Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


NATO ir Lietuva


1. Artėjančios Rusijos pratybos „Zapad“: grėsmę kelia ne tik scenarijus ir įspūdingi skaičiai
Vaidas Saldžiūnas, Delfi.lt, 2017 08 07
Apie 100 tūkst. karių, agresyvus, prieš Baltijos šalis nukreiptas scenarijus, galimos provokacijos – šios priežastys įvardijamos kaip labiausiai keliančios nerimą per rugsėjį vyksiančias Rusijos ir Baltarusijos karines pratybas „Zapad“. Aljansas skelbia apie papildomus pasiruošimus, ramina savo nares. Tačiau be oficialių būgštavimų nerimaujama ir dėl kitų priežasčių.
2. Rusija demonstruos karinę galią šalia Baltijos šalių: ar JAV pasiruošusios blogiausiam scenarijui?
Delfi.lt, 2017 08 04
Prieš vizitą Estijoje JAV viceprezidentas Mikeas Penceas greičiausiai nežinojo, kaip rusų kalba yra vadinami Vakarai – „zapad“. Dabar jis tai neabejotinai žino, nes šis žodis – vienų didžiausių karinių pratybų, kurias Rusija tradiciškai rengia Baltijos regione, pavadinimas. Tačiau ar JAV yra pasiruošusios tokio masto pratyboms – savo straipsnyje „Foreign Policy“ klausia Jimas Townsendas, buvusio JAV prezidento Baracko Obamos gynybos sektoriaus Europoje ir NATO pavaduotojas.
3. Keičiasi NATO priešakinių pajėgų bataliono kariai
Delfi.lt, 2017 08 03
Ketvirtadienį, rugpjūčio 3 d., Rukloje, Lietuvos didžiojo etmono Jonušo Radvilos Mokomajame pulke vyks NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės rotacijų ir vadovybės pasikeitimo ceremonija.
4. D. Grybauskaitė: JAV per pratybas "Zapad" dislokuos dvigubai daugiau naikintuvų, atsiųs daugiau karių
Saulius Jakučionis, Delfi.lt, 2017 07 31
Rusijos ir Baltarusijos rengiamų karinių pratybų „Zapad“ metu rudens pradžioje Jungtinės Valstijos dvigubai padidins oro policijos naikintuvų skaičių Lietuvoje, paskelbė prezidentė Dalia Grybauskaitė.
5. Į Lietuvą atvyksta antra Vokietijos karių rotacija
Saulius Jakučionis, Delfi.lt, 2017 07 31
Į Lietuvą atvyksta antra tarptautiniam NATO batalionui vadovaujančių Vokietijos karių rotacija.
6. Parodė, kuo lopytų didžiausią Lietuvos gynybos spragą: keldama isteriją, Rusija išduoda pati save
Vaidas Saldžiūnas, Delfi.lt, 2017 07 20
Žodžius pasakyti lengva, bet svarbu veiksmai. Tokius žodžius prieš dvi savaites Varšuvoje ištarė JAV prezidentas Donaldas Trumpas. Panašiai ketvirtadienį Šiauliuose kalbėjo ir Lietuvos prezidentė, lankydamasi šalyje iki šiol nerengtose tokio masto priešlėktuvinės gynybos pratybose. Jų metu amerikiečių sistemomis "Patriot" treniruotasi ginti Baltijos šalių oro erdvę.
7. Į Lietuvą atvyko antroji Olandijos karių pamaina
Delfi.lt, 2017 07 16
Šią savaitę į Lietuvą atvyko antroji Olandijos karių pamaina, kuri tarnaus NATO priešakinio bataliono, dislokuoto Rukloje, sudėtyje. Olandijos pajėgų pagrindą sudaro kariai iš 13-osios lengvosios brigados, 42-ojo Limburgse Jagers šarvuotojo pėstininkų pulko, dislokuoto Oirschot mieste.
8. Visagaliai: dėl generalinio urėdo ir šilumininkų medžioklės buvo pakeista net NATO pratybų eiga
Vilma Danauskienė, Delfi.lt, 2017 07 11
Dėl generalinio miškų urėdo Rimanto Prūsaičio, jo sūnaus, verslo konsultanto Liudo Prūsaičio, ir įtakingo šilumininkų atstovo, su ICOR koncernu siejamos bendrovės „Litesko“ filialo „Alytaus energija“ direktoriaus Vytauto Čeponio medžioklės Marijampolės rajone, Šunskų girioje, buvo pakeista tą dieną tame pačiame miško masyve vykusių tarptautinių NATO karinių pratybų „Kardo kirtis“ (angl. Saber Strike), skirtų vadinamojo Suvalkų karinio koridoriaus gynybos mokymams, pratybų eiga.
9. JAV pratyboms Lietuvoje dislokavo sistemą „Patriot“
Delfi.lt, 2017 07 10
Jungtinės Valstijos liepą vyksiančioms oro gynybos pratyboms Lietuvoje pirmadienį dislokavo ilgojo nuotolio priešlėktuvinės gynybos sistemą „Patriot“, galinčią numušti ir raketas, pranešė Krašto apsaugos ministerija.
10. Šeštadienį Vilniuje sulaikyti 4 NATO kariai
Delfi.lt, 2017 07 02
Kaip praneša Policijos departamentas, liepos 1 d. apie 18:25 val. Vilniuje, Algirdo g., kilus konfliktui dėl neapmokėtos sąskaitos restorane, 1985 m. gimusį vyrą sumušė du užsienio piliečiai. Dar du užsieniečiai stovėjo šalia.
11. NATO baigė formuoti keturis batalionus Baltijos šalyse ir Lenkijoje
Delfi.lt, 2017 06 20
NATO antradienį paskelbė baigusi savo rytiniame sparne formuoti keturis daugiataučius batalionus, kuriuos buvo nuspręsta sukurti vykdant Rusijos atgrasymo programą.
12. J. Stoltenbergas: NATO siunčia aiškią žinią
Delfi.lt, 2017 06 20
Lietuvoje viešintis NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas teigia, kad keturi tarptautiniai batalionai Baltijos šalyse ir Lenkijoje rodo Aljanso vienybę, jėgą ir ryžtą bei siunčia pranešimą potencialiems agresoriams.
13. Į Lietuvą atvyko NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės logistiką užtikrinsiantys Belgijos kariai kartu su technika
Delfi.lt, 2017 01 28
Vėlyvą sausio 27 d. vakarą į Lietuvą keltu atvyko NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės logistiką užtikrinsiantys ir Rukloje tarnausiantys Belgijos kariai kartu su technika. Koloną į Ruklą lydėjo ir eismo saugumą užtikrino Lietuvos kariuomenės Karo policija.
14. Kremliaus ruporai netveria pykčiu dėl NATO veiksmų Lietuvoje: „tai vokiečių okupacija!“
Vaidas Saldžiūnas, Delfi.lt, 2017 01 28
Žinia, kad pirmieji Vokietijos vadovaujamo daugiašalio NATO bataliono kariai atvyko į Lietuvą, neprasprūdo pro uolių Kremliaus propagandistų akis. Kaliningrade veikiantis portalas vesti-kaliningrad vokiečių karių atvykimą įvertino kaip „pribaltikos valstybės okupaciją“, o Lietuvą dabar esą jau kontroliuoja Vokietija.
15. NATO karių tūkstantukas – nemenka nauda verslui
Stasys Gudavičius, Verslo žinios, 2017 01 20
Netrukus Jonavos rajono glūdumoje pasislėpusioje Rukloje užsieniečių gyvens bemaž tiek pat kiek vietinių. Pastarieji viliasi, kad Rukloje dislokuoti daugiau kaip tūkstantis NATO karių iš Vokietijos, Olandijos, Belgijos, Norvegijos bei kitų šalių gerokai padės išgyventi vietos verslininkams, vadinasi ir pakels gyvenimo lygį visoje apylinkėje.
16. Lietuva ir JAV pasirašys naują gynybos susitarimą
Delfi.lt, 2017 01 17
Antradienį Krašto apsaugos ministerijoje bus pasirašytas susitarimas, kuris apibrėš JAV karių buvimo Lietuvoje statusą ir supaprastins formalias amerikiečių pajėgų atvykimo į šalį procedūras.
17. Oro policijos misiją šią savaitę perima Nyderlandai
Delfi.lt, 2017 01 02
Šią savaitę NATO Baltijos šalių oro policijos misijos vykdyma iš aviacijos bazės Šiauliuose perims Nyderlandų kariai su keturiais naikintuvais „F-16“, pranešė Aljansas.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas