Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Žiniasklaidos įtaka visuomenei


1. Vengrijos radijas nutildė protestą prieš naują žiniasklaidos kontrolės įstatymą
Portalas "Delfi"", 2010 12 29
Vengrijos nacionalinis radijas antradienį nutildė vieną žurnalistą, pamėginusį protestuoti prieš vyriausybės paskelbtus naujus suvaržymus žiniasklaidai, kurie sulaukė gausios kritikos.
2. Žiniasklaidą smaugė ir krizė, ir valdžia
Mindaugas Jackevičius, Portalas "Delfi"", 2010 12 09
Padidinti mokesčiai, smukę tiražai ir reklamos apimtys, darbuotojų atleidimai, suprastėjęs turinys. Tokius krizės padarinius skaičiuoja Baltijos šalių žiniasklaida.
3. Pirmojo Baltijos kanalo eteryje – pirmoji informacinė laida lietuvių kalba
Portalas "Delfi"", 2010 11 29
Gruodžio 1-ąją Pirmasis Baltijos kanalas (PBK) pirmąkart prabils lietuviškai – eteryje startuos informacinė laida „Lietuvos laikas“ lietuvių kalba, rengiama kartu su Valstybine lietuvių kalbos komisija.
4. Dubajuje NT burbulą susprogdino žurnalistai?
Portalas "Delfi"", 2010 10 12
Valstybinės Dubajaus (Jungtiniai Arabų Emyratai) nekilnojamojo turto reguliavimo agentūros RERA vadovas Marwanas bin Ghalita pareiškė, kad dėl Dubajaus nekilnojamojo turto rinkos patirtų nuostolių kalta žiniasklaida, rašo ZagranHouse.ru su nuoroda į emirates247.com.
5. Už visaginiečių kurstymo slypi verslo interesai?
Portalas "Delfi"", 2010 10 08
Valstybės saugumo departamentas (VSD) kreipėsi į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą ir paprašė atlikti Visagine leidžiamo laikraščio "Pravda Visaginasa" publikacijų turinio ekspertizę.
6. „Bitei” už klaidinančią „Labas” reklamą – 10 tūkst. Lt bauda
Portalas "Delfi"", 2010 09 30
Konkurencijos taryba telekomunikacijų bendrovei „Bitė Lietuva“ skyrė 10 tūkst. baudą už paslaugos „Labas” reklamą, kuri tarybos buvo pripažinta klaidinančia.
7. Interneto žiniasklaidos asociacija įtraukta į Žurnalistų ir leidėjų etikos komisiją
Portalas "Delfi"", 2010 09 30
Seimo plenariniame posėdyje po balsavimo buvo pritarta Informacinės visuomenės plėtros komiteto pirmininko Vytauto Grubliausko siūlymui Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos (ŽLEK) narių sąrašą papildyti Interneto žiniasklaidos asociacijos atstovu.
8. Artėjant rinkimams Baltarusijoje baugina žurnalistus
Jolanta Paškevičiūtė, Portalas lrt.lt", 2010 09 25
Baltarusijoje artėjant prezidento rinkimams nepriklausomi žurnalistai teigia dar labiau bijantys šalies saugumo tarnybų ir milicijos.
9. „LTV World“ birželį parėmusi Vyriausybė patvirtino pinigų skyrimą pagrindžiančią programą
Portalas "Delfi"", 2010 09 15
Užsieniui transliuojamą "LTV World" iš Privatizavimo fondo 1,8 mln. litų birželį parėmusi Vyriausybė trečiadienį patvirtino minėtų pinigų skyrimą pagrindžiančią programą.
10. Partija „Viskas - Latvijai!“ ragina savaitei sustabdyti rusakalbės televizijos TV5 veiklą
Portalas "Delfi"", 2010 09 07
Partija "Viskas - Latvijai!" (Visu Latvijai) ragina Nacionalinę radijo ir televizijos tarybą savaitei sustabdyti rusakalbio kanalo TV5 veiklą, taip jį nubaudžiant už valstybinės (latvių) kalbos taisyklių pažeidinėjimus.
11. „Balsas.lt leidiniai“ iš „Lietuvos ryto“ nupirko „Moters savaitę“
Portalas "Delfi"", 2010 08 05
UAB „Balsas.lt leidiniai“ įsigijo „Lietuvos rytui“ priklausiusį savaitraštį „Moters savaitė“. Anot „Balsas.lt leidinių“ vadovo, šis įsigijimas susijęs su kryptinga bendrovės plėtra, formuojant žurnalų leidybos bendrovę Baltijos šalyse.
12. Vengrijos žiniasklaidos įstatymas „sugrąžina šalį į komunizmą“
Portalas "Delfi"", 2010 08 05
Europos žurnalistų bendrijos ir spaudos laisvės kontrolieriai negailėjo aštrios kritikos Vengrijos vyriausybei už naujai priimtą žiniasklaidos įstatymą. Negailėdami karčių žodžių, naujas taisykles kritikai pavadino grįžimu į komunistinius laikus.
13. Pirmasis Baltijos kanalas transliuos laidas ir lietuvių kalba
Natalija Zverko, Portalas "Delfi"", 2010 07 27
Pirmasis Baltijos kanalas, baltiškasis Pirmojo kanalo analogas, nuo 2010 m. pabaigos pradės transliuoti laidas skaitmeninės televizijos žiūrovams dviem kalbomis – lietuvių ir rusų.
14. JAV apeliacinis teismas panaikino draudimą keiktis žiniasklaidoje
Portalas "Delfi"", 2010 07 14
JAV apeliacinis teismas panaikino vyriausybės politiką, kuria buvo draudžiama transliuoti keiksmažodžius, nuspręsdamas, kad šis sprendimas prieštarauja konstitucijai, praneša BBC.
15. „Viasat“ žada tartis tiesiogiai su Rusijos televizijomis
Portalas "Delfi"", 2010 07 05
Baltijos šalyse populiariausių rusiškų kanalų neberodanti kompanija „Viasat“ žada tiesiogiai tartis su Rusijos kanalais dėl retransliacijos, praneša Rusijos žiniasklaida. Nuo balandžio Lietuvoje rusiškų kanalų nerodanti Švedijos kompanija neslepia, kad tokį sprendimą priėmė dėl gerokai padidintų kainų.
16. Kinai turės pasaulinį TV naujienų kanalą anglų kalba
Portalas "Delfi"", 2010 07 01
Kinijos valstybinė naujienų agentūra „Xinhua” paleido visą parą anglų kalba transliuojantį naujienų kanalą, skelbia BBC. Anot Kinijos pareigūnų, „CNC World” perteiks pasauliui „Kinijos tarptautinių reikalų matymą”.
17. Žurnale pasirodęs straipsnis privertė JAV generolą atsiprašyti už savo „neteisingą nuomonę“
Portalas "Delfi"", 2010 06 22
Afganistane dislokuotų tarptautinių pajėgų vadas generolas Stanley McChrystalas pirmadienį atsiprašė už straipsnį žurnale, kuriame cituojama, kaip jis smerkia aukščiausio rango diplomatą, o jo patarėjai nepagarbiai atsiliepia apie prezidentą Baracką Obamą ir pašiepia jo artimiausios aplinkos pareigūnus.
18. VDU docentė: interneto komentarai per ilgai buvo nuvertinami kaip bereikšmiai šūkavimai
Mindaugas Jackevičius, Portalas "Delfi"", 2010 06 15
Anoniminiai interneto komentarai yra unikalus Lietuvos visuomenės - posovietinės Vidurio Rytų Europos visuomenės – fenomenas, teigia Vytauto Didžiojo universiteto docentė Rasa Baločkaitė.
19. Venesueloje nurodyta suimti prezidentą H.Chavezą kritikavusį žiniasklaidos magnatą
Portalas "Delfi"", 2010 06 12
Venesuelos teismas nurodė suimti Guillermo Zuloagą, kurio vadovaujama televizija "Globovision" griežtai kritikavo šalies prezidentą Hugo Chavezą, pranešė pareigūnai.
20. H.Chavezas įsteigė žiniasklaidą cenzūruojančią agentūrą
Portalas "Delfi"", 2010 06 04
Venesueloje įsteigta už platinamos informacijos kontrolę atsakinga agentūra.
Iš viso: 35
Straipsniai: [1-20] [21-35]

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas