Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Neetiška arba klaidinanti reklama


1. Už „Dormeo“ čiužinių reklamą – 48 tūkst. Lt bauda
Portalas "Delfi"", 2012 12 20
Konkurencijos taryba bendrovei „Studio moderna“ skyrė 48 tūkst. Lt baudą už klaidinančią „Dormeo“ čiužinių reklamą.
2. R.Meilutytės šeima reikalauja kompensacijos už neteisėtą plaukikės atvaizdo naudojimą
Mindaugas Augustis, Portalas "Delfi"", 2012 10 24
Viename Vilniaus prekybos centrų įsikūrusi sporto prekių parduotuvė užsitraukė olimpinės čempionės Rūtos Meilutytės artimųjų rūstybę. Plaukikei atstovaujantys teisininkai pateikė pretenziją bendrovei „Sportland LT“ dėl pažeistos teisės į atvaizdą.
3. A.Čekuolio reklamą L.Balsys apskundė teismui
Portalas "Delfi"", 2012 10 05
Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas priėmė svarstyti visuomeninio judėjimo „Žmonės sprendžia“ ieškinį prieš bendrovę „Visagino atominė elektrinė“ (VAE).
4. A.Čekuolis: nepasitvirtinus VAE skaičiams, atsakingi asmenys turėtų sėsti į kalėjimą
BTV.lt, 2012 10 05
„Nenoriu pono Čekuolio kliedesių”, - BTV laidoje „Karštas vakaras” ketvirtadienio vakarą teigė ekonomistė Aušra Maldeikienė. Ji prisipažino, jog net mokykloje su vaikais aptarinėjo šį vaizdo klipą.
5. Už įsiūlytus vandens filtrus – 10 tūkst. Lt bauda
Portalas "Delfi"", 2012 10 04
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba bendrovei „Ekologiški vandenys“ skyrė 10 tūkst. Lt baudą. Bendrovei bauda skirta už tai, kad pasinaudojant tariamais tyrimais gyventojams buvo įsiūloma vandens valymo sistema.
6. „Tvarkiečių“ reklama su ant žemės tysančia mergina pripažinta propaguojanti smurtą
Eglė Samoškaitė, Portalas "Delfi"", 2012 09 25
Trys partijos „Tvarka ir teisingumas“ agitaciniai vaizdo filmukai, kuriuose esama smurto elementų, pripažinti prieštaraujančiais Seimo rinkimų įstatymui, nurodančiam, kad agitacija negali pažeisti Konstitucijos, įstatymų, prieštarauti moralei, teisingumui, visuomenės darnai. Tokį sprendimą antradienį priėmė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).
7. „Samsung“ skirta 15.500 Lt bauda
Dienraštis "Verslo žinios"", 2012 09 10
Išmaniojo prietaiso „Samsung Galaxy Note“ reklama klaidino vartotojus, todėl bendrovei „Samsung“ skirta 15.500 Lt bauda.
8. RTK įspėjo TV3 ir LNK dėl reklamos pažeidimų sveikatos laidose
Portalas alfa.lt", 2012 07 18
Radijo ir televizijos komisija (RTK) įspėjo didžiausias Lietuvos televizijas TV3 ir LNK dėl reklamos pažeidimų sveikatos laidose.
9. DnB bankui – dar viena nepalanki nutartis
Erika Fuks, Portalas "Delfi"", 2012 04 17
Lietuvos vyriausias administracinis teismas atnaujinęs pernai galutinai šiame teisme išspręstą bylą nusprendė, kad „DnB Nord” (dabar DnB) bankas pažeidė įstatymo reikalavimus, netinkamai atskleisdamas informaciją apie siūlytą produktą – t.y. su pasaulio akcijomis susietas obligacijas. Sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.
10. Moterys reklamose lyginamos su plytomis, vyrai – su pomidorais
Inga Saukienė, Portalas "Delfi"", 2012 03 08
Tarptautinės moters dienos rytą į darbą vykusiai DELFI skaitytojai akys užkliuvo už reklaminio stendo, reklamuojančio alų.
11. Lietuvos bankas „Danske” reklamoje įžvelgė psichologinius triukus
Portalas "Delfi"", 2012 02 20
Lietuvos bankui (LB) įtarimų sukėlė „Danske Bank" Lietuvos filialo siūlomo finansinio produkto „Ilgalaikio taupymo kompanija“ reklama.
12. Dėl „Vilniaus energijos“ reklamos – į Konkurencijos tarybą
Portalas lrt.lt", 2012 01 17
Seimo narys Almantas Petkus raštu kreipėsi į Konkurencijos tarybą, kurios prašo įvertinti viešojoje erdvėje šiuo metu platinamą „Vilniaus energijos“ reklamą. Anot parlamentaro, „Vilniaus energijos“ reklama kelia abejonių dėl jos turinio atitikimo Reklamos įstatymo nuostatoms.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas