Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Teisėjų klano interesai


1. Teisėjai ruošiasi iš valstybės susigrąžinti skolą per antstolius
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2008 12 09
Teisme sugebėję įrodyti, kad Lietuvos valstybė nuo 2003-iųjų nepagrįstai sumažino atlyginimus, keturi Šiaulių apygardos administracinio teismo teisėjai kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą ir paprašė išduoti vykdomąjį raštą daugiau kaip 11 tūkst.
2. Prezidentas – už rotaciją, tačiau Kauno teisėjui leido vadovauti 19 metų
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2008 12 05
Teisėjams turėtų būti taikoma rotacija, tačiau – ne visuomet. Prezidentas Valdas Adamkus paprašė Teisėjų tarybos išsakyti savo poziciją dėl ilgamečio Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko Algimanto Smolsko paskyrimo dar vienai, jau ketvirtajai kadencijai.
3. Visuotiniame teisėjų suvažiavime – apie teisingumo paieškas
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2008 11 14
Penktadienį į Vilniuje vykusį Visuotinį teisėjų susirinkimą susirinkę teisėjai iš visos Lietuvos minėjo ne tik 90-metį, bet ir diskutavo apie teisėjų korpusą ištikusias problemas.
4. Teisėjai išsirinko naująją Teisėjų tarybą
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2008 11 14
Penktadienį Visuotiniame teisėjų susirinkime buvo išrinkta naujoji Teisėjų taryba. Nors į ją pretendavo ne vienas skandalingas teisėjas, tačiau tik dviems pagarsėjusiems teisėjams pavyko patekti į teisėjų savivaldos instituciją.
5. Į Teisėjų tarybą siūlyti skandalingi teisėjai
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2008 11 14
Į naująją Teisėjų tarybą teisėjai siūlė į skandalus įsivėlusius ir savo sprendimais visuomenės pasipiktinimą sukėlusius Temidės tarnus.
6. Ginčas su kaimynais nesužlugdė teisėjos karjeros
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2008 11 13
Teisėjas, kaip ir bet kuris kitas Lietuvos pilietis, gali ginti savo pažeistas teises teismuose, mano Teisėjų taryba. Jos nariai ketvirtadienį vienbalsiai pritarė Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėjos Aušros Maškevičienės karjerai – 10 metų teisėja dirbančiai teisininkei patikėtos pareigos aukštesnės instancijos Klaipėdos apygardos teisme.
7. Nauja teisėjų sąjunga stengsis mažinti teisėjų darbo krūvį
Portalas "Delfi"", 2008 11 10
Penktadienį Panevėžyje įsteigta Apylinkių teismų teisėjų sąjunga, kuri atstovaus apylinkių teismų teisėjus. Apylinkių teismų teisėjų sąjungos įstatuose numatytas apylinkių teismų teisėjų interesų atstovavimas visose valstybinėse bei visuomeninėse institucijose, aktyvus dalyvavimas tobulinant teisės aktus, apylinkės teismo teisėjo prestižo kėlimas, teigiama sąjungos pranešime.
8. V.Greičiaus neatleidžiančiam Seimui – įspėjimo signalai iš Teisėjų tarybos
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2008 10 15
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) pirmininką Vytautą Greičių iš pareigų pasibaigus kadencijai delsiantys atleisti Seimo nariai daro neigiamą įtaką Lietuvos teisėjų bendruomenei ir netgi gali sužlugdyti lapkričio viduryje įvyksiantį Visuotinį teisėjų susirinkimą.
9. V.Greičiaus karjeros nesužlugdė iš advokato paimtas kyšis
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2008 09 22
Tvirtas teisininkų klano užnugaris nesužlugdė dabartinio Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) pirmininko Vytauto Greičiaus karjeros.
10. Teisėjui-medžiotojui gresia drausmės byla
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2008 09 19
Teismo procesiniuose dokumentuose besibylinėjančio žmogaus elgesį išvadinęs akiplėšišku bei jį „Lietuvos Respublikos vardu" apkaltinęs melu ir šmeižtu buvęs Teismų tarybos narys ir ilgametis Šiaulių rajono apylinkės teismo pirmininkas, šiuo metu dirbantis teisėju Juozas Lisas užsitraukė teismų savivaldos nemalonę.
11. Bus tikrinama teisėja, kuriai Vilniuje „per toli“ važinėti į darbą
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2008 09 19
Iš Naujojoje Vilnioje esančio Vilniaus miesto ketvirtojo apylinkės teismo į Laisvės prospekte esantį trečiąjį apylinkės teismą norėjusi persikelti teisėja Virginija Jurkštienė prisišaukė bėdų.
12. V.Greičius – pirmininkas iki gyvos galvos?
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2008 07 14
Devynerių metų kadenciją baigęs Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) pirmininkas Vytautas Greičius pasiekė, kad jo pavardė būtų kasdien linksniuojama žiniasklaidoje. Prieš dvejus metus praradęs prezidento pasitikėjimą, kai net kelis mėnesius savo kabineto stalčiuje laikė ir niekam nerodė slaptos Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymos apie susikompromitavusį Biržų teisėją, šiandien V. Greičius greičiausiai dar nepraranda vilties toliau sėdėti minkštame krėsle.
13. V.Adamkus: keisti V.Greičių pageidauja ir teismai
Kristina Jackūnaitė, Marija Gabrienė, Portalas "lrt", Portalas "Delfi", 2008 07 10
Prezidentas V. Adamkus pareiškė nesiūlantis Aukščiausiojo Teismo (AT) pirmininko V. Greičiaus antrai kadencijai prašomas pačių teismų ir siekdamas išsklaidyti visuomenės nuomonę apie teismuose susidariusius klanus. V. Greičius atsisako komentuoti situaciją, sakydamas, kad jo atleidimas – prezidento ir Seimo reikalas.
14. Teisėjos A.Šimaitienės byla bus nagrinėjama iš naujo
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2008 07 04
Piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi bei dokumentų klastojimu kaltintos Vilniaus miesto trečiojo apylinkės teismo teisėjos 37 metų Anželikos Šimaitienės byla vėl grįžta į Kauno apygardos teismą. Lietuvos apeliacinis teismas penktadienį konstatavo, kad A. Šimaitienės, kurios įgaliojimus yra sustabdęs prezidentas Valdas Adamkus, bylą išnagrinėjo šališka Kauno apygardos teismo teisėjų kolegija.
15. Teisėja nelaimėjo bylos prieš Lietuvą
Portalas "Delfi"", 2008 06 26
Vyriausybės atstovė Europos Žmogaus Teisių Teisme pranešė, kad š. m. birželio 24 d. Europos Žmogaus Teisių Teismas (toliau – Teismas) paskelbė sprendimą byloje Milinienė prieš Lietuvą (Pareiškimo Nr. 74355/01), kuriuo nepripažino Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos (toliau – Konvencija) 6 straipsnio 1 dalies (teisė į teisingą teismą) pažeidimo.
16. Prezidentas dėl Panevėžio teisėjos turėtų atšaukti savo dekretą
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2008 05 20
Piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu kaltinta Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėja Ona Laurišienė nepadarė jokio nusikaltimo.
17. Teisėjams žadamas 13-as atlyginimas bei milijoninių skolų grąžinimas
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2008 03 18
Po ilgų klaidžiojimų valdžios institucijose Vyriausybė vėl svarsto Teisėjų atlyginimų įstatymą, kuriame numatyta, kad teisėjai kasmet galės gauti vadinamąjį 13-ą atlyginimą. Be to, Finansų ministerija jau pradėjo vesti derybas su dėl sumažintų atlyginimų besibylinėjančiais teisėjais, kuriems valstybė nuo 2000-ųjų skolinga beveik 150 milijonų litų. Tiesa, Temidės tarnams valdžia sutiktų grąžinti tik dalį skolos – maždaug 60 mln. Lt.
18. Teisme - teisėjų interesų pinklės
Rūta Skatikaitė, Dienraštis "Lietuvos žinios"", 2008 02 25
Administraciniai teismai Lietuvoje - tai valstybė valstybėje. Todėl administracinių teismų teisėjai net trejus metus galėjo atsisakinėti iš Molėtų prokurorų priimti pareiškimą, ginantį Baltųjų Lakajų pakrantę nuo privačių interesų. Nors teisėjai skelbė, esą prokurorai praleido terminą prašymui paduoti, žurnalistai atsekė, kad žemę ežero pakrantėje susigrąžino aukštas pareigas einančios teisėjos Sigitos Rudėnaitės pusbroliai ir pusseserės, o bylą nagrinėjo jos buvusi bendrakursė.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas