Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Neetiška arba klaidinanti reklama


1. Sveikatos laidose TV3, LNK ir BTV - reklamos pažeidimai
Portalas "Delfi"", 2011 11 16
Lietuvos radijo ir televizijos komisija, vykdydama televizijos programų stebėseną, nustatė, kad televizijos programose TV3, LNK ir BTV transliuotose sveikatos laidose buvo padaryta reklamos transliavimo pažeidimų, praneša Lietuvos radijo ir televizijos komisija.
2. Sustabdyta prekyba „sensacingais kiaušiniais”
Portalas "Delfi"", 2011 10 28
Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, gavę informaciją iš vartotojų, atliko patikrinimą „Rimi” prekybos centre, adresu Vilnius, Savanorių pr. 16. Patikrinus nustatyta, kad šiame centre buvo prekiaujama neteisingai paženklintais kiaušiniais, įvežtais iš Latvijos.
3. Politikus su kvailiais sutapatinanti teatro reklama papiktino M.Adomėną
Šarūnas Černiauskas, Portalas "Delfi"", 2011 10 24
„Argi teisinga, kad kvailieji vadovautų protingiesiems?“, „Mūsų krašto žmonės yra partijų vergai“, - tokie žodžiai Lietuvos nacionalinio dramos teatro reklaminiuose plakatuose papiktino Seimo narį Mantą Adomėną.
4. Vilniaus restoranas nuplėšė senolius diskriminuojantį lipduką
Mindaugas Jackevičius, Portalas "Delfi"", 2011 10 10
Vilniaus centre įsikūręs restoranas „Zoe's bar&grill“ nuo durų nuplėšė galimai senyvo amžiaus žmones diskriminuojantį lipduką. Tai padaryta kilus visuomenės pasipiktinimui ir lygių galimybių kontrolierei Aušrinei Burneikienei įžvelgus netiesioginę diskriminaciją dėl amžiaus. Restoranas teisinasi lipduke norėjęs pavaizduoti ne senolius, o valkatas.
5. Kavos „Paulig“ žaidimo dalyviai liko apgauti
Portalas "Delfi"", 2011 09 29
Kavos „Paulig“ žaidimo dalyviai, kantriai visą vasarą karpę iš pakuočių priekines pakuotės dalis su nurodytu svoriu ir klijavę į įspūdingai išleistus „Kavos pasus“, liko karčiai nusivylę.
6. Teismas paliko galioti baudą „BIG Vilnius“ valdytojui
Portalas "Delfi"", 2011 09 22
Vilniaus apygardos administracinis teismas kaip nepagrįstą atmetė bendrovės „Entum“ skundą, kuriuo ši bendrovė prašė panaikinti Konkurencijos tarybos šių metų kovą priimtą nutarimą. Šis teismo sprendimas dar gali būti skundžiamas.
7. „Nivea“ reklamoje juodaodžiui nutraukė galvą
Portalas "Delfi"", 2011 08 19
Pirkėjai pasipiktino nauja kompanijos „Nivea“ skutimosi putų reklama, kurioje afroamerikiečio galva išmetama už tai, kad neva atrodo netvarkingai. Pirkėjų manymu, reklama yra rasistinė. Apie tai pranešama žurnalistės Kiri Blakeley tinklaraštyje „Forbes“ svetainėje.
8. Internete siūloma pirkti Europos čempionatą ir Lietuvą pašiepiančius marškinėlius
Portalas "Delfi"", 2011 08 12
Interneto aukcione ebay.com pasirodė pasiūlymas pirkti marškinėlius, kuriuose necenzūriniu užrašu ir piešiniu tyčiojamasi iš netrukus Lietuvoje prasidėsiančio Europos vyrų krepšinio čempionato ir mūsų šalies. Pardavėjas, kuris skelbiasi esąs iš Lietuvos sostinės Vilniaus, už marškinėlius prašo 17 JAV dolerių.
9. Pareikalavo pašalinti plakatus, kuriuose D.Medvedevas ir V.Putinas vaizduojami su teniso apranga
Portalas "Delfi"", 2011 05 30
Iki dienos pabaigos neteisėta reklama, kurioje vaizduojamas Rusijos prezidentas ir premjeras turi būti pašalinta, agentūrai "Interfax" pareiškė ministrų kabineto vadovo atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.
10. „Bitei“ - 20 tūkst. Lt bauda už klaidinančią reklamą
Portalas "Delfi"", 2011 05 12
Konkurencijos taryba pripažino UAB „Bitė Lietuva“ 2010 m. rugsėjo - lapkričio mėn. įvairiomis priemonėmis (TV ir radijo kanalais, internetu, lauko reklamos pagalba, skrajutėmis ir kt.) skleistą reklamą, kurioje teigiama „Greičiausias mobilusis internetas tapo 3 kartus greitesnis“, klaidinančia. Už tai bendrovei skirta 20 tūkst. litų bauda.
11. Naujas „Carlsberg“ šūkis pažeidžia Estijos įstatymus
Portalas "Delfi"", 2011 04 08
Praėjusį antradienį Kopenhagos alaus darykloje pristatytas naujas „Carlsberg“ šūkis „That calls for a Carlsberg“ (Už tai reikia išgerti „Carlsberg“).
12. Už SMS apklausą apie renovaciją – 15,5 tūkst. Lt bauda
Portalas "Delfi"", 2011 04 07
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba nubaudė bendrovę UAB „Nacionalinis nuomonių centras“ (UAB „Facility services“) 15,5 tūkst. Lt už apklausą dėl renovacijos.
13. Už liesinančio pleistro reklamą – 10 tūkst. Lt bauda
Portalas "Delfi"", 2011 03 17
Konkurencijos taryba 10 tūkst. Lt bauda nubaudė bendrovę „Greitojo pašto paslaugos“ už „Slimpatch“ pleistrų reklamą. Reklamos teiginiai apie pleistrus, kaip efektyvią priemonę nepageidaujamam kūno svoriui numesti, pripažinti klaidinančiais.
14. „Švyturys – Utenos alus“ nutrauks vienuolių kritikuojamą reklamos kampaniją
Portalas "Delfi"", 2011 02 09
Šiuo metu šalyje plačiai rodoma alaus reklama menkina ir iškraipo vienuolių įvaizdį, teigia Lietuvos vienuoliai.
15. „Vilniaus degtinei” paliko galioti 10 tūkst. Lt baudą už reklamą su B.Willisu
Portalas "Delfi"", 2011 01 14
Ketvirtadienį Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atmetė bendrovės „Vilniaus degtinė“ apeliacinį skundą dėl Valstybinės tabako ir alkoholio kontrolės tarnybos skirtos 10 tūkst. Lt baudos už Alkoholio kontrolės įstatymo pažeidimą.
16. „Crocs“ už nepatvirtintus batų reklamos teiginius mokės 0,6 mln. litų baudą
Portalas "Delfi"", 2011 01 05
"Crocs" kompanijai, gaminančiai populiarų ryškių spalvų apavą, teks sumokėti beveik ketvirčio milijono dolerių baudą, nes jos naudoti reklaminiai teiginiai, kad kroksai turi antimikrobinių savybių, pasirodė nepatvirtinti.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas