Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Neetiška arba klaidinanti reklama


1. Reklamose piktnaudžiaujama vaikų pasitikėjimu ir naivumu, rodo tyrimas
Portalas "Delfi"", 2006 12 21
Vaikams skirtose reklamose piktnaudžiaujama mažamečių pasitikėjimu ir naivumu, ugdomi netinkami vartojimo įpročiai.
2. MTV „Popiežiaus miesto“ reklama – neetiška
Mindaugas Jackevičius, Portalas "Delfi"", 2006 12 20
Lietuvos reklamos biuro (LRB) arbitražo komisija nusprendė, jog “MTV Networks Baltic” planuojamo rodyti animacinio filmo „Popiežiaus miestas“ reklama – neetiška.
3. Vokietijos parduotuvės - prieš „nacius“ Kalėdų senelius
Portalas "Delfi"", 2006 12 02
Vienas Vokietijos parduotuvių tinklas iš savo lentynų pašalino medines Kalėdų senelio figūrėles, kai pirkėjams pasirodė, kad iškeltos statulėlių rankos primena nacistinį pasisveikinimą.
4. Rusė padavė kompaniją "Coca-Cola" į teismą
Dienraštis "Respublika", 2006 11 17
5 tūkst. litrų kokakolos išgėrusi rusė padavė į teismą šio gėrimo gamintoją, praneša "Ananova".
5. Ėriuko skerdynių akciją surengęs menininkas išvengė bausmės
Ieva Urbonaitė, Portalas "Delfi"", 2006 10 13
Pareigūnai nebaus menininko Evaldo Janso, kuris rugsėjo 21 dieną Šiuolaikinio meno centre vykusiame performansų festivalyje ketino paskersti ėriuką – žiūrovų akivaizdoje nupjauti jam galvą.
6. Už reklamą - baudos
Dienraštis "Lietuvos žinios"", 2006 09 25
Valstybinė lošimų priežiūros komisija (VLPK) imasi priemonių prieš lošimų organizavimo bendroves, savo interneto tinklalapiuose reklamuojančias azartinius lošimus.
7. Reklamos triukų suklaidinti vartotojai neskuba ieškoti teisingumo
Portalas "Delfi"", 2006 09 23
Neseniai Lietuvos reklamos biuras tyrė skundą, kai gyventojas reikalavo atlyginti nuostolius už klaidinančią gėrimo „Actimel“ reklamą.
8. Naują uogų rūšį „išvedusiai“ Vilniaus savivaldybei gresia bauda
Ieva Urbonaitė, Portalas "Delfi", 2006 08 30
Valstybinei tabako ir alkoholio kontrolės tarnybai (VTAKT) nepavyko aptikti tokių uogų kaip sobieski, todėl direktoriaus pavaduotoja Gražina Belian daro prielaidą, kad „Sostinės dienų 2006“ reklaminiuose stenduose naudojamas „Sobieski uogų” pavadinimas reklamuoja ir skatina pirkti būtent degtinę „Sobieski”.
9. Varšuvos undinei "Mis Pasaulis" plakate bus pridengtos krūtys
Portalas "Delfi", 2006 08 28
Iki pusės nuoga undinė, laikoma Varšuvos simboliu, "Mis Pasaulis" konkursą reklamuojančiame plakate bus pavaizduota su pridengta krūtine, nes originalusis jos atvaizdas buvo pripažintas pernelyg erotišku.
10. Reklamos užsakovai savo taikiniu pasirinko gėjus ir lesbietes
Dienraštis "Lietuvos rytas", 2006 08 14
Patrauklus vyras išlenda iš po automobilio variklio dangčio ir į baltą audinį nusivalo tepaluotas rankas.
11. Lygių galimybių kontrolieriai tiria, ar "Pramogų banko" lankstinukas nežeidžia moterų orumo
Portalas "Delfi", Dienraštis "Klaipėda", 2006 08 11
Lygių galimybių kontrolieriai tiria, ar „Pramogų banko“ lankstinukas žeidžia moterų orumą ir jas diskriminuoja.
12. Prekių reklama – ir ant krūtinės
Dienraštis "Lietuvos rytas", 2006 08 07
Kilo netikėta idėja
Šiais laikais tikriausiai visur galima aptikti reklamą – ir ant automobilių šonų, ir ant namų sienų ar net autobuso sėdynių.
13. Neegzistuojanti Olandijos reklamos agentūra siūlo reklamuotis ant prostitučių šlaunų
Portalas "Delfi", 2006 07 04
Vienam dizaino specialybės olandų studentui taip įkyrėjo tradicinės reklamos, kad jis internete įkūrė iš tikro neegzistuojančią agentūrą, siūlančią alaus, automobilių ir televizijos stočių reklamai įsigyti ploto ant prostitučių šlaunų ir pasturgalio.
14. Rekomenduojama taisyti „Ergo Lietuva“ reklamą
Rasa Lukaitytė, Portalas "Delfi", 2006 06 13
Lietuvos reklamos biuro suformuota Arbitražo komisija, išnagrinėjusi gautą skundą dėl LNK kanalu transliuotos Eltono Johno koncerto reklamos, kurioje skelbiamas reklaminis teiginys „Patikimiausia draudimo kompanija „Ergo Lietuva“ pristato...“, nustatė, kad ji pažeidžia Lietuvos reklamos kodekso nuostatas dėl klaidinimo ir yra taisytina.
15. Reklamos gudrybės teršia miestą
Virginija Spurytė, Dienraštis "Klaipėda", 2006 06 13
Dešimt stendų, išdėstytų Taikos prospekte, jau visą savaitę yra nelegaliai apkarstyti klaviatūromis, senais telefonų aparatais.
16. Vudžio bučinių vaikai tarp filmukų nematys
Rasa Lukaitytė, Portalas "Delfi", 2006 06 12
UAB „Gelsva“, atsižvelgdama į Lietuvos reklamos biuro Arbitražo komisijos rekomendacijas, nusprendė ledinukų „Chupa Chups“ reklaminio klipo, kuriame herojus Vudis bučiuojasi su mergina, netransliuoti animacinių filmukų reklaminiuose blokuose, tai DELFI patvirtino Lietuvos reklamos biuro direktorė Jurga Andriukevičiūtė.
17. Skundas etikos inspektoriui – dėl kūdikio su 3 rankomis
Portalas "Delfi", 2006 06 08
Seimo sveikatos reikalų komiteto narė konservatorė Vida Marija Čigriejienė kreipėsi į žurnalistų etikos inspektorių Romą Gudaitį dėl spaudoje publikuojamų straipsnių bei nuotraukų su apsigimusiais naujagimiais.
18. „Maximos“ reklama pripažinta klaidinančia
Portalas "Delfi", 2006 06 01
Konkurencijos taryba pripažino bendrovės „VP Market“ skelbtą reklaminį teiginį „Maxima - pigiausias prekybos tinklas Lietuvoje“ klaidinančia reklama ir įpareigojo bendrovę nedelsiant nutraukti klaidinančios reklamos naudojimą.
19. Tatuiruočių manija įveikė armijos taisykles
Dienraštis "Lietuvos rytas", 2006 04 03
JAV sausumos pajėgos, pernai neįvykdžiusios plano surinkti reikiamą skaičių naujokų, nusprendė panaikinti kai kuriuos apribojimus bei leis savanoriams įgyvendinti kai kurias savo užgaidas.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas