Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Intelektinis turtas


1. Šiauliuose policijai įkliuvo piratinių diskų „kepėjas”
Portalas "Delfi"", 2010 12 29
Gruodžio 23-iosios popietę Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, turėdami informacijos apie šiauliečių neteisėtai atgamintų kūrinių kopijų platinimą, nuvyko į Telšius ir „Masčio“ prekybos centre sutiko jiems jau pažįstamą 24 metų D. P.
2. Prestižinėse parduotuvėse pardavinėjo kiniškus falsifikatus
Portalas "Delfi"", 2010 12 27
Prestižinėse uostamiesčio parduotuvėse nusipirkę žymiais prekiniais ženklais pažymėtų rūbų, rankinių, apatinio trikotažo, avalynės, diržų ar kitų aksesuarų pirkėjai gali taip ir nesužinoti, kad nemažus pinigus sumokėjo ne už originalų daiktą, o už kiniškus falsifikatus.
3. P.Stankeras – ne tik mistifikatorius, bet ir plagiatorius?
Gediminas Jankus, Portalas "Delfi"", 2010 12 04
Neigiamai nuskambėjęs ir daugelio pasmerkimo sulaukęs mokslų daktaro Petro Stankero straipsnis „Veide“ „Niurnbergo karo nusikaltimų tribunolas – didžiausias juridinis farsas istorijoje“ turi dar vieną pražiūrėtą, mano manymu, gan gėdingą aspektą.
4. Už prekybą padirbtais „Nike“ ir „Adidas“ gaminiais – bauda
Portalas "Delfi"", 2010 11 08
Praėjusį penktadienį Vilniaus miesto 2 apylinkės teismas nubaudė Gariūnų turgavietės prekybininkę O. Ž. už neteisėtą „Nike“, „Adidas“ , „Puma“ ir kitų žinomų prekės ženklų naudojimą.
5. Į LATGA-A taisykles spjovę valdininkai sutaupė beveik 4 tūkst. Lt
Portalas "Delfi"", 2010 09 23
Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūrai (LATGA-A) tik per teismus pavyko iš Marijampolės miesto savivaldybės administracijos prisiteisti kompensaciją už viešai miesto šventėje panaudotus įvairių autorių kūrinius.
6. Girtas avariją sukėlęs buvęs komisaras sulaukė teismo malonės
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2010 09 07
Girtas avariją sukėlęs ir dėl to iš darbo atleistas Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Kriminalinių tyrimų skyriaus viršininkas Algirdas Dragūnas sulaukė malonės – teismas paskelbė, kad buvęs pareigūnas galės 3 mėnesiais anksčiau nei baigiasi bausmės laikas sėstis prie savo automobilio vairo.
7. Kriminalinės policijos biuras demaskavo piratą
Portalas "Delfi"", 2010 09 07
Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, talkinant Kauno policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnams, sėkmingai užbaigė operaciją, kurios metu išaiškintas asmuo, interneto svetainėje www.lzd.lt platinęs neteisėtai atgamintas audiovizualinių bei muzikinių kūrinių kopijas, praneša Policijos departamentas.
8. Prekeiviams – baudos už prekybą „Prada” ir „Nike” gaminiais
Portalas "Delfi"", 2010 07 10
Vilniaus miesto 2 apylinkės teismas nubaudė du Gariūnų turgavietės prekybininkus už neteisėtą „Prada“, „Gucci“, „Nike“ ir kitų žinomų prekės ženklų naudojimą.
9. LATGA-A skolininkų sąrašas ilgėja
Giedrė Armalytė, Portalas lrt.lt", 2010 04 03
Ieškinių dėl įsipareigojimų nevykdymo bei neteisėto muzikos kūrinių viešo atlikimo skaičius, pernai, palyginti su 2008-aisiais, išaugo daugiau nei trečdaliu.
10. Teismas nutraukė „Linkomanijos“ bylą
Portalas "Delfi"", 2010 03 15
Kaip ir tikėjosi daugelis internautų, vadinamoji „Linkomanijos“ byla galutinai subliūško. Kauno miesto apylinkės teismo teisėjas Rimantas Grigas pirmadienį nutraukė bylą ir visiškai išteisino vienintelį kaltinamąjį Sergėjų Bernotą, praneša 15min.lt.
11. Sukurta Pasaulinė antipiratinė observatorija
Portalas "Delfi"", 2010 03 04
UNESCO skelbia, kad internete sukurta visiems atvira duomenų bazė – Pasaulinė antipiratinė observatorija, kurios tikslas skatinti informacijos mainus apie gerąsias valstybių narių patirtis kovos prieš piratavimą srityje.
12. Bestabdant interneto traukinį: ar informacijos amžiuje įmanoma išgyventi be autorių teisių?
Ignas Krasauskas, Savaitraštis „Atgimimas”, 2010 02 21
Bandymas teistis su „Microsoft Windows” besidalijančiais tautiečiais bei dalytis padedančia įmone galbūt atplėš vieną vagoną, bet interneto sąstato nesustabdys.
13. Vatikanas paskelbė geriausių visų laikų roko albumų dešimtuką
Portalas "Delfi"", 2010 02 19
"Bitlai", "Oasis", "Pink Floyd", "Michael Jackson" ir "U2" vienu žingsneliu priartėjo prie Rojaus. Kadaise roko muziką kaip "šėtono išmislą" smerkęs Vatikanas netikėtai pakeitė savo nuomonę ir sekmadieniniame savo oficialaus laikraščio "L’ Osservatore Romano" numeryje publikavo "pusiau rimtu" pavadintą "gidą" į geriausią visų laikų roko ir pop muzikos albumų top-dešimtuką.
14. Teismas paliko galioti areštą buvusio „Tez Tour“ vadovo turtui
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2010 02 19
Buvusio kelionių agentūros „Tez Tour“ generalinio direktoriaus Martyno Laivio turtas už daugiau kaip 1,3 mln. Lt lieka areštuotas.
15. Skaitmeninis komunizmas ar skaitmeninė revoliucija?
Inga Kuliavienė, Portalas "Delfi"", 2010 02 16
Besibaigiant praėjusiems metams beveik 12 tūkst. JAV kūrėjų – muzikų, dailininkų, fotomenininkų, aktorių, dainų autorių - kreipėsi į JAV prezidentą Baracką Obamą bei viceprezidentą Joe Bideną, prašydami atkreipti dėmesį į kūrinių naudojimą internete bei kūrėjų prarandamą autorinio atlygio dalį.
16. Kinai tvirtina, jog „Apple“ nukopijavo jų kompiuterį
Portalas "Delfi"", 2010 02 03
Planšetinio tipo kompiuterius gaminanti Kinijos bendrovė planuoja paduoti į teismą „Apple“, pateikdama kaltinimus, kad šios bendrovės „iPad“ yra jų įrenginio kopija.
17. Teisme „Microsoft“ iš linkomanija.net siekia prisiteisti 130 tūkst. Lt
Rasa Lukaitytė, Portalas "Delfi"", 2010 01 27
Už suteiktą galimybę parsisiųsti nelegalias programinės įrangos kopijas tarptautinė bendrovė „Microsoft corporation“ iš tinklalapio linkomanija.net savininko Kęsto Ermano ir jo bendrovės „N5“ siekia prisiteisti 130 tūkst.
18. Amerikietei sumažinta bauda už piratavimą nuo 2 mln. iki 54 tūkst. JAV dol.
Portalas "Delfi"", 2010 01 25
JAV apeliacinis teismas sumažino amerikietei už neteisėtą 24 dainų platinimą internetu paskirtą 2 mln. JAV dolerių (4,88 mln. Lt) baudą, praneša BBC.
19. Seimas atmetė siūlymą nemokėti autoriams už valdžios rengiamų švenčių metu atliekamus kūrinius
Portalas "Delfi"", 2010 01 19
Seimas antradienį po svarstymo atmetė įstatymo pataisos projektą, kuriuo siūlyta leisti valdžios institucijų organizuojamų oficialių švenčių metu autorių kūrinius skelbti ir be jų leidimo, ir be autorinio atlyginimo.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas