Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Žiniasklaidos įstatymai


1. Seimas priėmė pataisas dėl didesnės žurnalisto šaltinio apsaugos
Portalas "Delfi"", 2014 07 10
Seimas ketvirtadienį priėmė įstatymų pataisas, kurios užtikrins didesnę žurnalisto informacijos šaltinio apsaugą. Pagal pataisas, kurias pateikė prezidentė Dalia Grybauskaitė, teismas žurnalistą įpareigoti atskleisti informacijos šaltinį galės tik prieš tai surengęs teismo posėdį, kuriame išklausys jo argumentus. Šiuo metu gavęs prokuroro kreipimąsi teisėjas tokį sprendimą priima nerengdamas posėdžio.
2. „Lietuvos rytui“ ir kitiems leidiniams PVM lengvata kol kas galioja
Portalas "Delfi"", 2014 07 04
Neetišku leidiniu pripažintam didžiausiam šalies dienraščiui „Lietuvos rytas“ kol kas galios lengvatinis pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas. Lengvata būtų panaikinta tik tuomet, jei tai daryti nurodys teismas.
3. Telefonų pasiklausymui nori uždėti apynasrį
Portalas "Delfi"", 2014 07 01
Trys socialdemokratai siūlo Baudžiamojo proceso kodekso (BPK) pataisą, kad leidimus telefoninių pokalbių pasiklausymui galėtų duoti ne kiekvienas ikiteisminio tyrimo teisėjas, o apylinkės teismo pirmininkas arba jo įgaliotas teisėjas.
4. Masiškai klausytis žurnalistų leido budėjusi teisėja
Mindaugas Jackevičius, Portalas "Delfi"", 2014 06 18
Naujienų agentūra BNS trečiadienį kreipėsi į Teisėjų tarybos pirmininką Gintarą Kryževičių, generalinio prokuroro pareigas einantį Darių Raulušaitį ir Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovą Saulių Urbanavičių dėl masinio žurnalistų pokalbių klausymosi.
5. Po švaistymosi vėzdu - prablaivėjimo ženklai
Tadas Ignatavičius, Dienraštis "Lietuvos rytas", 2014 05 15
Kritikos lavinos dėl į žiniasklaidos cenzūrą panašių sprendimų sulaukusios Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos (LŽLEK) vadovas Linas Slušnys trečiadienį Seime gynėsi nevykdantis konservatorių plano sužlugdyti nepriklausomą spaudą.
6. Siūlo apriboti Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos galias
Portalas "Delfi"", 2014 05 14
Siūloma panaikinti galimybę daugiau nei dvigubai padidinti pridėtinės vertės mokesčio tarifą laikraščiams, žurnalams ir kitiems periodiniams leidiniams, jei Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija nustato, kad jie nesilaiko profesinės etikos.
7. Etikos sargai patys spjauna į įstatymą
Tadas Ignatavičius, Dienraštis "Lietuvos rytas", 2014 05 14
Šalies žiniasklaidai sparčiais mostais duobę kasanti Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija (LŽLEK) į ją įgarmėjo pati. Paaiškėjo, kad etikos sargai nesilaiko jų veiklą apibrėžiančių įstatymų.
8. „Viasat“ nestabdo rusiškų programų: jie nepavaldūs Lietuvos įstatymams ir siekia užtikrinti žodžio laisvę
Portalas "Delfi"", 2014 04 30
Prokurorai gavo prašymą ištirti, ar bendrovė „Viasat“ Lietuvoje veiklą vykdo teisėtai, galimybes bausti bendrovę trečiadienį aiškinosi ir specialistai.
9. Seimo narių užmojis: kaip gera gyventi, kai Lietuvoje nėra pedofilų ir teisiami žurnalistai
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2014 04 22
Lietuvoje visiems labai gera gyventi: pas mus nėra nė vieno pedofilo, o visi vaikai yra labai laimingi ir neskriaudžiami. Tokią ateities viziją, ko gero, piešia Seimo narės Irena Šiaulienė ir Rimantė Šalaševičiūtė.
10. Pataisos sukėlė įtarimų
Gediminas Gasiulis, Dienraštis "Lietuvos rytas", 2014 04 09
Šiandien Seimo komitetai svarstys įstatymo pataisą, kuria siūloma įteisinti monopolį: LRT programų siuntimo paslaugą galės teikti tik valstybės valdomas Telecentras. Keisti Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymą nori Susisiekimo ministerija.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas