Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Intelektinis turtas


1. „Skaivos lietinio“ istorija persikėlė į Kauno teismą: S. Jasevičiūtė pateikė tūkstantinį ieškinį
Paulius Garkauskas, Portalas "Delfi"", 2013 11 13
Televizijos bei radijo laidų vedėjos Skaivos Jasevičiūtės kantrybė baigėsi – moteris padavė į teismą „Vičiūnų restoranų grupę“, kuri be sutikimo jos atvaizdą naudojo savo restoranų grupės „La Crepe“ valgiaraštyje. Dabar Skaiva dėl jos nuomone pažeistų teisių į atvaizdą iš atsakovų reikalauja tūkstantinės kompensacijos.
2. Tauragės turguje – garsių prekių ženklų klastotės ir psichotropinės medžiagos
Portalas "Delfi"", 2013 09 06
Penktadienio rytą dėl galimai nelegalios prekybos tikrindami turgaus prekeivius Tauragėje, pareigūnai aptiko garsių prekių ženklų klastočių bei psichotropinių vaistų.
3. Dėl nesumokėto atlyginimo autoriams – ieškinys Baltijos TV
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2013 05 08
Už viešai Baltijos televizijoje panaudotus kūrinius autoriams skirto atlyginimo nesulaukianti asociacija LATGA nusprendė pinigus išsiieškoti per teismą. Vilniaus miesto apylinkės teismas gavo asociacijos LATGA bendrovei „Baltijos TV“ pareikštą ieškinį – jame teigiama, kad televizija autoriams nesumokėjo daugiau kaip 54 tūkst. litų autorinio atlyginimo. Ši suma priskaičiuota nuo praėjusių metų spalio 1 iki šių metų vasario 28-osios. Teismas asociacijos ieškinį patenkino preliminariu sprendimu – iš televizijos priteista ne tik skola, bet ir beveik 1,7 tūkst. Lt delspinigių bei 5 proc. metinių palūkanų nuo priteistos sumos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo. Baltijos televizija taip pat privalės atlyginti beveik tūkstantį litų atsiėjusias bylinėjimo išlaidas. Teismas nustatė, kad LATGA ir Baltijos televizija yra sudariusi licencinę sutartį dėl teisės naudoti asociacijos repertuaro kūrinius televizijos programose – už tai televizija įsipareigojo mokėti 1,65 proc. dydžio autorinį atlyginimą, skaičiuojamą nuo televizijos pajamų, bet ne mažiau nei 1 000 Lt per mėnesį. Pasak asociacijos LATGA atstovų, televizija nevykdė sutartyje nustatytų įsipareigojimų ir nemokėjo autorinio atlyginimo pagal pateiktas PVM sąskaitas faktūras. Preliminariu sprendimu ieškinį patenkinęs teismas pabrėžė, kad visi autoriai turi teisę gauti autorinį atlyginimą už kiekvieną kūrinio naudojimo būdą, susijusį su autorių turtinėmis teisėmis. Tai jau ne pirmas kartas, kai asociacija LATGA į teismą paduoda Baltijos televiziją – 2011 m. jai buvo pareikštas beveik 158 tūkst. Lt ieškinys dėl skolos. Šioje byloje buvo sudaryta taikos sutartis, televizija su LATGA atsiskaitė. Tai buvo pati pati didžiausia teisminiu keliu atgauta skola.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas