Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Žiniasklaidos įtaka visuomenei


1. Rinkimų dieną hakeriai nulaužė „Echo Moskvy“, „Golos“ ir „Komersant“ tinklalapius
Portalas "Delfi"", 2011 12 04
Rusijos parlamento - Dūmos rinkimų dieną atakas patyrė dažnai valdžią kritikuojančios žiniasklaidos priemonės - laikraščio „Komersant“ interneto svetaine kommersant.ru ir radijo „Echo Moskvy“ tinklalapis.
2. Rusijos Dūmos rinkimai: D.Medvedevas ir V.Putinas jau balsavo, neveikia pažeidimus fiksuojantys tinklalapiai
Portalas "Delfi"", 2011 12 04
Rusai sekmadienį balsuoja rinkimuose, po kurių valdančioji Vladimiro Putino partija turėtų likti su mažesne persvara parlamente ir kuriuos lydi įtarimai, jog valdžia imasi nesąžiningo žaidimo, kad išlaikytų savo dominavimą. Prezidentas Dmirtijus Medvedevas jau balsavo rinkimuose.
3. Dienraščiuose – „užuojauta" baltarusiams pardavus dujų vamzdynus Rusijai
Portalas "Delfi"", 2011 12 01
Didžiausiuose Lietuvos dienraščiuose ketvirtadienį pasirodė užuojautos formos skelbimas, kuriame "kaimynai lietuviai" sako užjaučiantys Baltarusijos gyventojus dėl Rusijos dujų milžinei "Gazprom" perduotos šalies vamzdynų kontrolės.
4. Kalbėdama apie B.Obamą, Rusijos TV žinių vedėja parodė nepadorų gestą
Portalas "Delfi"", 2011 11 24
Rusijos televizijos REN TV pranešėja Tatjana Limanova tiesioginiame eteryje parodė vidurinį pirštą ir sukėlė nedidelį tarptautinį skandalą, praneša newsru.com. Vakaruose nesusipratimas kilo todėl, kad nepadorus gestas buvo parodytas iš karto po JAV prezidento Baracko Obamos pavardės. Daugelis įvertino incidentą kaip norą įžeisti Amerikos lyderį.
5. Laikraščio „Izvestija Kaliningrada“ tiražas konfiskuotas su pažeidimais
Portalas "Delfi"", 2011 08 09
Kaliningrado srities prokuratūra nustatė, kad buvo pažeidimų paimant laikraščio "Izvestija Kaliningrada", kuris turėjo būti išleistas liepos 29 dieną su prezidento Medvedevo, graužiančio arbūzą, nuotrauka ir atviru srities gyventojų laišku valstybės vadovui, tiražą.
6. „Tvarkiečiai" įsižeidė pavadinti „banditais"
Vidmantas Šmigelskas, „Anykšta”, DELFI, 2011 06 23
Anykščių prokuratūra, gavusi partijos “Tvarka ir teisingumas” Anykščių skyriaus atstovų pareiškimą, atliko tyrimą ir nustatė, kad „tvarkiečius“ įžeidęs komentaras portale www.anyksta.lt parašytas iš Traupio mokyklos mokytojų kambario kompiuterio. „Tvarkiečiai“, gavę prokuratūros išvadas, į Traupio mokytojus kreipėsi viešu laišku, prašydami komentaro autorių prisipažinti.
7. A.Račas informaciją apie LRT veiklą bando išgauti per teismą
Šarūnas Černiauskas, Portalas "Delfi"", 2011 06 06
Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) tarybos narys, naujienų agentūros BNS direktorius Artūras Račas kreipėsi į teismą, mėgindamas išgauti informaciją apie LRT veiklą. Šią informaciją LRT taryba kovą nutarė laikyti konfidencialia – to paprašė LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius.
8. В Литве спрос на российскую периодику – минимальный
Наталия Зверко, DELFI.ru, 2011 02 26
В Литве, где проживает 162 000 жителей русской национальности, газеты и журналы на русском языке не пользуются особенной популярностью. Российские издания составляют, например, всего 0,5% всех выписываемых в стране газет и журналов, 15% – среди продаваемых. Из местных газет на русском языке чаще всего выписывают "Домашний доктор в Литве" и "Пенсионер".
9. A.Anušauskas: kaimynai siekia formuoti mūsų informacinę erdvę
Portalas "Delfi"", 2011 01 19
Seimo Nacionalinio Saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas pareiškė, kad kaimyninės valstybės siekia formuoti Lietuvos informacinę erdvę ir tai daro įtaką šalies vidaus gyvenimui.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas