Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Žiniasklaida – politinis instrumentas


1. Gresia „Valstybės žinių“ likvidavimas
Delfi.lt, 2016 05 25
Vyriausybės posėdyje trečiadienį turėtų būti pritarta „Valstybės žinių" leidyklos veiklos nutraukimui.
2. Kremliaus propagandos viražai Lietuvoje: finansavimo schemos
Joana Lapėnienė, LRT.lt, 2015 12 05
Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, šią savaitę duodamas interviu „The Washington Times“ sakė, Rusija su Lietuva ir kitomis buvusiomis SSRS valstybėmis kariauja galingą propagandinį karą, o NATO į tai neatsako efektyviai bei adekvačiai ir pralaimi. Pasak ministro, deramas atsakas galėtų būti tokių stočių, kaip „Laisvosios Europos radijas“ ar „Amerikos balsas“, finansavimo didinimas. Tuo metu Maskvos pinigai, skirti propagandai, atiteka į Lietuvoje registruotų leidinių sąskaitas. Valstybės saugumo departamentas (VSD) šią savaitę Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui parodė schemas. Pinigai, regis, netgi labai nemaži. Tiesa, yra ir gera žinia. Baltijos šalyse kuriasi ir informavimu, o ne propaganda besivadovaujanti žiniasklaida.
3. Politines užduotis vykdę „Mano Druskininkai“ atsitraukia
Portalas "Delfi", 2015 04 30
Antradienį Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme gautas leidinio „Mano Druskininkai“ leidėjų – Druskininkų savivaldybės tarybos, Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriaus, Druskininkų savivaldybės administracijos ir Druskininkų švietimo centro – atsisakymas nuo 2014 metais teismui pateiktų skundų.
4. Praregėjo: cenzūra kelia pavojų
Tadas Ignatavičius, Portalas lrytas.lt, 2014 06 11
Nors konservatoriai ir bandė priešintis, Seimas vakar įjungė žalią šviesą svarstymams dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų grąžinimo žiniasklaidai. Pinigines sankcijas profesinę etiką pažeidusioms žiniasklaidos priemonėms įvedę konservatoriai vakar ir toliau įnirtingai priešinosi jų panaikinimui, bet nemaža dalis politikų dėl jų įžvelgė grėsmę žodžio laisvei.
5. Sulaukė pasiūlymo iš Rusijos televizijos
Mindaugas Jackevičius, Portalas "Delfi"", 2014 04 14
Rusijos televizija NTV susidomėjo homoseksualų teisėmis Lietuvoje. Kada su propagandine, Lietuvoje retransliuoti draudžiama televizija atsisakė kalbėti moterų gynėja Daiva Baranauskienė ir gėjų atstovas Vladimiras Simonko, pagalbos ranką ištiesė parlamentaras Petras Gražulis.
6. Lietuvai neprisileidus Rusijos žurnalistės, atsako laukti netruko
Mindaugas Jackevičius, Portalas "Delfi"", 2014 04 10
Lietuva atsisakė suteikti akreditaciją „Rossija segodnia“ korespondentei Irinai Pavlovai.
7. „Valstybės žinias“ pakeis Teisės aktų registras
Portalas "Delfi"", 2013 12 21
Nuo kitų metų leidinį "Valstybės žinias" pakeis Teisės aktų registras.
8. Lenkų rinkimų akcijos laikraščiams - milijonai
Ignas Jačauskas, „Vilniaus diena“, 2013 10 04
Vilniaus rajono savivaldybėje pinigų cirkuliavimo schema paprasta – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) valdomo rajono milijonai atiduodami partijos kolegų laikraščiui vaiduokliui, o šis atsidėkoja ne tik geromis žiniomis, bet dar ir paremia pačią partiją.
9. Vilniaus savivaldybė nori žiniasklaidoje viešinti straipsnius, kurie nebūtų žymimi kaip reklama
Portalas "Delfi"", 2012 03 30
Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė viešąjį konkursą, kurį laimėjusi žiniasklaidos priemonė skelbs meriją giriančias publikacijas nenurodydama, kad tai reklama.
10. I.Degutienė teigia remianti iniciatyvas uždrausti bankams turėti žiniasklaidos priemones
Portalas "Delfi"", 2011 11 23
Seimo pirmininkė Irena Degutienė teigia remianti Seimo narių pasiūlymus, kuriais norima neleisti bankams ar finansinėms grupėms turėti žiniasklaidos priemones.
11. Vienos ministerijos viešinimui išleidžia milijonus, kitos – nė cento
Šarūnas Černiauskas, Portalas "Delfi"", 2011 10 06
Lietuvos ministerijos skirtingai vertina viešųjų ryšių svarbą. Vienos šiemet išleido ar dar planuoja viešinimo kampanijoms išleisti milijonines sumas, kitos apsiriboja keliais tūkstančiais ar išvis neišleidžia nė cento.
12. Vilniaus r. politikai savo partijos narių laikraščiams skyrė 1,5 mln. Lt
Eglė Samoškaitė, Portalas "Delfi"", 2011 03 31
Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vadovaujama Vilniaus rajono savivaldybės administracija už 1,5 mln. Lt nusipirko teisę trejus metus skelbti savo naujienas vietiniuose savaitraščiuose „Vilniaus krašto savaitraštis“ ir „Tygodnik Wileńszczyzny“, kuriuos valdo tos pačios partijos nariams priklausanti įmonė.
13. Seminare Maskvoje Baltijos šalių žurnalistai gavo 260 eurų vertės kompiuterius
Portalas "Delfi"", 2010 02 03
Posovietinių šalių, įskaitant Lietuvos, žurnalistų forume Maskvoje gruodį gauti kompiuteriai kainuoja 260 eurų (apie 900 litų), pranešė renginį finansavusios Rusijos naujienų agentūros vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojas.
14. A.Katkevičius: politikus, kariaujančius su žiniasklaida, kamuoja nevisavertiškumo kompleksas
Vladimiras Laučius, Portalas "Delfi"", 2009 07 10
Lietuvių savimonė blaškosi tarp imperinės praeities ir smulkiaburžuazinės dabarties. Stinga humoro jausmo, kamuoja nevisavertiškumo kompleksai ir esama polinkio perdėtai bei agresyviai ginti savo nedidelį „aš“. Taip DELFI tvirtino žurnalų „Verslo klasė“ ir „Iliustruotas mokslas“ vyriausiasis redaktorius Aurelijus Katkevičius.
15. „Lietuvos ryto“ akcininkai pritarė
Agnė Gintautaitė, Dienraštis "Verslo žinios"", 2009 07 08
Žiniasklaidos bendrovės „Lietuvos rytas“ akcininkų susirinkime pritarta dalį akcijų parduoti „Snoro“ antrinei įmonei „Snoro Media investicijos“.
16. A.Siaurusevičius dėl uždraustos gruzinų dainos kreipsis į Europos transliuotojų sąjungą
Portalas "Delfi"", 2009 03 12
LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius ketina kreiptis į Europos transliuotojų sąjungą (EBU) su prašymu išsamiau paaiškinti, kodėl „Stephane & 3G” daina „We Don’t Wanna Put In” buvo eliminuota iš „Eurovizijos“ finalo.
17. LRT solidarumą su Gruzija išreiškė iškeldama Gruzijos vėliavą
Mindaugas Jackevičius, Portalas "Delfi"", 2008 08 19
Dalyvaudami akcijose, apkarstydami automobilius vėliavėlėmis ar paremdami šalį materialiai, palaikymą Gruzijai išreiškė ne tik daugybė Lietuvos gyventojų. Praėjusią savaitę prie Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) pastato kartu su Lietuvos trispalve suplevėsavo ir Gruzijos valstybinė vėliava. LRT tai aiškina solidarizacija su silpnaisiais, tačiau žiniasklaidos ekspertai neturi vieningos nuomonės, ar nacionalinis transliuotojas turėtų taip reikšti savo poziciją. (150.4 kb)Išsaugoti Peržiūrėti

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas