Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Žurnalistika ir žurnalistai


1. Nustatė, ar V. Galvono paskolos sutartis suklastota
Portalas "Delfi", 2014 12 01
Ekspertai nenustatė, kad buvusio finansų viceministro „tvarkiečio“ Vytauto Galvono sutartis su bendrovės „Top Sport“ savininku buvo suklastota. Tai paaiškėjo, prokurorams gavus Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro išvadas dėl sutarties autentiškumo.
2. K. Komskiui įsiėdė „KK2“ juokeliai
Portalas "Delfi", 2014 11 14
Seimo Pirmininko pavaduotojas „tvarkietis“ Kęstas Komskis prašo pažaboti LNK laidas „KK2“ ir „KK2 penktadienis“.
3. UNESCO pavojingiausių šalių žurnalistams sąrašas
Portalas "Delfi", 2014 11 11
Nuo 2006 metų sausio 1-osios iki 2013 metų gruodžio 31-osios pasaulyje žuvo 593 žurnalistai. Tai sakoma internete paskelbtame UNESCO pranešime.
4. D. Ulbinaitės byloje – STT ir prokurorų persekiotos žurnalistės apklausa
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi", 2014 11 05
Naujienų agentūros BNS darbuotoja Jūratė Damulytė-Semėnienė, kurios namuose ir garaže STT pareigūnai ieškojo slaptos VSD pažymos, teisme atsisakė nurodyti, iš kur gavo šį dokumentą.
5. Teismas tęsia D. Ulbinaitės baudžiamosios bylos nagrinėjimą
Portalas "Delfi", 2014 11 04
Vilniaus miesto apylinkės teismas antradienį po pertraukos tęsia baudžiamosios bylos dėl slaptos informacijos nutekinimo nagrinėjimą, kurioje nusikalstamų veikų padarymu kaltinama buvusi Prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausioji patarėja, atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė.
6. Prieš VSD vadovų apklausą D. Ulbinaitės byloje – netikėtumai
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi", 2014 10 21
Baudžiamojoje byloje dėl valstybės paslapties nutekinimo, kurioje kaltinimai yra pateikti buvusiai prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausiajai patarėjai Daivai Ulbinaitei, – Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovų apklausos.
7. Po skandalo teisme – grasinimai žurnalistei
Dalia Gudavičiūtė, Portalas "Delfi", 2014 09 30
Nagrinėjant bylą iš teismo dingsta svarbus įrodymas. Dingimo niekas netiria, o kopiją turinčiai liudytojai pagrasinama jos neduoti teismui, antraip bus blogai.
8. Rusija įsižeidė: kelia bylą „Euronews“ dėl V. Putino pavaizdavimo, įteikė notą latviams
Portalas "Delfi", 2014 09 15
Rusija pirmadienį pareiškė, kad pradeda tyrimą dėl televizijos naujienų kanalo „Euronews“ reportažo, kuriame buvo parodyti ukrainiečių kariai, per pratybas šaudantys į prezidento Vladimiro Putino su Adolfo Hitlerio ūsais atvaizdo taikinį.
9. B. Clintono dukra Chelsea paliko puikiai apmokamą darbą NBC kanale
Portalas "Delfi", 2014 08 31
Buvusio Amerikos prezidento B. Clintono dukra Chelsea Clinton baigė savo karjerą televizijos kanalo NBC žinių tarnyboje, skelbia perezhilton.com. Tokį sprendimą moteris argumentavo išaugusiu darbo krūviu ir nėštumu – moteris laukiasi pirmagimio.
10. Teismas: žurnalistų pokalbių klausytasi be pagrindo
Portalas "Delfi", 2014 08 18
Vilniaus apygardos teismas pirmadienį paskelbė, kad teisėsauga nepagrįstai klausėsi naujienų agentūros BNS darbuotojų pokalbių telefonu.
11. BNS darbuotojai toliau tęsia kovą dėl pokalbių pasiklausymo
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi", 2014 07 30
Vilniaus apygardos teismui konstatavus, kad ikiteisminio tyrimo pareigūnai neteisėtai klausėsi naujienų agentūros BNS žurnalistų pokalbių telefonu, teismą pasiekė nauji skundai.
12. Teismas: sprendimas klausytis BNS žurnalistų pokalbių buvo priimtas skubotai
Portalas "Delfi"", 2014 07 17
Ketvirtadienį Vilniaus apygardos teismo teisėjas Pavelas Frolovas, išnagrinėjęs naujienų agentūros BNS darbuotojų skundus dėl jiems pritaikytų procesinės prievartos priemonių, iš dalies panaikino Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartį ir priėmė naujus sprendimus.
13. Žurnalistai: masinis sekimas griauna pasitikėjimą
Portalas "Delfi"", 2014 06 21
Lietuvos žurnalistų sąjungos Valdyba ragina Seimą ir nepriklausomus teisininkus įvertinti situaciją dėl masinį žurnalistų sekimą leidžiančių įstatymų taikymo, kuomet niekuo neįtariami, nekaltinami žurnalistai bei jų informacijos šaltiniai tampa teisėsaugos struktūrų taikiniu renkant privataus bendravimo informaciją.
14. Telefonų klausymasis - tik viena iš susidorojimo su žiniasklaida formų
Olava Strikulienė, Dienraštis "Vakaro žinios", 2014 06 20
Jau sisteminis Lietuvos demokratijos priepuolis. Pareigūnai užfiksavo slaptą gaują „Žiniasklaida“. Susidedančią iš 17 narių. Kol kas. Nes tokių gaujų, kai demokratiją ištinka priepuolis, Lietuvoje būta ir anksčiau.
15. Persekiojimas valstybės mastu
Alia Zinkuvienė, Dienraštis "Vakaro žinios", 2014 06 19
Atlikdama ikiteisminį tyrimą, kuriame prezidentės patarėja Daiva Ulbinaitė įtariama nutekinusi žiniasklaidai slaptą Valstybės saugumo departamento pažymą, Specialiųjų tyrimų tarnyba klausėsi ir įrašinėjo 17-os naujienų agentūros BNS darbuotojų telefonų pokalbius.
16. Žurnalistų žodį gaudo seklių ausys
Raimonda Ramelienė, Dienraštis "Lietuvos žinios"", 2014 06 19
Aštuonis mėnesius besitęsiančioje “valstybės paslapties” nutekinimo dramoje - naujas skandalas. Atlikdami tyrimą prokurorai prisipažino klausęsi beveik dviejų dešimčių žurnalistų pokalbių telefonu.
17. Slapti kirčiai spaudos laisvei
Dienraštis "Lietuvos rytas", 2014 06 19
Ikiteisminio tyrimo dėl galimo valstybės paslapties atskleidimo pabaigoje paaiškėjo iki šiol dar negirdėtas dalykas – Lietuvoje masiškai slapta klausomasi žurnalistų, rašo „Lietuvos rytas“. Net septyniolika naujienų agentūros BNS esamų ir buvusių darbuotojų tapo teisėsaugos pareigūnų taikiniais. Žurnalistų pokalbių buvo klausomasi, jie įrašinėjami. Tai vakar pripažino pati prokuratūra.
18. Masinis Lietuvos žurnalistų pasiklausymas nuaidėjo per Europą
Portalas "Delfi"", 2014 06 19
Europos žurnalistų federacijos generalinis sekretorius Ricardo Gutiérrezas išsakė paramą BNS naujienų agentūrai, prieš kurios žurnalistus buvo taikoma prievartos priemonė – telefoninių pokalbių pasiklausymas.
19. Rusijos žurnalistams pabudo sąžinė: prisipažino melavę ir atsiprašė ukrainiečių
Portalas "Delfi"", 2014 06 18
Rusijos kariuomenės telekanalas „Zvezda“ pranešė, kad Ukrainos karo aviacija Semionovkoje, prie Slovjansko, naudojo fosforines bombas. Siužetas buvo iliustruotas videoįrašu, padarytu 2004 m. Irake.
20. A. Paulauskas: vienintelė išeitis žurnalistams – kreiptis į teismą
Portalas lrt.lt", 2014 06 18
Vienintelis būdas išsiaiškinti, ar teisėjos Lidijos Valentukonytės duotas leidimas klausytis 17 BNS žurnalistų pokalbių buvo adekvatus, – kreiptis į teismą. Taip LRT radijo laidoje „60 minučių“ teigė Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas.
Iš viso: 38
Straipsniai: [1-20] [21-38]

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas