Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Nepakantumas kitataučiams


1. Prieglobsčio prašytojui gruzinui Lietuva nemiela
Portalas "Delfi"", 2008 12 11
Lietuvoje pavasarį prieglobsčio prašęs gruzinas jau antrąsyk grąžinamas iš kitų Europos šalių. 34-erių vyras prieglobsčio Lietuvoje prašė kovą.
2. Dėl žiniasklaidos publikacijų V.Garastas kreipėsi į etikos sargus
Mindaugas Jackevičius, Portalas "Delfi"", 2008 12 03
Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas 76-erių metų Vladas Garastas kreipėsi į Žurnalistų etikos inspektorių bei Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisiją (LŽLEK) prašydamas įvertinti daug diskusijų apie rasizmą sukėlusias dienraščio „Kauno diena" publikacijas.
3. V.Garasto veiksmuose nerasta nusikaltimo sudėties
Martynas Lapinskas, Robertas Narmontas, Portalas "Delfi"", 2008 11 10
Pirmadienį Generalinės prokuratūros Specialiųjų tyrimų skyriaus prokuroras priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidento Vlado Garasto 2008 m. spalio 24 d.
4. Nuteistas atlikėją Berneen internete užgauliojęs kaunietis
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2008 10 29
Pietų Afrikoje gimusios ir Lietuvoje surengtame muzikiniame realybės šou išgarsėjusios dainininkės Berneen vardas neįgaliam kauniečiui Arvydui P. greičiausiai kels tik nemalonius prisiminimus.
5. Iš Lietuvos šiemet turi išvykti 137 nelegalai
Portalas "Delfi"", 2008 09 23
Per 8 šių metų mėnesius Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato viešosios policijos Migracijos tarnyba atliko 26 patikrinimus, kurių metu sulaikė 137 neteisėtai gyvenančius Lietuvoje užsieniečius. Visi jie įpareigoti išvykti iš Lietuvos.
6. Lietuvių nepakantumas kitiems imigrantams
Laura Masiulytė, Anglija.lt, Portalas "Delfi", 2008 09 08
Lietuviai labai jautriai reaguoja, kai kas nors pasijuokia iš jų išsilaikiusio “sovietiškumo” ar pavadina “rytų europiečiais” su ta neigiama šios frazės potekste.
7. Apklausa: pabėgėliai Lietuvoje jaučiasi saugūs ir norėtų čia likti
Portalas "Delfi"", 2008 08 26
Pusė pabėgėlių liktų Lietuvoje, dauguma jų menkai išsilavinę ir neturi jokios specialybės; labiausiai jie pasitiki medikais, socialiniais darbuotojais, pabėgėlių centrų administracija.
8. Jaunimas paneigė mitą, kad yra tolerantiškas kitokiems
Eglė Digrytė, Portalas "Delfi"", 2008 06 11
Lietuva yra viena netolerantiškiausių Europos šalių, o mažiausiu pakantumu pasižymi ne vyresnieji, bet paaugliai. Jaunimo nuomonė kai kurių visuomenės grupių atžvilgiu yra net kelis kartus labiau neigiama nei bendras gyventojų požiūris, rodo visuomenės nuomonės tyrimai.
9. Lietuvos gyventojai tvirtina toleruojantys kitos rasės žmones, bet nenori, kad jų daugėtų
Portalas "Delfi"", 2008 05 14
37 proc. šalies gyventojų tvirtina esantys tolerantiški kitų rasių žmonėms, tačiau nenori, kad nuolat gyvenančių kitų rasių žmonių skaičius Lietuvoje didėtų.
10. Kaune įvyko incidentas tarp juodaodžių „Žalgirio“ krepšininkų ir lietuvio
Portalas "Delfi"", 2008 04 28
Pirmadienio popietę, apie 16 val. Kaune tarp juodaodžių „Žalgirio“ krepšininkų ir, įtariama, neblaivaus lietuvio įvyko incidentas. Apie Vilniaus gatvėje vykstantį susistumdymą policija pranešė praeiviai.
11. Prieš teismą stos keletas skustagalvių eisenos dalyvių
Mindaugas Jackevičius, Portalas "Delfi"", 2008 04 18
Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl keleto Kovo 11-ąją Gedimino prospektu žygiavusių ir nacionalistinius, antisemitinius šūkius skandavusių skustagalvių. Kitų žygeivių asmenybės bus nustatinėjamos ir ikiteisminis tyrimas tęsiamas toliau.
12. Berneen užpuolė krašto apsaugos savanorė
Portalas "Delfi"", 2008 04 17
Vilniaus apygardos prokuratūra praneša, kad nustatyti įtariamieji, praėjusį trečiadienį sumušę atlikėją Berneen. Vieną iš jų, 22 metų įtariamą vilnietę, ketvirtadienį teismas leido suimti 2 mėnesiams. Kaip pranešė LNK „Žinios“, suimtoji Violeta Iljinych tarnauja krašto apsaugos savanorių pajėgose. LNK žiniomis, mergina prisipažino mušusi Berneen, bet neigia, kad tai darė dėl rasės.
13. Rasistai pliekiami tik žodžiais
Jonas Varnas, "Vilniaus diena", Portalas "Delfi", 2008 04 16
Po rasistų išpuolio prieš tamsiaodę dainininkę Berneen vis dažnesne skustagalvių agresija pasipiktino premjeras Gediminas Kirkilas. Tačiau paaiškėjo, kad chuliganai mažai kam rūpi – niekas nenori su jais kovoti.
14. V.Adamkus: skustagalvių eitynės – Lietuvos gėda
Eglė Digrytė, Portalas "Delfi"", 2008 03 20
Valstybėje, kuri skelbiasi esanti demokratinė ir gerbianti įstatymus, išpuoliai prieš kitos tautos ar rasės atstovus yra netoleruotini, teigia prezidentas Valdas Adamkus. Jo manymu, Kovo 11-ąją įvykusios skustagalvių eitynės Vilniaus centre yra Lietuvos gėda. Taip jis pareiškė po ketvirtadienį įvykusio susitikimo su vidaus reikalų ministru Regimantu Čiupaila.
15. M.Kundrotas kratosi „skinų“ eitynių dalyvio etiketės
Eglė Digrytė, Portalas "Delfi"", 2008 03 20
Tautininkas, politologas Marius Kundrotas kratosi skustagalvių eitynių, kurias Kovo 11-ąją lydėjo nacistiniai ir antisemitiniai šūkiai, dalyvio etiketės. „Tiems, kurie šūkavo neadekvačius šūksnius, savęs nepriskiriu“, - DELFI ketvirtadienį sakė jis, tačiau kartu išreiškė abejonę, ar eitynių dalyvius reikėtų bausti griežčiau nei įspėjant.
16. L.Mogenienė: aukštas VRM pareigūnas demonstruoja bejėgiškumą skustagalvių eitynių klausimu
Portalas "Delfi"", 2008 03 19
Seimo Žmogaus teisių komiteto narę Laimą Mogenienę papiktino Vidaus reikalų ministerijos (VRM) sekretoriaus Stanislovo Liutkevičiaus komentaras apie skustagalvių eitynes. Aukštas VRM pareigūnas teigė, kad Kovo 11-ąją įvykusi demonstracija „buvo apie 200 normaliai nusiteikusių žmonių judėjimas iš vieno taško į kitą tašką, kartu nešantis mūsų valstybines vėliavas. Keli asmenys, kurie galėjo šūkauti tam tikrus antitautinius, antirasinius ir toliau kaip mes juos pavadinsime, šūkius; jie sugadino bendrą vaizdą. Pakankamai gerą Kovo 11-osios vaizdą“.
17. Galvosūkis politikams – kaip pristabdyti „skinus“ ir neuždrausti penkiakampės žvaigždės
Eglė Digrytė, Portalas "Delfi"", 2008 03 19
Politikai, norėdami užkirsti kelią totalitarinių režimų ideologijos ir simbolikos plitimui, susidūrė su galvosūkiu: kaip pristabdyti viešai besireiškiančius skustagalvius bei kitus radikalus ir kaip iš vaiko neatimti teisės nupiešti penkiakampę raudoną žvaigždę, o iš mamos – sugiedoti SSRS himną sovietmečiu negyvenusiai dukrai.
18. VSD: organizuotų rasistinių gaujų Lietuvoje nėra
Jūratė Damulytė, Portalas "Delfi"", 2008 03 18
Valstybės saugumo departamento (VSD) atstovai teigia, jog organizuotų rasistinių ar vadinamųjų „skinų“ gaujų Lietuvoje nėra. Tačiau departamentui yra žinoma apie 200 pavienių „aktyvistų“ visoje šalyje, kartas nuo karto „pasireiškiančių“ viešumoje. Vidaus reikalų ministerijos (VRM) sekretorius Stanislovas Liutkevičius savo ruožtu teigia, jog, turimais duomenimis, žiniasklaidoje plačiai nušviesta vadinamųjų „skinų“ eisena Kovo 11-ąją sostinės Gedimino prospektu anaiptol nebuvo rasistinio pobūdžio, kurstanti tautinę nesantaiką.
19. Lietuvės ir afrikiečio gyvenimą apkartino rasistai ir biurokratija
Eglė Digrytė, Portalas "Delfi"", 2008 02 03
„Nėra dienos, kad gatvėje mano vyro kas nors nepavadintų beždžione, nigeriu, AIDS platintoju. Aš pati girdžiu, kad ištekėjau už beždžionės. Kartą kelios panelės pareiškė, jog mane reikia užmušti, jei su tokiu prasidedu“, - tokia yra lietuvės studentės Audrės Hadgu, susituokusios su Etiopijos piliečiu ir kartu su juo gyvenančios Vilniuje, kasdienybė.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas