškė asmeniškai raginsiąs koalicijos partnerę LSDP kuo greičiau pasiaiškinti dėl viešos informacijos apie indėlininkų pinigus iššvaisčiusio koncerno EBSW finansinę paramą dabartiniams socialdemokratams.
Socialdemokratai atsikerta, jog ir pačiam V.Uspaskichui gali tekti aiškintis dėl Vidaus reikalų ministro "darbiečio" Gintaro Furmanavičiaus buvusių ryšių su EBSW.
Darbo partija ketvirtadienį išplatino V.Uspaskicho pareiškimą, kuriame pastarasis teigia, jog informacija, liudijanti EBSW bendradarbiavimą su dabartinės koalicinės Vyriausybės nariais, "turi būti kuo greičiau ištirta ir paneigta arba patvirtinta".
"Šiuos faktus vertinu neigiamai, itin neigiamai. Būtina kuo greičiau turėti visą informaciją apie susidariusią situaciją, apie tai asmeniškai bandysiu kalbėtis su koalicijos partneriais", - cituojamas V.Uspaskichas Darbo partijos ketvirtadienį išplatintame pranešime.
"Turime pakankamai patirties, kai dėl panašių situacijų būna paralyžiuojamas visos koalicijos darbas. Tai negali atsitikti dar sykį, antrą kartą tiesiog būtų jau per daug", - teigė Darbo partijos lyderis.
V. Uspaskicho manymu, ši situacija patvirtina, kad "vis dėlto galima būtų svarstyti G. Petrikio kuo skubesnį sugrąžinimą į Lietuvą".
Buvęs bankrutvusio EBSW vadovas Gintaras Pertrikas dabar JAV kalėjime laukia vietos teisėsaugos sprendimo, ar patenkinti Lietuvos prašymą jį išduoti teismui Lietuvoje.
"Panašu, kad į visus klausimus geriausiai gali atsakyti tik šis asmuo. Manau, kad tai būtų viena iš galimybių atmesti arba patvirtinti panašios informacijos tikrumą", - sakė V.Uspaskichas.
Jo manymu, kuo ilgiau vilkinamas šis procesas, tuo daugiau atsiranda galimybių manipuliuoti susidariusia situacija.
"Jau dabar tenka girdėti pačias įvairiausias versijas apie mūsų partnerių santykius su EBSW", - sakė V. Uspaskichas.
Vienas socialdemokratų vadovų Krašto apsaugos ministras Gediminas Kirkilas trečiadienį kategoriškai paneigė buvusio bulvarinio leidinio leidėjo Jaroslavo Banevičiaus liudijimus, esą pieš keturiolika metų tuometinės Lietuvos demokratinės darbo partijos (LDDP) rinkimų į Seimą agitacinės medžiagos spausdinimą apmokėjo tuomet klestinčio koncerno EBSW vadovas G.Petrikas.
Išleisti 1992 metų Seimo rinkimų kampanijos LDDP agitacinę medžiagą esą kainavo daugiau negu 30 tūkst. JAV dolerių.
J.Banevičius kol kas nėra pateikęs jokių savo teiginių įrodymų.
V.Uspaskicho pareiškimą, kuris išplatintas nepaisant socialdemokratų pneigimų, G.Kirkilas vadino "darbiečių" siekiu pasididinti krentančius reitingus.
"Matyt, jie jaudinasi dėl to, kad reitingai krenta, nori juos pakelti koalicijos partnerių sąskaita, bet reitingai juk krenta ne dėl partnerių", - BNS ketvirtadienį sakė G.Kirkilas.
LSDP pirmininko pavaduotojas Vytenis Andriukaitis teigė, jog nesulaukus parlamentinės EBSW tyrimo komisijos išvadų nederėtų iš anksto kalbėti apie kieno nors buvusius ryšius su koncernu.
Juo labiau, kad, V.Andriukaičio teigimu, "G.Furmanavičiaus figūravimas EBSW istorijose yra kur kas rimtesnis, nei J.Banevičiaus svaičiojimai".
"Nenorėtume dabar iš anksto kalbėti apie G.Furmanavičiaus ar kitų politikų ryšius su EBSW, nes mes neturime duomenų. G.Furmanavičiaus pavardės figūravimas EBSW istorijose visą šį laiką galėjo ir mums kelti daug abejonių bei provokuoti visokius mūsų pareiškimus. Mes
ne pirmą kartą stebime Darbo partijos lyderio pasisakymus socialdemokratų atžvilgiu ir susitikimuose su žmonėmis ir artėjant savivaldos rinkimams, todėl galima daryti prielaidą , kad taip pradedama ruoštis rinkimams", - sakė V.Andriukaitis.
Bankrutavusio ir milijonus gyventojų indėlių bei bankų paskolų iššvaisčiusio koncerno EBSW veiklą tirianti parlamentinė komisija penktadienį žada paskelbti tyrimo išvadas.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas