Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Reklamą reglamentuojantys įstatymai


1. Kare dėl alaus ir krepšinio – pirmoji transliuotojų pergalė
Eglė Digrytė, Portalas "Delfi"", 2007 12 29
Įsiplieskus kovai su griežtesniais alkoholio reklamos ribojimais, Seimas rengiasi grįžti prie neseniai priimtų pataisų ir ieškoti būdų, kaip leisti televizijoms be baimės tiesiogiai transliuoti krepšinio ar kitas sporto varžybas. Mat transliuotojai nuogąstauja, kad alkoholio gamintojų logotipai ant žaidėjų marškinėlių ar salę supančių stendų bus prilyginti reklamai ir užtrauks baudas.
2. Alkoholio reklamos draudimas kiršina televiziją ir politikus
Rasa Lukaitytė, Portalas "Delfi"", 2007 12 27
Dar vasarą priimtos Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos ir diskusijos dėl jų pasiekė apogėjų – remdamasi nuo sausio įsigaliojančiu įstatymu TV3 televizija tik po 23 val. rodys Eurolygos rungtynes.
3. Alkoholio darbo grupė svaigalų reklamos nesiims
Rasa Lukaitytė, Portalas "Delfi"", 2007 12 27
Iki vasario 1-osios Vyriausybei savo išvadas turinti pateikti ūkio ministro Vyto Navicko vadovaujama komisija, parengusi pirminį išvadų ir pasiūlymų variantą, siūlymų dėl alkoholio reklamos ribojimo pateikti neketina.
4. ES griežčiau reglamentuos TV reklamą
Portalas "Delfi"", 2007 11 29
Europos Parlamentas (EP) ketvirtadienį pritarė 1997 m. priimtos Televizijos paslaugų direktyvos, dar žinomos kaip direktyva "Televizija be sienų" pavadinimu, atnaujinimui. EP spaudos tarnybos teigimu, atnaujintoji direktyva leis transliuoti įprastinę televizinę reklamą ne dažniau negu kas pusvalandį, tačiau griežčiau ribos netiesioginę reklamą.
5. Rinkimų kampanijose gali nelikti šou „baroko“
Portalas "lrt", Portalas "Delfi", 2007 11 02
Vyriausybė trečiadienį pritarė didesnį partijų ir jų rinkimų kampanijų finansavimo skaidrumą turėsiančiam užtikrinti įstatymo projektui.
6. Nesąžiningiems prekybininkams - ES apynasris
Portalas "Delfi"", 2007 10 22
Nuo nesąžiningų prekybininkų kenčiantys vartotojai gali lengviau atsikvėpti - artimiausiu metu visoje Europos Sąjungoje (ES) įsigalios naujos vartotojus ginančios taisyklės, nebeleisiančios verslininkams mulkinti pirkėjų.
7. Įteisins valstybinių simbolių naudojimo tvarką
Portalas lrt.lt", 2007 10 05
Seimas įstatymais įteisins nacionalinių simbolių – Gedimino stulpų ir Vyčio kryžiaus naudojimo tvarką. Darbo grupė posėdyje nagrinėjo valstybės vėliavos ir valstybės herbo įstatymų projektus, praneša Lietuvos radijas.
8. Rasta klaidingai paženklintų vynų
Portalas "Delfi"", 2007 09 11
Vilniaus miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai patikrino kaip ženklinami vynai UAB „Dūda ir Kompanija“ didmeninės prekybos sandėlyje (Vilkpėdės g. 10, Vilnius). Patikrinimo metu rasta produktų ženklinimo pažeidimų, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.
9. Už klientų klaidinimą – bauda iki 120 tūkst. Lt
Portalas "Delfi"", 2007 09 11
Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos pateiktam Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojų atžvilgiu įstatymo projektui ir siūlo Seimui jį svarstys jau šių metų rudens sesijoje, rašoma Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime. Įstatyme taip pat numatyta, kad už nesąžiningą veiklą bus skiriama bauda – nuo 1 iki 120 tūkst. litų.
10. Televizijoms priminta, kas kiek laiko galima rodyti reklamą
Rasa Lukaitytė, Portalas "Delfi"", 2007 08 01
Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) parengė ir trečiadienį patvirtino reklamos televizijoje ir radijuje transliavimo tvarką, kurioje parengta speciali lentelė televizijoms, kad šios nepamirštų kas kiek laiko galima reklama nutraukti rodomą filmą.
11. Europa įteisins produktų įterpimą televizijos laidose
Aida Ramauska, Portalas "Delfi"", 2007 06 29
Šių metų liepos mėnesį Europos Parlamente bus svarstomas naujos audiovizualinės žiniasklaidos paslaugas reglamentuojančios direktyvos, anksčiau žinomos kaip Televizijos be sienų direktyvos (angl. Television Without Frontiers Directive), projektas.
12. Siūloma neleisti reklamai per LRT pertraukti laidų ir filmų
Rasa Lukaitytė, Portalas "Delfi"", 2007 02 22
Seimo sekretoriate įregistruotose Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) įstatymo pataisose numatoma LRT leisti reklamą rodyti tik tarp atskirų programos dalių.
13. Už reklamos transliavimą per žinias TV3 gresia 3000 Lt bauda
Rasa Lukaitytė, Portalas "Delfi"", 2007 02 20
Trečiadienį Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) spręs, kokio dydžio baudą skirti UAB „Tele-3“ vadovui už reklamos transliavimą per žinias, baudų gali sulaukti ir kiti transliuotojai.
14. Teismas nusprendė nenagrinėti, ar reklama tarp žinių galima
Portalas "Delfi"", 2007 01 26
Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) nutraukė bylos nagrinėjimą, kurioje penkios šalies nacionalinės televizijos prašė panaikinti Lietuvos radijos ir televizijos komisijos (LRTK) išaiškinimą, draudžiantį reklamos transliacijas žinių laidose.
15. Rinkimų agitacijos kampanijai - draudimų apynasris
Vigantas Danilavičius, "Klaipėda", Portalas "Delfi", 2007 01 25
Nors partijos jau senokai reklamuoja save ir pliekia oponentus, oficiali savivaldybių tarybų rinkimų agitacijos kampanija prasidės rytoj.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas