Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Teisėjų klano interesai


1. Pareigūnai priblokšti: teisėjui pagailo ne išžagintos nepilnametės, o jos išniekinimu kaltinamo vyro
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2011 12 15
Kartu su dviem bendrais brutaliu nepilnametės išžaginimu bei seksualiniu prievartavimu kaltinamas Trakų rajono Lentvario gyventojas Edgaras Surovičius gali triumfuoti – nors po nusikaltimo nukentėjusioji sulaukė grasinimų ir reikalavimų išsižadėti savo liudijimo, o įtariamasis nuo pareigūnų ilgą laiką slapstėsi, teisėjas Ričardas Prašmuntas nusprendė kaltinamąjį paleisti į laisvę.
2. Atleista teisėja A.Šimaitienė nori bylinėtis su Teisėjų taryba ir prezidente
Portalas "Delfi"", 2011 12 02
Už teisėjo vardo pažeminimą atleista Vilniaus miesto 3-ojo apylinkės teismo teisėja Anželika Šimaitienė nori bylinėtis su ją atleisti prezidentei patarusia Teisėjų taryba.
3. Teismas nusprendė, kad D.Grybauskaitė pagrįstai atleido Kauno teisėją
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2011 09 08
Prezidentė Dalia Grybauskaitė pagrįstai dėl teisėjo vardo pažeminimo iš pareigų atleido Kauno miesto apylinkės teismo teisėją Daivą Mekšraitienę, ketvirtadienį konstatavo Vilniaus apygardos teismas.
4. Sukčiui vertingą butą paveldėti leidusi teisėja persigalvojo: gal mano parašas suklastotas?
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2011 08 29
Dėl teisėjo vardo pažeminimo prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretu iš darbo atleista Kauno miesto apylinkės teismo teisėja Daiva Mekšraitienė ėmė neigti, kad vieno savo priimto sprendimo rezoliucinėje dalyje padarė pakeitimus, kurie vienam sukčiui sudarė sąlygas apgaulės būdu paveldėti net pusės milijono litų vertą butą laikinojoje sostinėje.
5. Po 6 metų teismas nusprendė, kad teisėja A.Šimaitienė padarė nusikaltimą
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2011 07 01
Nuo pareigų prieš šešerius metus nušalinta Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo teisėja Anželika Šimaitienė sulaukė nepalankaus nuosprendžio – Lietuvos apeliacinis teismas penktadienį paskelbė, kad teisėjos veiksmuose buvo nusikaltimo požymių, tačiau jos negalėjo nuteisti, nes seniausiai yra suėję senaties terminai.
6. Atskleista, kaip teisėja padėjo sukčiui įgyti prabangų butą Kauno centre
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2011 06 22
Paaiškėjo aplinkybės, kaip už teisėjo vardo pažeminimą atleista ir prezidentę Dalią Grybauskaitę į teismą padavusi Kauno miesto apylinkės teismo teisėja Daiva Mekšraitienė už chuliganizmą teistam kauniečiui Benjaminui Zakui sudarė sąlygas apgaulės būdu paveldėti net pusės milijono litų vertą butą.
7. Teisėjo vardą pažeminusi Kauno teisėja į teismą padavė D.Grybauskaitę
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2011 06 20
Už teisėjo vardo pažeminimą iš darbo atleista Kauno miesto apylinkės teismo teisėja Daiva Mekšraitienė į ringą išsikvietė šalies vadovę Dalią Grybauskaitę – nesutikdama su atleidimu, buvusi teisėja siekia įrodyti, kad prezidentės dekretas yra neteisėtas.
8. G.Kryževičius: Z.Birštonas paniekino visą teismų sistemą
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2011 03 25
Teisėjų tarybos ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) pirmininkas Gintaras Kryževičius neslepia, kad buvo apstulbintas, kai žiniasklaidoje išvydo paviešintą vaizdo įrašą, kuriame neblaivus šlaistėsi Vilniaus apygardos teismo teisėjas Zenonas Birštonas.
9. A.Milinis teigia laikęsis nekaltumo prezumpcijos nepranešdamas apie įtarimus A.Stankui
Portalas "Delfi"", 2011 02 18
Kauno apygardos teismo pirmininkas Albertas Milinis teigia didelių klaidų nepadaręs, bet atsistatydinti iš pareigų nutarė išgirdęs prezidentės Dalios Grybauskaitės kritiką savo adresu. "Prezidentės pastebėti mano darbo trūkumai padėjo man priimti sprendimą dėl atsistatydinimo iš teismo pirmininko pareigų. Pritariu nuomonei, kad už institucijos darbuotojų klaidas pirmiausia turi atsakyti jos vadovai. Nenoriu teisintis, siekiu tik išsakyti savo nuomonę", - "Lietuvos rytui" sakė A.Milinis. Teismo pirmininkas teigė Prezidentūrai persiuntęs parašų klastojimu įtariamo teisėjo Arvydo Stankaus prašymą atleisti iš pareigų ir nepranešė apie atliekamą tyrimą, nes laikėsi nekaltumo prezumpcijos principo. "Vidinis tyrimas buvo pradėtas ne dėl A.Stankaus veiksmų, o pagal faktą. Generalinėje prokuratūroje ikiteisminis tyrimas dabar irgi atliekamas pagal faktą. Kaip teismo pirmininkas privalėjau paisyti nekaltumo prezumpcijos principo ir negalėjau netiesiogiai pareikšti savo nuomonės apie tai, kad parašų klastojimu įtariu teisėją A.Stankų", - teigė teismo vadovas. Jis tvirtino elgęsis, pagal nusistovėjusią tvarką teismų sistemoje. Anot A.Milinio, sausio 26-ąją jis gavo teisėjų Kęstučio Dargužio ir Reginos Cemnolonskienės tarnybinius pranešimus dėl galimo parašų klastojimo ir tą pačią dieną pasirašė įsakymą dėl komisijos, kuri ištirtų pranešimuose minimas aplinkybes, sudarymo. Tą pačią dieną teismo pirmininkas pranešė Apeliacinio teismo pirmininkui apie gautą informaciją ir savo veiksmus. Būtent Apeliacinis teismas administruoja apygardų teismus. "Teisėjai savo pranešimuose nurodė, kad jų parašai nutartyse gali būti suklastoti. Tuose pranešimuose buvo minimas trečiasis kolegijos narys - teisėjas A.Stankus, tačiau niekur nebuvo minėta, kad būtent jis klastojo parašus", - pabrėžė A.Milinis. Antradienį prezidentė D.Grybauskaitė pareiškė, kad Kauno apygardos teismo pirmininkas turėjo informuoti apie įvykius Kauno teisme, ypač kai persiuntė A.Stankaus prašymą atleisti iš pareigų savo noru. Generalinė prokuratūra praėjusią savaitę pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo teisėjų parašų klastojimo Kauno apygardos teisme. Įtariama, kad Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas A.Stankus galėjo suklastoti kolegų parašus po nutartimis dėl suimtųjų paleidimo. Generalinės prokuratūros duomenimis, dėl to anksčiau laiko į laisvę paleisti mažiausiai penki suimtieji.
10. Generalinis prokuroras prašo prezidentės leidimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn Kauno teisėją
Portalas "Delfi"", 2011 02 17
Ketvirtadienį generalinis prokuroras Darius Valys kreipėsi į prezidentę Dalią Grybauskaitę, prašydamas leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėją Arvydą Stankų, jį suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę.
11. Kauno apygardos teismo teisėjas galėjo suklastoti kolegų parašus ir paleisti nusikaltėlius
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2011 02 09
Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Arvydas Stankus galėjo suklastoti savo kolegų parašus ir taip į laisvę anksčiau laiko paleisti kelis nuteistuosius. Dėl to teisminė valdžia trečiadienį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas