Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Žiniasklaidos įtaka visuomenei


21. Švietimo ir mokslo ministras D.Pavalkis: Beraštė visuomenė lengvai valdoma
Rūta Juknevičiūtė, Dienraštis "Respublika", 2014 05 16
Netolimoje ateityje vietoj dviejų privalomų egzaminų abiturientams gali tekti laikyti keturis. Aukštosios mokyklos galės siūlyti studijų programas tik toje srityje, kurioje specializuojasi, yra akredituotos. Apie tokias permainas aukštajame moksle užsimena švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.
22. Kas smaugia spaudą? Kas ir kaip naikina lietuvišką spausdintą žodį?
Dienraštis "Respublika", 2014 05 16
Ar iš tiesų politikai dar neprasikrapštė akių ir nemato, kad jie jau baigia sunaikinti lietuvišką spaudą? Ar tik apsimeta? Ar visiškai nesuvokia, kad ketvirtosios valdžios sunaikinimas yra tik pradžia?
23. Vitas TOMKUS: Kodėl VIETOS oligarchams nebėra Lietuvoje VIETOS?
Dienraštis "Respublika", 2014 05 15
Jau kelios dienos populiariausias klausimas: „Ar tikrai?“ Tikrai. „Respublikos“ dienraštis užsidaro. Tik ne dėl finansinių priežasčių... Lietuvos leidėjai spausdintą žodį seniai dotuoja. Pinigai už prenumeratą atitenka paštui (ar kažkokiam „Paypostui“).
24. Žinoma teisininkė, advokatė Liudvika Meškauskaitė: Užčiaupti žiniasklaidą nėra demokratija
Asta Martišiūtė, Dienraštis "Respublika", 2014 05 07
Šiandien minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena, kuri visuomenei primena baisias carinės valdžios represijas. Ir kaip tik šios istorinės dienos išvakarėse valdžios samdiniai laisvam žodžiui pritaiko finansines represijas.
25. Lietuvių Lietuvoje dar yra per daug
Danutė Šepetytė, Dienraštis "Respublika", 2014 05 07
Su kultūros ministru Šarūnu Biručiu susitikome Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos išvakarėse. Nesinorėjo kalbėti apie šventinius fejerverkus, nes tiek lietuvių kalba, tiek spauda yra užklupta tam tikrų grėsmių.
26. Žodžio laisvė informaciniame kare
Kęstutis Girnius, Dienraštis "Lietuvos žinios"", 2014 04 23
Žodžio laisvė dažnai nukenčia vykstant karams, net vadinamiesiems informaciniams karams. Autoritarinės valstybės, siekiančios informacijos monopolio, yra aršiausios tokių karų vykdytojos, kurios "žiniomis" plauna savo piliečiams smegenis.
27. Konstatavo: rusakalbė žiniasklaida Lietuvoje valdoma Rusijos
Mindaugas Jackevičius, Portalas "Delfi"", 2014 04 16
Lietuvos informacinę erdvę rusų kalba akivaizdžiai siekiama kontroliuoti ir Rusijai tai pavyksta.
28. Kaip išrauti žiniasklaidai dantis?
Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, Portalas "Delfi"", 2014 04 13
Stebimės kaimyniniais režimais, pajungusiais žiniasklaidą savo reikmėms: Rusijoje baigiama užgniaužti laisvo žodžio likučius, iš didžiausių kanalų liejasi propaganda, Baltarusijos žiniasklaida – seniai po Aleksandro Lukašenkos padu.
29. Estijos rusiškų žinių vedėjas ragina uždaryti „Maskvos propagandos stotis“ Baltijos šalyse
Portalas "Delfi"", 2014 04 02
Estijoje rusų kalba transliuojamos „ETV Aktuaalne Kaamera“ žinių laidos vedėjas Maksimas Rogalskis paragino sekti Lietuvos pavyzdžiu ir uždrausti rusiškus televizijos kanalus, jei šie "skleidžia karo propagandą", informuoja Estijos nacionalinio transliuotojo portalas news.err.ee.
30. Lietuvoje stabdomas dar vieno rusiško kanalo retransliavimas
Portalas "Delfi"", 2014 04 02
Dėl rusiško kanalo „RTR Planeta“ pateiktos nesantaiką kurstančios informacijos Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) prašys teismo stabdyti kanalo transliacijas trims mėnesiams, dėl tolesnių sankcijų svarstoma kreiptis į Europos Komisiją.
31. D. Grybauskaitės patarėja: apsiginti nuo informacinių karų - visų mūsų reikalas
Portalas "Delfi"", 2014 04 01
Prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausioji patarėja švietimo, mokslo, kultūros ir nevyriausybinių organizacijų klausimais Virginija Būdienė teigia, jog, norint išvengti informacinių atakų, neužtenka vien stiprinti visuomenės informavimo priemones, kad jos pateiktų objektyvią ir skaidrią informaciją, reikia ir pačių gyventojų supratimo, kas yra teisinga, o kas - ne.
32. R. Juknevičienė: V. Putinas turi patį galingiausią ginklą
Edmundas Jakilaitis, Portalas lrt.lt", 2014 04 01
Pastarųjų kelių mėnesių įvykiai Ukrainoje geriau nei bet kada atskleidė, kokia beatodairiška gali būti Kremliaus kontroliuojamų televizijų kanalų propaganda. Lietuvoje yra retransliuojami visi svarbiausi Rusijos televizijų kanalai – akivaizdžiai iškreipiantys realybę ir brukantys putinišką agitaciją.
33. J. Kiseliovas apie Rusijos propagandą: J. Goebbelsui žodžio laisvės įstatymai negalėjo būti taikomi
Portalas "Delfi"", 2014 03 31
Buvęs televizijos kompanijos NTV direktorius Jevgenijus Kiseliovas – apie Ukrainą, Maidaną ir Kremliaus propagandą. Rusijos valstybiniai televizijos kanalai Ukrainos revoliuciją apibūdina kaip banditų perversmą, Maidano dalyvius vadina naciais, naująją valdžią vadina neteisėta ir nuolat rypauja apie rusakalbių gyventojų, kenčiančių S. Banderos pasekėjų priespaudą, vargus.
34. Ruošiamas Lietuvos atsakas informacinėms atakoms iš Rusijos
Šarūnas Černiauskas, Portalas "Delfi"", 2014 03 31
Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį susitiko su LRT vadovybe. Pagrindinis susitikimo tikslas – aptarti informacines atakas prieš Lietuvą ir galimą atsaką į tokias provokacijas.
35. Kremliaus televizijoje diegiamas iškreiptas pasaulio suvokimas
Gintaras Radauskas, Dienraštis "Lietuvos rytas", 2014 03 29
„Tai buvo pirmoji mano darbovietė. Dabar man gėda.“ Tokius komentarus žarsto žurnalistai, dirbę ar vis dar dirbantys propagandiniame Rusijos prezidento Vladimiro Putino kūrinyje – televizijoje „Russia Today“ (RT). Praėjusią savaitę internautus, pabandžiusius įsijungti RT kanalą vaizdo įrašų tinklalapyje „YouTube“, vietoj klipų pasitiko tamsus langas.
36. Teismas riboja kanalo „NTV mir Lithuania“ transliacijas
Portalas "Delfi"", 2014 03 21
Vilniaus apygardos administracinis teismas penktadienį patenkino Lietuvos radijo ir televizijos komisijos prašymą trims mėnesiams apriboti televizijos kanalo „NTV mir Lithuania“ transliacijas.
37. Kremliaus propaganda liejasi laisvai
Roberta Tracevičiūtė, Tomas Bašarovas, Roberta Ramelienė, Dienraštis "Lietuvos žinios"", 2014 03 05
Karo veiksmais grasinanti Rusija skaudžiai plaka Ukrainą ir informaciniame fronte. Jo skeveldrų taip pat tenka Lietuvai. Kremliaus propaganda per retransliuojamus rusiškus televizijos kanalus pasiekia mūsų šalies žiūrovus.
38. Susirūpino, kaip Rusijos kanalai informuoja apie karą Ukrainoje
Mindaugas Jackevičius, Portalas "Delfi"", 2014 03 05
Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) susirūpino, kad dalį Lietuvos gyventojų informacija apie įvykius Ukranoje pasiekia iš Rusijos televizijos kanalų.
39. Psichologė apie bulvarines naujienas: mes gėdijamės pripažinti, kad jos mums įdomios
Portalas "Delfi"", 2014 02 28
Iš lentynų šluojami žurnalai, žiūrovų minias prie TV ekranų sutraukiančios gyvenimo būdo laidos ir tūkstančiai komentarų internete po naujienomis apie žvaigždžių vestuves, skyrybas ir gimtadienio vakarėlius.
40. Vitas Tomkus: „Planas - sužlugdyti „Respubliką“
Dienraštis "Respublika", 2014 02 27
Nejau konservatoriams paranoja paveldima kartu su partijos pirmininko postu?! Kitą dieną po Patriarcho nusišnekėjimo iš balkono Andrius Kubilius spaudos konferencijoje pareiškė: „V.Putinas Rytų ir Centrinėje Europoje pradėjo naują Šaltąjį karą ir, naudodamas gerai finansuojamus naujus „minkštos galios“ centrus, siekia pasėti mūsų visuomenių sluoksniuose abejones ir nepasitikėjimą mūsų pasirinkta vakarietiška orientacija.
Iš viso: 44
Straipsniai: [1-20] [21-40] [41-44]

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas