Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Intelektinis turtas


1. Kinijoje likviduotas prabangių prekės ženklų klastotojų tinklas
Portalas alfa.lt", 2012 11 19
Kinijos policija sulaikė 73 asmenis, susijusius su prabangių prekių ženklų rankinių klastočių gamyba ir pardavimu užsienyje.
2. Pigūs vokiški „Takko“ drabužiai buvo gaminami Kinijos kalėjimuose
Portalas "Delfi"", 2012 11 05
Tūkstančiai nebrangių drabužių gamintojos „Takko“ palaidinių ir striukių buvo pasiūta Kinijos kalėjimuose. Tai paaiškėjo iš vidinio susirašinėjimo elektroniniu paštu, kuris pateko į rankas Vokietijos leidiniui „Spiegel“. Taip „Takko“ pažeidžia susitarimą vykdyti gamybą laikantis „Fair Wear Foundation“ reglamento.
3. Konkurentai naudojosi DELFI prekės ženklu reklamai
Erika Fuks; Mindaugas Jackevičius, Portalas "Delfi"", 2012 09 13
Lankomiausio naujienų tinklalapio DELFI prekės ženklas atsidūrė konkurentų tinklalapio „15min.lt“ reklamoje, patalpintoje „Google“ paieškos sistemoje.
4. Svarbus Kinijos ekonomikos elementas – klastotės
Aušra Radzevičiūtė, Žurnalas „Valstybė“, 2012 09 01
Kam kurti, jeigu galima nukopijuoti? Kam pirkti franšizes ar gamybos teises, jeigu galima suklastoti? Šią labai paprastą ekonominę tiesą puikiai įsisąmonino kinai.
5. Pirataujanti įmonė įkliuvo tikrinant mokesčių administatoriams
Portalas "Delfi"", 2012 08 29
Skaitmeninių sprendimų bendrovė „Dizaino kryptis“ už neteisėtą naudojimąsi programine įranga sumokėjo 50 tūkst. Lt kompensaciją autorių teisių turėtojams. Įtarimai, kad bendrovė naudoja nelicencijuotas kompiuterių programas kilo mokesčių administratorių patikrinimo metu.
6. „Samsung“ turės sumokėti „Apple“ milijardą dolerių
Portalas alfa.lt", 2012 08 25
JAV San Chosė teismas (Kalifornijos valstija), nagrinėjęs patentų ginčą tarp kompanijų "Samsung" ir "Apple", nustatė, kad Pietų Korėjos kompanija kopijavo technologijas, naudotas kuriant ""iPhone" ir "iPad". Kaip skelbia naujienų agentūra AP, teismo sprendimu "Samsung" turės sumokėti korporacijai "Apple" 1,05 mlrd. JAV dolerių kompensaciją. Manoma, kad "Samsung" apskųs teismo sprendimą.
7. „Drugelių skandale“ A.Jagelavičiūtė stojo į dizainerės A.Kuzmickaitės pusę: už prekės ženklą reikia mokėti
Birutė Sagaitytė, Portalas "Delfi"", 2012 07 19
Dizainerės Agnės Kuzmickaitės bičiulė ir taip pat klientė Agnė Jagelavičiūtė nusprendė netylėti ir pasakyti, ką galvoja apie „drugelių skandalą", įsipilieskusį tarp drugelio dekorą savo kūriniams naudojančios A. Kuzmickaitės ir dainininkės Liepos Mondeikaitės. Pati dizainerės išsilavinimą turinti A. Jagelavičiūtė šioje situacijoje stoja mūru į kūrėjos pusę ir yra įsitikinusi, kad prekės ženklą būtina gerbti.
8. Vokiečiai užsimojo nubausti „Teo“ tinkluose muziką platinančius piratus
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2012 07 03
Vokietijos verslininkai siekia, kad nelegaliai muzikos kūrinius platinantys bendrovės „Teo“ klientai būtų patraukti atsakomybėn ir atlygintų žalą autoriams.
9. H.Daktaras teisme laimėjo bylą prieš knygos leidėjus
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2012 04 16
Knygą „Tikroji Daktarų istorija“ apie Henriką Daktarą išleidusi bendrovė ir žurnalistas Dailius Dargis pažeidė Kauno nusikalstamo pasaulio šulo Henriko Daktaro autorines teises bei neturėdami leidimo paviešino informaciją apie H. Daktaro tėvo ligą. Taip pirmadienį nusprendė Vilniaus apygardos teismas.
10. Uždaryta garsiais pirkėjais ir prekės ženklų klastotėmis pagarsėjusi M.Gelažniko parduotuvė
Gintarė Alasauskytė, Portalas "Delfi"", 2012 02 29
Lietuvos elitas, iki šiol ignoravęs kalbas apie Mariaus Gelažniko parduotuvėje „Roberto Cavalli Class VIP“ pardavinėjamas garsių firmų klastotes, nuo šiol čia apsipirkti nebegalės.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas