Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Žiniasklaidos įtaka visuomenei


1. Druskininkų valdžia nenori atsisakyti propagandinio leidinio
Portalas "Delfi"", 2013 12 05
Druskininkų valdžia pateikė versiją, kodėl užsitraukė vietinės žiniasklaidos nemalonę.
2. Laikraštis gali sulaukti kaltinimų
Dienraštis "Lietuvos žinios"", 2013 12 05
Kairuoliško "The Guardian" žurnalistams gali būti pateikti kriminaliniai kaltinimai dėl paviešintos slaptos informacijos, kurią nutekino Edwardas Snowdenas. Skotland Jardas ketina pradėti tyrimą, ar nebuvo pažeisti kovos su terorizmu įstatymai.
3. Teismas imasi Lietuvos istoriją niekinusių laidų likimo
Mindaugas Jackevičius, Portalas "Delfi"", 2013 12 02
Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) teismuose turės aiškintis, ar pagrįstai sustabdė rusiškų laidų retransliacijas per Pirmąjį Baltijos kanalą (PBK). Į teismą kreipėsi PBK valdanti bendrovė „BMA LT“.
4. Žurnalistus verčia tapti cenzoriais
Rūta Balčiūnienė, Dienraštis "Verslo žinios"", 2013 11 04
Estijos naujienų portalui „Delfi“ Europos Žmogaus Teisių Teismas priteisė sumokėti 320 EUR neturtinės žalos dėl portale 2006 m.
5. PBK grįžta pasikeitęs
Natalija Zverko, Portalas "Delfi"", 2013 10 16
Lietuvoje vėl transliuojamas „Pervyj Baltijskij kanal“ (PBK) – informacinį pranešimą apie LRTK sprendimą sustabdyti rusiškų laidų retransliaciją jau pakeitė naujos laidos ir filmai.
6. Rusijos atsakas lietuviams: pamiršote, kas grąžino Vilniaus kraštą
Mindaugas Jackevičius, Olegas Jerofejevas, Portalas "Delfi"", 2013 10 14
Praėjusį penktadienį Rusijos Pirmojo kanalo žiūrovai vėl išvydo laidą „Žmogus ir įstatymas“. Joje atkartota ankstesnėje laidoje pateikta Sausio 13-osios įvykių interpretacija bei pasitelkta naujų „argumentų“ – esą Lietuva, du šimtus metų priklausiusi Rusijos imperijai, pamiršo, kas jai grąžino Vilniaus kraštą.
7. Sovietų Sąjunga grįžta laikraščio pirmajame puslapyje
Mindaugas Jackevičius, Portalas "Delfi"", 2013 10 14
Nors Lietuvoje jau keletą metų galioja sovietinės simbolikos draudimas, ant Lietuvoje leidžiamo laikraščio „Komsomolskaja pravda v Litvie“ viršelio puikuojasi penki sovietiniai simboliai. Advokato Andriaus Iškausko teigimu, už tai turėtų grėsti administracinė atsakomybė.
8. Rusijai nepatiko Lietuvos reakcija dėl „Pervyj Baltyjskij“ laidos
Portalas alfa.lt", 2013 10 10
Rusijos užsienio reikalų ministerija "neadekvačia" pavadino Lietuvos reakciją apriboti rusiško "Pirmojo Baltijos kanalo" transliacijas, kai ši televizija parodė melagingą propagandinę laidą apie sovietų agresiją 1991 metų sausio 13-ąją.
9. Smūgis „Pervyj Baltyjskij“: stabdomas rusiškos produkcijos retransliavimas
Mindaugas Jackevičius, Portalas "Delfi"", 2013 10 09
Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) trečiadienį smogė „Pirmajam Baltijos kanalui“ (PBK) – laikinai stabdo rusiškos kanalo produkcijos retransliavimą. Už tai vienbalsiai balsavo 10 komisijos narių.
10. J. Butkevičienė atsiprašo: per mano atostogas įvykdyta provokacija
Portalas "Delfi"", 2013 10 08
Seišeliuose atostogaujanti „BMA.LT“ generalinė direktorė Jolanta Butkevičienė antradienį sureagavo į Pirmojo Baltijos kanalo (PBK) parodytą laidą „Žmogus ir įstatymas“ apie Sausio 13-ąją. Minėtą laidą J. Butkevičienė vertina kaip jos atostogų metu įvykdytą provokaciją.
11. L.Slušnys apie (ne)pasitikėjimą žiniasklaida: pati visuomenė jau atsirenka, kas yra kas
Nemira Pumprickaitė, Portalas lrt.lt", 2013 02 04
Nors pasitikėjimas žiniasklaida Lietuvoje žemiausias per 15 metų, N. Pumprickaitės kalbintas „Savaitės“ svečias, Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos pirmininkas Linas Slušnys įsitikinęs, kad tai – nieko bloga, nes žinaisklaida anksčiau buvo tiesiog pervertinta.
12. Gali nutrūkti Lenkijos lietuvių žurnalo leidyba
Rūta Lankininkaitė, Portalas lrt.lt", 2013 01 19
Lenkijoje leidžiamas lietuvių žurnalas „Aušra“ gali būti uždarytas. Lenkijos administravimo ir skaitmeninimo ministerija iš leidyklos reikalauja grąžinti dalį pinigų, skirtų žurnalo leidybai. Tokių pinigų leidykla neturi, nes jie jau panaudoti žurnalo leidybai.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas