Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Žiniasklaidos įtaka visuomenei


1. G. Landsbergis prakalbo apie socialdemokratų kerštą žiniasklaidai
Delfi.lt, 2016 12 16
Žurnalistų bendruomenės nuogąstavimus dėl grėsmės žodžio laisvei sukėlusios Civilinio kodekso pataisos gali būti socialdemokratų kerštas žiniasklaidai už jos principingumą aiškinantis skandalus, mano opozicinių konservatorių vadovas Gabrielius Landsbergis.
2. Rusiškų kanalų žiūrovams – nauja kaina
Delfi.lt, 2016 06 01
Nepaisant skandalingų laidų ir propaganda ar dezinformacija vadinamų žinių, rusiškus kanalus žiūri nemažai lietuvių. Nuo trečiadienio jiems teks mokėti 3,5 Eur per mėnesį.
3. Vyriausybė nutraukė leidyklos „Valstybės žinios“ veiklą
Delfi.lt, 2016 05 26
Vyriausybė nusprendė nutraukti Seimo leidyklos „Valstybės žinios“ veiklą. Tam ministrų kabinetas pritarė trečiadienį.
4. „NTV Mir Lithuania" – tik už papildomą mokestį
Delfi.lt, 2016 05 18
Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK), nusprendusi, kad televizijos transliuotojo „Baltic Media Alliance Ltd.“ programos „NTV Mir Lithuania“ 2016 m. balandžio 15 d. transliuotoje laidoje „Ypatingas įvykis.
5. Atsiras angliškas žinių apie Lietuvą portalas
Delfi.lt, 2016 05 11
Užsienio reikalų ministerijoje (URM) susitikę kultūros, ūkio ir užsienio reikalų ministrai sutarė kurti Lietuvos aktualijas bei šalį pristatantį portalą anglų kalba.
6. Lietuvos bankas prašys „Lietuvos ryto“ paneigti melagingą informaciją
Delfi.lt, 2016 05 09
Lietuvos bankas vienos didžiausių šalyje žiniasklaidos grupių „Lietuvos rytas“ prašys paneigti melagingą informaciją apie Priežiūros tarnybos viršininką Vytautą Valvonį, kuris neva galėjo dalyvauti nusikaltime, reikalaujant kyšio iš kredito unijos.
7. Prezidentė ragina vertinti žiniasklaidos laisvę
Delfi.lt, 2016 05 07
Minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną prezidentė Dalia Grybauskaitė ragina vertinti žiniasklaidos laisvę.
8. „Cgates“ atnaujina rusiškų kanalų transliacijas
Delfi.lt, 2016 04 22
Antra didžiausia šalyje televizijos ir interneto tiekėja „Cgates“, sėkmingai užbaigusi derybas su „Baltic Media Alliance“, atnaujino rusiško turinio kanalų transliacijas.
9. Latvijoje uždrausta televizijos „Rossija RTR“ programa
Delfi.lt, 2016 04 07
Latvijos nacionalinė elektroninės žiniasklaidos taryba (NEPLP) nusprendė šešiems mėnesiams uždrausti programos „Rossija RTR“ retransliaciją ir platinimą, sakė naujienų agentūrai LETA šioje taryboje.
10. Rusija BBC filmą priėmė kaip dar vieną rusofobų produktą
Artūras Matusas, Lrt.lt, 2016 03 10
Rusijos viešojoje erdvėje reakcija į BBC filmą „Trečiasis pasaulinis karas: žvilgsnis iš vadavietės“ nuvilnijo kaip savotiškas Vladimiro Putino pasakojimų apie agresyvius Vakarus patvirtinimas, neva tai dar vienas rusofobų produktas, nukreiptas prieš V. Putiną ir Rusiją, LRT RADIJUI sako Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Nerijus Maliukevičius.
11. Lenkiško žurnalo viršelis sukėlė tarptautinį skandalą: labai aiškiai pasakė, ką galvoja apie migrantus
Delfi.lt, 2016 02 18
Vienas populiariausio Lenkijos savaitinio žurnalo „wSieci“ („Tinkle“) viršelis sukėlė tarptautinį skandalą – žurnalo viršelyje vaizduojama imigrantų musulmonų prievartaujama europietė.
12. Lietuviškos televizijos vis daugiau kalba rusiškai: siužetai šokiruoja
Aušra Lėka, Veidas, 2016 01 30
Valytoja Polia – praktiškai pagrindinis žmogus prokuratūroje. Gydytoja bėga pas būrėją pagalbos, kad ši atkerėtų anūkę – ir tai pavyksta! Vyrukas netyčia nusidažo plaukus raudonai – juoko pusvalandžiui. O visa esybe vadui Stalinui atsidavę čekistai gelbsti jo gyvybę. Jei pagal rusišką produkciją lietuviškuose TV kanaluose bandytume iššifruoti Rusiją, ji – banditų, būrėjų, humoristų ir už savo vadus gyvybę atiduoti galinčių patriotų šalis. Jai propaguoti Lietuvos televizijos darbo dienomis skiria per 26 valandas, kai kurios – apie pusę savo eterio laiko.
13. „Nesisteminė žiniasklaida“ telkia valstybės politika nepatenkintas jėgas
Joana Lapėnienė, lrt.lt, 2016 01 24
Rusijos politikos standartai skinasi kelią ne tik jiems palankioje Rusijos, bet ir prorusiškoje Lietuvos žiniasklaidoje. Vadinamoji „nesisteminė žiniasklaida“ siekia formuoti opozicinę nuomonę ir nuotaikas ne prieš atskirą partiją, bet prieš oficialią valstybės politiką: jos tikslas – priversti auditoriją abejoti oficialia valstybės politika. Jų transliuojama informacija atitinka Rusijos viešoje erdvėje skelbiamas nuostatas ir yra skirta Lietuvos gyventojams.
14. Žurnalistų etikos inspektorė nustatė, kad Druskininkų savivaldybė savo interneto svetainę „naudoja kaip politinį įrankį“
Kurorto radijas, 2016 01 20
Žurnalistų etikos inspektorės tarnyba, vadovaujama Gražinos Ramanauskaitės – Tiumenevienės, sausio 15 d. nusprendė pripažinti iš dalies pagrįstu Druskininkų savivaldybės tarybos narių Juozo Šarkaus, Viliaus Semeškos, Valdo Trinkūno ir Karolio Kaklio skundą dėl Druskininkų savivaldybės interneto svetainėje www.druskininkai.lt paskelbtos informacijos ir įspėjo viešosios informacijos rengėją – Druskininkų savivaldybės administraciją – dėl Visuomenės informavimo įstatymų pažeidimų.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas