Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Reklamą reglamentuojantys įstatymai


1. Šventinį alkoholį dengia žiedlapiai
Alvydas Januševičius, Dienraštis "Lietuvos žinios", Portalas "Delfi", 2008 12 11
Trečiadienį paskambinęs į vieną internetinę gėlių parduotuvę, „Lietuvos žinių” žurnalistas teiravosi, kokio alkoholio ši gali pasiūlyti. Įtarimai pasitvirtino - Kalėdų Senelis jau pasiruošęs atskubėti mojuodamas ne tik gėlių puokšte.
2. Britanijos prekybos centruose bus draudžiama atvirai rodyti parduodamas cigaretes
Portalas "Delfi"", 2008 12 09
Siekiant sumažinti rūkančiųjų skaičių, Didžiosios Britanijos prekybos centruose ir mažesnėse parduotuvėse bus draudžiama viešai demonstruoti parduodamas cigaretes. Apie tai antradienį praneš vyriausybė, rašo timesonline.co.uk.
3. Skirta 60 tūkst. litų baudų už nelegalią lauko reklamą
Portalas "Delfi"", 2008 10 07
Per antrąjį lauko reklamos asociacijos (LRA) ir keturių didžiųjų miestų savivaldybių organizuojamo jungtinio projekto „Lauko reklamos dezinfekcija“ mėnesį, buvo paskirta apie 60 tūkst.
4. Vilniuje nuiminės įmones reklamuojančius kelio ženklus
Portalas "Delfi"", 2008 10 01
Naujoje Kelių eismo taisyklių redakcijoje, kuri įsigaliojo nuo rugsėjo 1 d., nurodyta, jog kelio ženkluose draudžiama nurodyti informaciją, susijusią su asmens ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla, skatinančia įsigyti prekių ar naudotis paslaugomis.
5. Per mėnesį - per pusę tūkstančio nelegalios lauko reklamos atvejų
Portalas "Delfi"", 2008 09 08
Per pirmąjį lauko reklamos asociacijos (LRA) ir keturių didžiųjų miestų savivaldybių organizuojamo jungtinio projekto prieš nelegalią lauko reklamą mėnesį, buvo įteikta arti pusės tūkstančio įspėjimų bei suskaičiuota daugiau nei 50 lauko reklamos pažeidimų.
6. Miestai kovos prieš nelegalią lauko reklamą
Portalas "Delfi"", 2008 08 05
Lauko reklamos asociacija (LRA) kartu su Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Panevėžio miestų savivaldybėmis pakilo į kovą prieš nelegalią lauko reklamą.
7. Už laidas perrėkiančią reklamą televizijos Lietuvoje nebaudžiamos
Rasa Lukaitytė, Portalas "Delfi"", 2008 08 03
Kartais žiūrint televiziją staiga tenka pašokti ir griebti pultelį dėl prasidėjusio reklamos bloko, „iššokančio" netikėtu garsumu. Ne tik žiūrovai, bet ir atsakingos Lietuvos institucijos pripažįsta, kad televizijos reklamą žmogaus ausis girdi garsesnę nei visą programą, tačiau tikina negalinčios už tai bausti, nes įstatymuose tokio draudimo nėra.
8. Rusijos apžvalgininkas: G.Kirkilas bus uždraustas per TV
Portalas "Delfi"", 2008 06 18
Rusijos apžvalgininkas Sergejus Artiomenko, komentuodamas Lietuvos Seimo apsisprendimą uždrausti sovietų simboliką susirinkimuose, tvirtina, kad televizija turėtų neberodyti reportažų su Lietuvos premjeru Gediminu Kirkilu, kadangi jo oponentai tokį demonstravimą gali traktuoti kaip okupacinio komunistų režimo propagavimą.
9. Svastika, kūjis ir pjautuvas uždrausti susirinkimuose, bet ne partijų simbolikoje
Eglė Digrytė, Portalas "Delfi"", 2008 06 17
Seimas uždraudė susirinkimus, kuriuose demonstruojami nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR simboliai, tačiau nesutiko, kad jie būtų draudžiami ir partijų simbolikoje.
10. Alkoholio reklamos draudimas per sporto varžybas vartojimo įpročių nepakeitė
Portalas "Delfi"", 2008 05 23
Neilgai gyvavęs, bet daug diskusijų sukėlęs griežtas alkoholio reklamos draudimas sporto transliacijų metu per porą mėnesių alkoholio vartojimo įpročių Lietuvoje nepakeitė.
11. Įstatymai draudžia, bet reklamos nesustabdo
Aistė Liudvinaitytė, www.verslosavaite.lt, Portalas "Delfi", 2008 05 12
Reklama telefonu, faksu ar elektroniniu paštu be gavėjo sutikimo draudžiama, tačiau draudimo siųsti reklaminę medžiagą paprastu paštu kažkodėl nėra.
12. Seimui vėl bus siūloma balsuoti už alaus reklamą per TV
Rasa Lukaitytė, Portalas "Delfi"", 2008 04 16
Lietuvoje dar ketverius metus siūloma neriboti lengvo alkoholio reklamos per radiją ir televiziją, o po ketverių metų visiškai drausti svaigalų reklamą. Tokioms įstatymo pataisoms pritarė Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas. Tokį siūlymą jie teiks ir ketvirtadienio Seimo posėdyje.
13. Prancūzijoje siūlomas įstatymas prieš žiniasklaidos priemones, skatinančias anoreksiją
Portalas "Delfi"", 2008 04 16
Prancūzijos Nacionalinė Asamblėja patvirtino novatorišką įstatymą, pagal kurį gali būti skiriamos bausmės žiniasklaidos priemonėms, skatinančioms perdėtą lieknumą, pranešė BBC.
14. Pataisos dėl alkoholio reklamos gimė, bet rengėjai toliau mosuoja ietimis
Eglė Digrytė, Portalas "Delfi"", 2008 03 26
Po kelias savaites užtrukusių diskusijų specialiai darbo grupei pavyko susitarti dėl alkoholio reklamos reglamentavimo.
15. A.Matulas dėl Alkoholio kontrolės įstatymo interpretacijų kreipėsi į prokurorus
Portalas "Delfi"", 2008 03 21
Seimo narys Antanas Matulas kreipėsi į generalinį prokurorą Algimantą Valantiną, prašydamas apginti viešąjį interesą ir kreiptis į teismą, kad nebūtų klaidingai interpretuojamas Alkoholio kontrolės įstatymas.
16. Kompromiso dėl alkoholio reklamos nerandama
Kristina Garalevičiūtė, Portalas lrt.lt", 2008 03 19
Dėl alkoholio reklamos kompromiso nesurandama jau trečią mėnesį. Parlamentarai, aludariai ir visuomenininkai toliau nesutaria, kada ir kaip drausti alkoholio reklamą, praneša LTV naujienų tarnyba.
17. „Formulės – 1“ gerbėjai protestavo prie Seimo rūmų
Martynas Lapinskas, Svajūnas Ablingis, Portalas "Delfi"", 2008 03 12
Alkoholio reklamos įstatymas, dėl kurio jau kenčia Lietuvos krepšinio gerbėjai, išgąsdino ir „Formulės – 1“ lenktynių žiūrovus, kurie prie Seimo rūmų surengė sankcionuotą protesto akciją.
18. Baudą užsidirbusi TV3 krepšinį gali vėl rodyti netiesiogiai
Eglė Digrytė, Portalas "Delfi"", 2008 02 26
Transliuotojus dėl neleistino aludarių simbolikos rodymo pradėjusi bausti Vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VTAT) krepšinio gerbėjus vėl gali palikti be tiesioginių transliacijų. Šią savaitę TV3 dar ketina rodyti Eurolygos rungtynes tiesiogiai, tačiau dėl vėlesnių mačų kol kas nenuspręsta.
19. Kada gausiu baudą ir už alaus bokalą?
Eglė Digrytė, Portalas "Delfi"", 2008 01 07
Situacija sudėtingu kodiniu pavadinimu „alkoholis, reklama, krepšinis, televizija“ tapo daugiau nei idiotiška. Kol tūkstančiai krepšinio gerbėjų, televizijos, politikai ir reklamuotojai pjaunasi dėl kelių įstatymo eilučių, aš štai jau kelias valandas svarstau, ar bare užsisakiusi „Guinesso“ ir gavusi firminiu ženklu papuoštą bokalą neužsidirbsiu tūkstantinės baudos.
20. Televizijos gali sulaukti baudų ir už filmų rodymą
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2008 01 07
Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) siūlo numatyti ilgesnius Alkoholio kontrolės įstatymo nuostatų įsigaliojimo terminus ir taip sudaryti tinkamas sąlygas įstatymo vykdymo pasirengimui ne tik žiniasklaidos, sporto ir pramogų ir kitų masinių renginių organizatoriams bei rėmėjams. Mat dabar VVTAT gali nubausti televiziją, kuri parodys kino filmą su paslėpta alkoholio reklama – tarkime, geriant kurios nors bendrovės alų.
Iš viso: 22
Straipsniai: [1-20] [21-22]

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas