Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Intelektinis turtas


1. Radiologai „nukopijavo“ Stradivarijaus smuiką
Portalas "Delfi"", 2011 11 30
Naudodami rentgeno spindulių skenerį, kuriuo paprastai ieškoma vėžio ar sužalojimų, mokslininkai „atkūrė“ Stradivarijaus smuiką.
2. Parduotuvė įtariama prekiavusi garsių prekės ženklų klastotėmis
Portalas "Delfi"", 2011 11 16
Antradienį policijos ir muitinės pareigūnai Vilniaus senamiestyje įsikūrusioje parduotuvėje atliko patikrinimus ir paėmė garsių prekės ženklų gaminius, kurie, kaip įtariama, buvo klastotės.
3. K.Brazauskienė pretenzijas į jos partijos logotipą reiškusiam rusų dizaineriui sumokėjo 4 tūkst. litų
Šarūnas Černiauskas, Portalas "Delfi"", 2011 09 15
Lietuvos prezidento sąjungos (LPS) lyderė Kristina Brazauskienė nutarė neginčyti rusų dizainerio Aleksejaus Markino pretenzijų, esą jos partijos logotipas – plagiatas. Politikė už teises į logotipą, kurį, A. Markino teigimu, nukopijavo LPS logotipo kūrėjai, teigia rusui sumokėjusi apie 4 tūkst. litų.
4. Gariūnuose aptiko klastočių
Portalas "Delfi"", 2011 08 12
Vilniaus policijos pareigūnai Gariūnuose aptiko 93 vnt. šalikų, kurie, kaip manoma, yra prekės ženklo „Burberry“ klastotės. Policija teigia, kad prekių vertė gamintojo kainomis yra daugiau kaip 50 tūkst. Lt.
5. Lėlių „Bratz” gamintoja prisiteisė iš „Mattel” 309 mln. dolerių
Portalas "Delfi"", 2011 08 05
Didžiausia Jungtinėse Valstijose žaislų gamintoja „Mattel”, gaminanti Barbes, turės išmokėti per 309 mln. dolerių savo pagrindinei konkurentei - „MGA Entertainment”. Tai ketvirtadienį nusprendė Kalifornijos valstijos Santa Anos apygardos federalinis teismas, išnagrinėjęs MGA ieškinį prieš „Mattel”.
6. Padirbti garsių dizainerių drabužiai Šiauliuose kainavo vos 200-300 Lt
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2011 08 01
Vienoje Šiaulių parduotuvėje padirbtais garsių užsienio dizainerių drabužiais ir aksesuarais prekiavusi šiaulietė turės sumokėti 10 MGL dydžio (1 300 Lt) baudą. Taip nusprendęs teismas nurodė sunaikinti drabužius, kurie neatitinka teisėtų gamintojų originalioms prekėms keliamų reikalavimų.
7. Teismui perduota byla dėl didžiulio masto prekybos „Head&Shoulders“ ir „Calgon“ falsifikatais
Portalas "Delfi"", 2011 07 22
Vilniaus apygardos teismui perduotas didelės apimties ikiteisminis tyrimas baudžiamojoje byloje dėl 2 organizuotų grupių (8 fizinių asmenų) ir 4 priedangai naudojamų juridinių asmenų nusikalstamos veiklos vykdytos 2005–2007 metais. Jie kaltinami Lietuvos, Lenkijos ir Vengrijos įmonėms tiekę didžiuliais kiekiais falsifikuotus šampūnus „Head&Shoulders“ ir vandens minkštiklį automatinėms skalbimo mašinoms „Calgon“.
8. LANVA nepavyko išjungti „Linkomanijos“
Portalas "Delfi"", 2011 07 11
Informacinės visuomenės plėtros komitetas (IVPK) pirmadienį paskelbė, kad netenkins Lietuvos antipiratinės veiklos asociacijos (LANVA) prašymo įpareigoti interneto paslaugų teikėjus imtis veiksmų nutraukiant autorių ir gretutinių teisių pažeidimus, kurie daromi interneto tinklalapyje www.linkomanija.net.
9. Teismas Grūto parkui nurodė sunaikinti kalendorius su sovietinėmis skulptūromis
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2011 07 08
Grūto parką valdanti bendrovė „Hesona“ nebegalės prekiauti kalendoriais, kuriuose yra pavaizduotos sovietinės skulptūros, o jau pagamintus leidinius – sunaikinti. Taip penktadienį nusprendė Vilniaus apygardos teismas.
10. LATGA-A: autorių kaltinimai yra visiškai nepagrįsti
Portalas "Delfi"", 2011 06 02
„Atsakydami į šiandien autorių grupės pareikštus kaltinimus LATGA-A’i, atsakingai pareiškiame, kad visa LATGA-A veikla yra visiškai skaidri ir teisėta. LATGA-A visuomet veikė ir veikia tik autorių labui“, - sakoma LATGA-A išplatintame pranešime spaudai.
11. Mulkinamais įkaitais besijaučiantys muzikos kūrėjai sukilo prieš LATGA-A
Rasa Karaliūtė, Portalas "Delfi"", 2011 06 02
Ketvirtadienį 95 autoriai kreipėsi į Lietuvos Respublikos generalinį prokurorą prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą Lietuvos autorių teisių gynimo organizacijoje (agentūroje) (LATGA-A).
12. LR Seimo kavinėse muzika skamba nelegaliai
Portalas "Delfi"", 2011 05 18
Seimas įstatymus leidžia ir čia pat, Seime, jie pažeidžiami. Autorių teisių gynėjai reiškia finansines pretenzijas parlamentui dėl jame veikiančiose kavinėse ir restorane nelegaliai transliuojamų muzikos kūrinių.
13. Gariūnuose - marškinėlių klastotės už 100 tūkst. Lt
Portalas "Delfi"", 2011 05 02
Vilniaus teritorinės muitinės ir Vilniaus ekonominės policijos pareigūnai praėjusią savaitę, kartu tikrindami verslo parke „Gariūnai“ prekiaujančius asmenis, sulaikė apie 700 trikotažinių gaminių, kurie, kaip įtariama, pagaminti pažeidžiant registruotų „Nike“, „Adidas“, „Burberry“, „Hello Kitty“, „Umbro“, „Puma“ ir kitų prekių ženklų savininkų intelektinės nuosavybės teises.
14. Vilniaus prestižą žlugdo apsišaukėlis pardavėjas
Milda Zavarskytė, Dienraštis "Lietuvos rytas", 2011 02 24
„Armani yra Armani”, – ištariu pardavėjai, tiesdama 500 litų už diržą. Regis, neturėtų kilti abejonių, kad parduotuvėje pačiame Vilniaus centre už solidžią kainą įsigysi gerą daiktą.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas